Letiště Praha – přehled aktuálních linek
15.9.2023

Letiště Praha – přehled aktuálních linek

EDIT (15. 9. 2023): Dnes se uskutečnil poslední let Wizz Airu z Prahy do Jerevanu. Linka je dále pozastavena a její budoucnost zůstává nejasná.

EDIT (7. 9. 2023): S příchodem září odstartoval provoz nové linky easyJetu mezi Prahou a Lyonem. Skončila naopak linka Wizz Airu směřující z Prahy do Varny.

Kam se létá z Prahy?

V nacházejícím týdnu můžete z Letišti Václava Havla v Praze letět do 131 destinací (v 48 zemích) na celkem 188 linkách (*pokud jsme na nějakou linku zapomněli, budeme rádi za doplnění).

Nejvyšší počet týdenních rotací je momentálně nabízen na trasách do Londýna (více než 70 letů týdně) a Amsterdamu s Paříží a Varšavou (až 35 letů týdně). Několikrát denně se létá také do Istanbulu (4× denně), do Frankfurtu/Bruselu/Curychu (3× denně). Každý den se cestující dopraví i do Barcelony, do Dauhá, do Dubaje, do Helsinek, do Lisabonu, do Milána, do Mnichova do Říma, do Tel Avivu či do Vídně.

Nejpestřejší výběr mají cestovatelé mířící do Paříže (5 dopravců létajících na 3 různá letiště) a do Londýna (4 aerolinky a stejný počet obsluhovaných letišť).

Další užitečné odkazy

Kam se z Letiště Praha bude létat v týdnu od 11. září 2023

   Aktualizováno k 15. září 2023

   Seznam aktualizací v letním letovém řádu 2022

   EDIT (15. 7. 2023): Ve středu, 19. července, se uskuteční inaugurační let na nové lince z Prahy do Tchaj-peje. Nové dálkové spojení mezi Českou republikou a Tchaj-wanem bude dvakrát týdně obsluhovat aerolinka China Airlines.

   EDIT (1. 7. 2023): Na přelomu června a července došlo k zahájení provozu na třech linkách na Pyrenejský poloostrov. České aerolinie obnovily spojení do Madrid, Ryanair začal létat za zcela nové lince do Sevilly a Vueling cestovatelům nově nabídne přímé lety do Bilbaa.

   EDIT (23. 6. 2023): Konec června přinese zahájení letů na nové lince z Prahy do Jerevanu od Wizz Airu.

   EDIT (16. 6. 2023): V druhé polovině června se do Prahy na sezónních linkách vrátí dva blízkovýchodní dopravci – Jazeera Airways začne létat do Kuvajtu a Flynas do Rijádu v Saúdské Arábii.

   EDIT (3. 6. 2023): V prvním červnovém týdnu zahájí Eurowings lety na dvou nových linkách do Řecka – na Korfu a Rhodos. Smartwings začnou létat do albánské Tirany a zvýší také konkurenci na trase do bulharské Varny.

   EDIT (26. 5. 2023): Letní sezona začíná a přelom května s červnem přináší obnovení provozu na téměř 20 sezónních linkách i dvě zcela nová spojení. Smartwings začnou létat na Sardinii (Cagliari a Olbia), na Sicílii (Katánie) a do regionu Kalábrie (Lamezia Terme), dále na řecké ostrovy (Kefalonie, Santorini, Zakynthos) + do Prevezy a Soluně, do bulharského Burgasu, chorvatského Dubrovníku a španělské Almerie. Ryanair obnoví spojení na Korfu a zcela nově začne létat na Skiathos. Eurowings zvýší konkurenci v nabídce letů na Zakynthos, easyJet stejně tak do skotského Edinburghu. Cyprus Airways se vrací na linku do Larnaky. A vůbec poprvé v Praze přivítáme pravidelné lety Icelandairu, které budou mířit do Keflavíku. Charterové lety cestovních kanceláří nově zamíří do egyptského El Alameinu a marockého Nadoru.

   EDIT (19. 5. 2023): Třetí květnový týden přinese obnovení pěti sezónních linek obsluhovaných aerolinkou Smartwings. Ta nově nabídne přímé lety do chorvatského Splitu a na řecké ostrovy Kréta (do Chanie), Korfu, Karpathos a Samos.

   EDIT (30. 4. 2023): V první polovině května bude pokračovat postupné obnovování sezónních letů. Smartwings rozšíří svou nabídku o lety na řecké ostrovy Kos a Rhodos a také španělskou Menorcu. Croatia Airlines začnou létat do Dubrovníku se Splitem a Air Montenegro spustí lety do Tivatu.

