Letiště Praha – přehled aktuálních linek
16.11.2020

Letiště Praha – přehled aktuálních linek

Nepříznivý epidemiologický vývoj především v Evropě i restriktivní opatření v  jednotlivých zemí ruku v ruce zapříčiňují sníženou poptávku po cestování obecně, a letecké doprava není výjimkou. Reakcí na slabou poptávku je pochopitelně proškrtávání letových řádů leteckých společností. Pojďme se nyní podívat, kam se nyní létá z Letiště Praha a kam se během nadcházejících týdnů létat bude.

Zimní letový řád na Letišti Václava Havla v Praze tradičně nabídne méně provozovaných spojení, než tomu bývá během letních měsíců. Výrazně se však na aktuálně provozovaném počtu spojení podepisuje momentální situace v cestovním ruchu. Jednotlivé aerolinky své letové řády proškrtávají průběžně a frekvence letů na nabízených trasách (i jejich samotný provoz) se opakovaně mění v závislosti na poptávce i restriktivních opatření na území cílových destinací. Ke dnešnímu dni můžete z Letiště Praha letět do 26 destinací na celkem 31 linkách (*pokud jsme na nějakou linku zapomněli, budeme rádi za doplnění). Do seznamu nepočítáme spojení mezi Českou republikou a Tuniskem (charterové lety) nabízené výhradně cestovními kancelářemi. Další utlumení provozu lze očekávat kolem poloviny listopadu, kdy některé své linky přeruší např. Ryanair (a na dalších sníží počet týdenních rotací).

Nejvyšší počet týdenních rotací je momentálně nabízen na trase mezi Prahou a Amsterdamem v podání letecké společnosti KLM. Každý den se cestující dopraví také do Frankfurtu s Lufthansou, Paříže s Air France a Varšavy s LOTem (frekvence letů na této trase bude ovšem brzy snížena). V provozu zůstávají také dálkové linky, operované leteckými dopravci z Perského zálivu, do katarského Dauhá a Dubaje. Naopak do Londýna, kam z Prahy létá tradičně nejvíce linek, bude v následujících týdnech v provozováno jedno jediné spojení. A například maďarského nízkonákladového dopravce Wizz Air pak v Praze během listopadu neuvidíme vůbec.

Aktuální informace o příletech a odletech naleznete přímo na stránkách Letiště Praha. Informace ohledně cestování do konkrétních zemí hledejte na stránkách Ministerstva zahraničních věcí.

Aktualizováno k 16. listopadu 2020

guest
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Sandra

Kde, prosím, naleznu přímé lety z Prahy na kanary? Nachází mi to pouze dlouhá spojení. Předem díky za zprávu. Sandra

Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)