Letiště Praha – přehled aktuálních linek
dnes

Letiště Praha – přehled aktuálních linek

EDIT (14. 6. 2024): Třetí červnový týden přináší obnovu spojení do španělského Bilbaa (Vueling) a po několika odkladech také konečně zahájení provozu na nové lince do moldavského Kišiněva v podání aerolinky Fly One.

EDIT (7. 6. 2024): Během druhého červnového týdne v Praze letos poprvé přivítáme aerolinky Flynas (linka do Rijádu) a Jazeera Airways (linka do Kuvajtu). Eurowings obnoví spojení na řecké ostrovy Korfu a Rhodos. Úplnou novinkou se pak stane linka od Bulgaria Air do Varny.

EDIT (31. 5. 2024): Během prvního týdne v červnu dojde k obnovení dalšího spojení na řecký ostrov Korfu (Ryanair), zahájení charterových letů do marockého Nadoru (Smartwings) a startu dvou zcela nových linek – Sun Express začne létat do tureckého Izmiru a Smartwings spustí linku na ostrov La Palma.

EDIT (24. 5. 2024): Přelom května a června znamená pořádný nášup nových/obnovených linek z Prahy! Smartwings obnoví sezónní lety do následujících destinací v Řecku: Karpathos, Kefalonia, Preveza, Samos, Santorini, Soluň. Dále se vrátí na linky do albánské Tirany, bulharských letovisek Burgas a Varna, italského města Lamezie Terme, Olbie na Sardinii a španělské Almerie. Obnoveno bude charterové spojení do egyptského El Alameinu. Zahájí také provoz zcela nových linek do řeckých Athén a tureckého Izmiru. Dalšími novinkami se stanou přímá linka do uzbeckého Taškentu od Qanot Sharq Airlines a na oblíbenou Mallorcu od easyJetu. Výčet pak uzavírá Ryanair, který se vrací na linku s cílem na řeckém ostrově Skiathos.

Kam se létá z Prahy?

V nacházejícím týdnu můžeš z Letiště Václava Havla v Praze letět do 146 destinací (v 50 zemích) na celkem 202 linkách (*pokud jsme na nějakou linku zapomněli, budeme rádi za doplnění).

Nejvyšší počet týdenních rotací je momentálně nabízen na trasách do Londýna (více než 70 letů týdně) do Paříže (přes 50 letů týdně), do Amsterdamu (45 letů týdně) či do Frankfurtu a  Varšavy (až 35 letů týdně). Několikrát denně se létá také do Curychu, Istanbulu a Říma (4× denně), do Barcelony, Bruselu, Helsinek, Kodaně, Mnichova a Vídně (3× denně). Každý den se cestující dopraví i do Antalye, Athén, Bergama, Burgasu, Dauhá, Dubaje, Dublinu, Hurghady, Madridu, Malagy, Manchesteru, Marsy Alam, Milána, New Yorku, Lisabonu, Osla, Palmy de Mallorca, Tel Avivu a Varny.

Nejpestřejší výběr mají cestovatelé mířící do Londýna (4 aerolinky a nabízející lety na celkem 5 letišť) či do Paříže (5 dopravců létajících na 3 různá letiště).

Podívej se na informace o všech příletech a odletech z Letiště Praha.

  Kam se z Letiště Praha bude létat v týdnu od 17. června 2024

    Aktualizováno k 14. červnu 2024

    Seznam aktualizací letového řádu v minulosti

    EDIT (17. 5. 2024): Čtvrtý květnový týden přinese návrat kazašské aerolinky SCAT a její linky do Astany. Smartwings dále obnoví sezónní spojení na řecký ostrov Korfu a zahájí provoz charterových letů do marockého Agadiru.

    EDIT (10. 5. 2024): Druhý a třetí květnový týden přináší obnovení provozu na celkem 9 linkách a také start dvou novinek! Zbrusu novými linkami jsou spojení do gruzínského Tbilisi operované společností Georgian Wings a další linka do turecké Antalye – konkurenci na trase nově zvýší Pegasus Airlines. Delta Air Lines zahájila sezónní lety do New Yorku, Croatia Airlines se vrací na linky do Dubrovníku a Splitu, Air Montenegro obnovuje linky do Tivatu, Smartwings analogicky na řecké ostrovy Kos , Kréta (do Chanie) a Zakynthos, na Menorcu a do egyptské Marsy Matrouh.