   EDIT (21. 4. 2023): V posledním dubnovém týdnu začne aerolinka Play létat z Prahy na Island (do Reykjavíku). Eurowings zahájí provoz na trase mířící do řeckého Heráklionu. Tamtéž začnou létat také Smartwings, kteří navíc přidají i linku do turecké Antalye.

   EDIT (15. 4. 2023): Během dubna skončil provoz sezónních charterových letů vypravovaných CK Čedok do Dominikánské republiky (Punta Cana), Tanzanie (Zanzibar) a do Thajska (Krabi).

   EDIT (7. 4. 2023): V prvním dubnovém týdnu zahájila aerolinka Smartwings pravidelné lety na Francouzskou riviéru – do Nice! Do Prahy se také vrátila aerolinka SAS na lince ze Stockholmu.

   EDIT (20. 3. 2023): V neděli 26. března 2023 začne platit letní letový řád 2023! Ten s sebou tradičně přinese mnoho změn. Již od prvního týdne jeho platnosti se můžeme těšit na následující novinky. Ryanair obnoví pětici sezónních linek (Boloňa, Pescara, Palma de Mallorca, Rhodos a Zadar), začne létat do dvou nových destinací (Gdaňsk a Rimini) a naopak skončí na sezónní lince do jordánského Ammánu. Wizz Air se vrátí na trasu do Neapole a navýší počet rotací na téměř všech svých linkách z Prahy. easyJet se vrací na londýnský Luton a zahajuje zcela nové spojení do Lisabonu. Eurowings po zimní odstávce obnoví lety do Alicante, Athén, Larnaky a Palmy de Mallorca. Smartwings analogicky obnoví lety na Fuerteventuru a do Valencie, Norwegian do Kodaně. Do Prahy se také po téměř třech letech vrací Korean Air na přímé lince ze Soulu!

   EDIT (8. 3. 2023): Přelom února a března opět přinesl velké množství změn. Eurowings obnovily provoz na linkách do Barcelony, Birminghamu, Funchalu na Madeiře, Malagy, Osla a Říma. AZAL opět začal létat do Baku, Volotea do francouzského Nantes, easyJet do Porta, Smartwings na Mallorcu, Norwegian do Stockholmu a Jet2 do Leedsu. Oproti tomu Wizz Air zrušil linku do italského Bari. Smráká se také nad přímými lety do Moldavska – spojení do Kišiněva dočasně pozastavil Wizz Air.

   EDIT (2. 2. 2023): Začátek února s sebou přinesl obnovení spojení do Lyonu (Volotea), do Stockholmu (Eurowings) a na Lanzarote (Smartwings). Oproti tomu dočasné pozastavení se dotklo linek do ázerbájdžánského Baku (AZAL), do kyperské Larnaky a na Madeiru (oboje Eurowings).

   EDIT (9. 1. 2023): Začátek ledna tradičně přinesl lehké utlumení provozu. Poměrně výrazně své lety dočasně utlumila aerolinka Eurowings, která minimálně během ledna nepočítá se spojením z Prahy do Říma, Larnaky, Osla, Barcelony, Malagy, na Mallorcu, do Stockholmu a Birminghamu. Z nabídky zmizela také spojení obsluhovaná Voloteou směřující do Lyonu, Nantes a Toulouse. SAS v nejbližších týdnech nebude létat do Kodaně ani Stockholmu. Smartwings vynechají lety na Fuerteventuru, Lanzarote i Mallorcu. Jet2 dočasně zastavil spojení do Leedsu a Norwegian proškrtal letový řád do Stockholmu (v lednu tak mezi českou a švédskou metropolí nebude létat napřímo žádný dopravce).

   EDIT (2. 1. 2023): V závěru kalendářního roku 2022 přestala cestovní kancelář vypravovat přímé lety na Madagaskar, kde skončila sezona. V nabídce ho vystřídalo Thajsko a každotýdenní lety z Prahy na Krabi.

   EDIT (30. 10. 2022): V neděli 30. října 2022 začal platit zimní letový řád 2022/2023. A co se změnilo již od prvního listopadového týdne? Novinkou je spojení do Kišiněva od Air Moldova. SAS zvýší konkurenci na lince do Kodaně. Eurowings začnou létat do Osla a na Madeiru, Ryanair do Ammánu, Wizz Air do Londýna na Luton. Oproti tomu skončil provoz na sezonních linkách do Billundu, Zadaru, Boloni, Pescary a na Mallorcu (vše Ryanair), Neapole a Palerma (Wizz Air), Edinburghu, Londýna-Lutonu a Neapole (vše easyJet). Přes zimní měsíce nebude dostupné žádné přímé spojení na Island (Play létala do Reykjavíku) a na Maltu (Air Malta). ČSA přestaly létat do Hurghady, Smartwings do kyperské Larnaky a na řeckou Krétu. A Norwegian stopnul lety z Prahy do Kodaně.

