Letiště Praha – přehled aktuálních linek
9.4.2021

Letiště Praha – přehled aktuálních linek

Pojďme se podívat, kam se bude z Letiště Praha létat v nadcházejícím týdnu. Nepříznivý epidemiologický vývoj především v Evropě i restriktivní opatření v  jednotlivých zemí ruku v ruce zapříčiňují sníženou poptávku po cestování obecně, a letecké doprava není výjimkou. Reakcí na slabou poptávku je pochopitelně proškrtávání letových řádů leteckých společností. Období kolem vánočních svátků přineslo jisté oživení, nicméně s jejich koncem opět začal počet nabízených spojení klesat. Ve znamení útlumu osobní letecké dopravy se bohužel nesl i únor. Březen s sebou přinesl lehký nárůst rotací a pozitivní zprávy zvěstuje i začínají letní letový řád.

Letní letový řád na Letišti Václava Havla v Praze je, co se počtu nabízených spojení i obsluhovaných linek bohatší, než ten zimní. Epidemiologická situace v Evropě ovšem stále není úplně příznivá, a tak je start mnoha linek (obsluhovaných nízkonákladovými aerolinkami či mířících do vyloženě dovolenkových přímořských destinací) odložen až na pozdější měsíce (květen či červen). Také počty rotací na jednotlivých linkách budou přibývat až postupně. Navzdory době nám již však  začátek letního letového řádu nabídne např. přímá letecké spojení do Lisabonu či Vídně. V nacházejícím týdnu můžete z Letiště Praha letět do 28 destinací (v 19 zemích) na celkem 34 linkách (*pokud jsme na nějakou linku zapomněli, budeme rádi za doplnění).

Nejvyšší počet týdenních rotací je momentálně nabízen na trase mezi Prahou a Amsterdamem v podání letecké společnosti KLM. Každý den se cestující dopraví také do Frankfurtu s Lufthansou, Kyjeva na palubě ČSA (resp. Ukraine International Airlines) či Paříže opět s ČSA (resp. Air France). V provozu zůstávají i dálkové linky, operované leteckými dopravci z Perského zálivu, do katarského Dauhá a Dubaje, přičemž počty letů do těchto velkých „travel-hubů“ jsou vzhledem k poptávce postupně navyšovány.

Letiště Praha – přehled aktuálních linek

PS: Tipy na samotné letenky pak naleznete v našem článku „TOP destinace, kam nyní na dovolenou“ anebo se podívejte do naší mapy akčních letenek. Návraty do České republiky se řídí upraveným cestovatelským semaforem.

Aktuální informace o příletech a odletech naleznete přímo na stránkách Letiště Praha. Informace ohledně cestování do konkrétních zemí hledejte na stránkách Ministerstva zahraničních věcí.

Kam se z Prahy létá v týdnu od 5. dubna

  Aktualizováno k 9. dubnu 2021

  guest
  13 Komentáře
  nejnovější
  nejstarší nejlépe hodnocené
  Zpětné vazby
  Ukázat všechny komentáře
  Jakub

  Chybi vam tam Recko Atheny, primy let.

  Jirka

  Dobrý den,
  Mám koupenou letenku od společnosti Vueling do Barcelony. Odlet mám 21.4 v 10:50. Ve vašich destinacích je nikde nevidím. Nevíte zda tead v Dubnu začnou lítat popřípadě kde bych to nějak mohl zjistit která letadla lítají a tak?
  Předem děkuji za odpoveď.

  Nikča

  A co Itálie? 🙂

  Jan

  Nechybí tam náhodou Barcelona a Marseille? Jak to prosím vypadá s lety do Španělska/Francie během Března?

  Jana

  Ahoj, je ještě možné se dostat na letiště ve Vídni a při přestupu ve Frankfurtu bez testu? Díky

  Eliška

  Podle mě vám tady chybí přímá linka Praha-Madeira s ČSA (Smartwings)

  Sandra

  Kde, prosím, naleznu přímé lety z Prahy na kanary? Nachází mi to pouze dlouhá spojení. Předem díky za zprávu. Sandra

  Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)