    EDIT (1. 5. 2024): V posledním dubnovém týdnu došlo k zahájení zcela nové linky Smartwings z Prahy do Ponta Delgady na Azorských ostrovech. Největší domácí aerolinka dále obnovila sezónní lety do Cagliari na Sardinii, na řecké ostrovy Kréta (do Heraklionu) a Rhodos, a také do sicilské Katánie. Eurowings se vrátily na linku do Kolína nad Rýnem, aerolinka Play již opět létá na Island do Keflavíku. Naopak došlo k ukončení sezónních charterových letů pro cestovní kanceláře EXIM Tours a Fischer, které směřovaly do Dominikány, na Kubu a Phu Quoc.

    EDIT (15. 4. 2024): V první polovině dubna došlo k zahájení provozu charterových letů do Tuniska. Spojení na ostrov Djerba a do Monastiru tradičně zajistí domácí aerolinka Smartwings.

    EDIT (1. 4. 2024): Začátek letního letového řádu s sebou tradičně přináší mrak novinek! Ryanair obnovuje linky do Boloni, Göteborgu, Krakova, na Mallorcu, do Pescary, na Rhodos, do Rimini a Turína. Eurowings se vrací na linky do Alicante, Athén, Birminghamu či na Mallorcu. SAS analogicky SAS do Kodaně a Stockholmu. EasyJet začal létat do Alicante a opětovně také do Edinburghu. Volotea spustila nové linky do Florencie a Verony. Obnoveno je také přímé spojení na Maltu, kde však Air Maltu nahradila nástupnická společnost KM Malta Airlines. A spuštění / obnovení dalších linek bude brzy následovat…

    EDIT (12. 3. 2024): Na začátku března došlo k obnovení přímých letů do marockého Agadiru, které v polovině měsíce následovala také linka společnosti Bluebird z Prahy do Tel Avivu. Ve třetím březnovém týdnu se pak Smartwings vrátí na linku do turecké Antalye.

    EDIT (18. 2. 2024): Únor se nese ve znamení návratů! Eurowings obnovily pravidelné lety do Barcelony, Malagy, Říma a na Madeiru. Norwegian opětovně létá do Kodaně se Stockholmem. Praha znovu získala přímé spojení s francouzským Lyonem, kam již opět létá easyJet i Volotea. Španělská nízkonákladovka se vrátila také na linku do Nantes. Smartwings znovu nabízí lety na Mallorcu, do Valencie a také Tel Avivu. A České aerolinie obnovují spojení s Madridem.

    EDIT (6. 1. 2024): Leden přináší tradiční omezení provozu. Kromě krácení počtu rotací na mnoha linkách, dochází také k dočasnému pozastavení letů na vybraných spojeních. Eurowings zastavují lety do Říma, marockého Agadiru, na Madeiru a do Barcelony s Malagou. Norwegian a Scandinavian Airlines v nejbližší době nenabídnou lety do Kodaně a Stockholmu. Volotea utlumí lety do Lyonu s Nantes a do prvně zmiňovaného francouzského města nebude v lednu létat ani easyJet. Air Malta přestává do konce zimy létat na Maltu, Icelandair do Reykjavíku. Smartwings zastavily lety na Mallorcu a do Valencie, České aerolinie do Madridu.

    EDIT (31. 12. 2023): První týden nového kalendářního roku přinese následující změny. Cestovní kancelář Čedok ukončila provoz charterových letů na Madagaskar, který střídá v nabídce keňská Mombasa. CK dále zahájila zimní charterové lety do tureckého Kayseri. Na trasu mezi Prahou a Tel Avivem se po více než roční odmlce vrací izraelská Arkia. Aerolinka Jet2 s uplynulým vánočním obdobím ukončila speciální lety do Belfastu, Bristolu, Edinburghu a Londýna (Stansted).

    EDIT (21. 12. 2023): Eurowings se pro vánoční období vrací na linky do marockého Agadiru, na Madeiru a do španělské Malagy. České aerolinie vypraví několik speciálních letů do Londýna na Stansted (viz tento magazín) a Air Malta analogicky na Maltu (viz tento článek).

    EDIT (14. 12. 2023): Poslední předvánoční týden přinese rozšíření nabídky o novou linku z Prahy do albánské Tirany od Wizz Airu (více podrobností viz tento článek).