   EDIT (21. 10. 2022): Praha získala přímé spojení s Ománem – tamější dopravce SalamAir začal létat do Salalahu a v příštím týdnu přidá lety také do hlavního města, Muscatu. Další zprávy už jsou méně pozitivní. Ještě před koncem letního letového řádu byl ukončen provoz na dalších sezonních linkách Smartwings do destinací na březích Středozemního moře. Stejný osud potkal linky Eurowings do Alicante, Fara a na Mykonos.

   EDIT (5. 10. 2022): Začněme nejprve pozitivními novinkami: Smartwings obnovily sezonní linku z Prahy do Dubaje a cestovní kancelář Čedok začala vypravovat přímé charterové lety na Madagaskar (Nosy Be). Wizz Air bude dočasně (dva týdny) létat v Gruzii namísto Kutaisi do Tbilisi. S blížícím se koncem letní sezony ale skončily linky Croatia Airlines do Splitu, Air Montenegro do Tivatu, Ryanairu na řecké ostrovy Korfu a Rhodos. Smartwings dále ukončily letošní lety do téměř dvacítky destinací ve Středomoří a u Černého moře.

   EDIT (9. 9. 2022): Druhý zářijový týden přinesl ukončení provozu na sezonní lince z Prahy do New Yorku od Delta Airlines. Oproti tomu byl prodloužen provoz na lince do hlavního města Ázerbájdžánu, Baku, v podání AZALu. S problémy se navíc potýká aerolinka Blue Air a její budoucnost na lince do Bukurešti je zahalena mlhou…

   EDIT (2. 9. 2022): Na začátku září došlo k obnovení 7 linek – Volotea opět létá do Lyonu a Toulouse, Transavia do Paříže, easyJet do Neapole a Bristolu, SAS do Stockholmu a Jet2 do Birminghamu. Wizz Air také vrací linku do Kišiněva (doposud byla přesměrována do rumunského Jasy).

   EDIT (12. 8. 2022): S příchodem srpna do Prahy přestala létat norská aerolinka Flyr na pravidelné lince z Osla. Wizz Air navýšil frekvenci spojení do gruzínského Kutaisi na dvě rotace týdně.

   EDIT (5. 8. 2022): Cestovní kancelář Čedok zahájila 4. srpna charterové lety do egyptského letoviska Marsa Matrouh, kam bude létat pravidelně 1× týdně (každý čtvrtek).

   EDIT (15. července 2022): Po zbytek letních prázdnin byly z rezervačních systémů dopravců odstraněny linky z Prahy do Paříže (Orly) v podání Transavie a také linka do Birminghamu obsluhovaná aerolinkou Jet2.

   EDIT (1. července 2022): Na konci června byl dočasně přerušen provoz linek easyJetu do Neapole s Bristolem a také linek aerolinky Volotea do Lyonu a Toulouse. S jejich obnovou se dle letových řádů počítá opět od záři.

   EDIT (25. června 2022): Poslední červnový týden se nabídka letů z Prahy rozroste o dvě exotické destinace (Punta Cana v Dominikánské republice a Zanzibar), do nichž začne pro CK Čedok létat na přímých charterových letech polský LOT.

   EDIT (16. června): Třetí červnový týden konečně přivítá Letiště Václava Havla aerolinku Jazeera Airways, která zahájí provoz na pravidelné lince do Perského zálivu.

   EDIT (11. června): Druhý červnový týden zavane do Prahy hned dvě novinky. Zbrusu nové spojení spustí Air Montenegro do černohorského letoviska Tivat a AZAL začnou létat do ázerbájdžánského hlavního města, Baku. Na druhou stranu z organizačních důvodů (nedostatek personálu) zastaví Eurowings linku do Hamburku.

   EDIT (4. června): První červnový týden přinese do Prahy sedm nových spojení. Croatia Airlines opět budou létat do Splitu. Smartwings se vrací na linky do Lamezia Terme a Varny. Cestovní kanceláře zahájí provoz charterových letů do tureckých měst Dalaman a Izmir, dále do řecké Kavaly a egyptské Taby.

   EDIT (27. května): Přelom května a června znamená výrazné osvěžení nabídky, která se rozšíří celkem o 17 destinací! Smartwings obnovují linky do Albánie (Tirana), Bulharska (Burgas), do mnoha míst v Řecku (Kefalonia, Preveza, Santorini, Soluň, Zakynthos), na Sardinii (Cagliari a Olbia), Sicílii (Katánie) a do španělské Almerie. Nezahálí ani Ryanair, který vrací do nabídky sezonní linky na řecké ostrovy (Korfu a Rhodos) a zahajuje provoz na zbrusu nové trase do Turína. České aerolinie obnovují spojení na Island. Eurowings začnou létat na Mykonos.

   EDIT (20. května): Poslední květnový týden přinese do letového řádu celkem osm novinek. Delta Airlines se konečně vrátí na linku do New Yorku! Smartwings obnovují linky na řecké ostrovy Karpathos, Korfu, Kréta (Chania) a Samos a také na španělskou Menorcu. Volotea začne znovu létat na Sardinii do Cagliari. A do nabídky se nově dostává také marocký Agadir, a to na charterovém letu pro CK Blue Style.

   EDIT (14. května): Třetí květnový týden znamená obnovení linek Smartwings na řecký ostrov Kos a do chorvatského Splitu. Úplnou novinkou potom bude charterové spojení z Prahy do Dakaru (Senegal) pro cestovní kancelář Exim Tours, které bude zajišťovat taktéž aerolinka Smartwings.

   EDIT (8. května): Druhý květnový týden přinese obnovení dvou linek Smartwings na populární řecké ostrovy, a to na Krétu (Heraklion) a Rhodos.

   EDIT (1. května): První květnový týden do Prahy přinese tři zcela nové linky a také trojice obnovených spojení. Nově si z Prahy zaletíte přímo do portugalského Porta s easyJetem, do další destinace na jihozápadě Pyrenejského poloostrova – města Faro (s Eurowings) a také na Island, a to na křídlech mladé aerolinky Play. Obnovená spojení se pak týkají chorvatského Zadaru s Ryanairem, kyperské Larnacy s Wizz Airem a skotského Edinburgu s easyJetem.

   EDIT (23. dubna, 08:15): Poslední dubnový týden přinese do Prahy dvě zcela nové linky. Saúdskoarabská aerolinka Flynas začne provozovat linku do Rijádu a Eurowings zahájí spojení do Heraklionu na řeckém ostrově Kréta. Kromě toho bude obnoveno také oblíbené spojení do turecké Antalye, kam budou lety nabízet rovnou dva dopravci: Smartwings i SunExpress. Oproti tomu z nabídky ČSA definitivně vypadly Brusel s Kodaní.

   EDIT (16. dubna, 08:00): Po velikonočních svátcích dojde k opětovnému pozastavení linek ČSA na Island (bude znovuobnovena od 4. června) a Smartwings do Nice (ke znovuobnovení dojde 5. května).

   EDIT (9. dubna, 08:00): Velikonoční týden s sebou přinese dočasné obnovení dvou linek – ČSA do Reykjavíku a Smartwings do francouzského Nice.

   EDIT (2. dubna, 08:00): První dubnový týden mnoho změn v letovém řádu z Prahy nepřinese. Jedinou novinkou je přivítání zcela nového dopravce, norské aerolinky Flyr. Ta bude od čtvrtka 7. dubna létat 2× týdně do Osla.

   EDIT (26. března: 16:38): První týden letního letového řádu přináší spoustu novinek! Wizz Air se vrací na linky do Katánie, Larnaky, Neapole i Varny a zahajuje provoz na nových linkách do Benátek a Palerma. Ryanair obnovuje spojení do Madridu, na Mallorcu a také do Pescary. S Eurowings si opět zaletíte do Hamburgu a nově také do Larnaky a na Mallorcu. Volotea hlásí návrat na linky do Lyonu a Toulouse. Konkurenci na trase do Neapole zhustí easyJet. Do nabídky ČSA se vrací Řím, zatímco Smartwings rozšiřují portfolio destinací o Valencii. A v neposlední řadě do Prahy začne létat i Luxair na lince do Lucemburku. Zmínit ale musíme i konec čtveřice linek: Ryanair přestává létat do jordánského Ammánu a také do Malagy. Eurowings z nabídky stáhly linku do Milána a Swiss ukončil spojení do Ženevy.

   Subscribe
   Upozornit na
   guest
   77 Komentáře
   nejnovější
   nejstarší nejlépe hodnocené
   Zpětné vazby
   Ukázat všechny komentáře
   Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)