    EDIT (1. 12. 2023): Začátek prosince přinesl návrat aerolinky Bluebird, která obnovila spojení do Tel Avivu v Izraeli a také začala létat na nové sezónní lince do řeckých Athén. Jet2 přidávají speciální předvánoční linky do Belfastu, Bristolu, Edinburghu a Londýna (Stansted). Třítýdenní přerušení provozu hlásí linky Eurowings do marockého Agadiru a na Madeiru.

    EDIT (11. 11. 2023): Britská aerolinka Jet2 v pátek 10. listopadu zahájila lety na nové lince z Prahy do East Midlands (EMA) u Nottinghamu. Na trase doplní Ryanair, který na ní začal létat již minulý týden.

    EDIT (31. 10. 2023):  Příchod zimního letového řádu přinesl řadu novinek. Hned zkraje jeho platnosti začala aerolinka Eurowings létat přímými lety na jih Maroka, do Agadiru. Ryanair cestovatelům nově nabídne lety do albánské Tirany, Katánie na Sicílii či letiště East Midlands ve středu Velké Británie. Vrací se také na linku do jordánského Ammánu a jihošpanělské Malagy. Wizz Air rozšířil nabídku letů do Londýna o novou linku mířící na Gatwick. British Airways pro zimní sezonu opět obnovují lety na letiště Londýn-City. Rozrostl se také počet charterových letů do exotiky – World2fly bude pro kanceláře ze skupiny DER Touristik provozovat přímé lety na vietnamský ostrov Phu Quoc a do letoviska Santa Clara na Kubě. Kompletní představení zimního letového řádu 2023/2024 najdete v našem speciálním článku.

    EDIT (20. 10. 2023): Závěr října přináší velmi příjemné novinky – cestovní kancelář Čedok totiž v následujícím týdnu zahájí charterové lety do několika zajímavých destinací! Jedná se o přímé lety z Prahy na Srí Lanku, Zanzibar, do Ománu, do Thajska, na Azorské ostrovy a taktéž do Dominikánské republiky. Do Punta Cany začnou vlastní charterové lety (operované aerolinkou World2fly) nabízet také cestovní kanceláře Fischer a Exim Tours. Oproti tomu končí provoz sezónních linek na řecké ostrovy Kréta (do Heraklionu) a Kos v podání aerolinky Smartwings.

    EDIT (12. 10. 2023): Třetí říjnový týden již v Praze nepotkáme letadla aerolinky Croatia Airlines (linky do Dubrovníku a Splitu). Sezónní spojení ukončuje také Air Montenegro, která létala do černohorského Tivatu. V úpravách letového řádu pokračují i domácí Smartwings, které pro letošek dolétaly na linkách do francouzského Nice, chorvatského Splitu a Cagliari na italském ostrově Sardinie.

    EDIT (5. 10. 2023): Britská aerolinka Jet2 obnovila pravidelné linky do Glasgow a Newcastlu. Delta Airlines ukončila sezónní spojení do New Yorku a Jazeera Airways obdobně provoz sezónní linky do Kuvajtu. Dále také pokračují škrty letních linek obsluhovaných domácí aerolinkou Smartwings – poslední letošní lety se uskutečnily na trasách do bulharských letovisek Burgas a Varna, řecké ostrovy Kréta (do Chanie), Korfu, Samos a pevninské Kavaly, a také na španělskou Menorcu.

    EDIT (29. 9. 2023): Konkurence vzrostla na lince mezi Prahou a Oslem, kam se po letech vrátil skandinávský dopravce SAS. Cestovní kancelář Čedok začne od čtvrtka, 4. října, nabízet charterové lety na Madagaskar (ostrov Nosy Be) – prozatím s mezipřistáním v egyptské Marsa Alam. Oproti tomu Ryanair končí provoz sezónních linek na řecké ostrovy Korfu a Skiathos, Eurowings stejně tak na Korfu a Rhodos. Analogicky Smartwings ukončily letošní provoz přímých letů do italských destinací (Katánie, Lamezie Terme, Olbia) a také letovisek v Řecku (ostrovy Karpathos, Kefalonia, Santorini, Zakynthos a města Preveza se Soluní) či Španělsku (Almería).

    EDIT (22. 9. 2023): V pátek 22. září se Smartwings vrátily (po letní pauze) na linku z Prahy do Dubaje, kam cestovatelům nabídnou každodenní spojení.

    EDIT (15. 9. 2023): Dnes se uskutečnil poslední let Wizz Airu z Prahy do Jerevanu. Linka je dále pozastavena a její budoucnost zůstává nejasná.

    EDIT (7. 9. 2023): S příchodem září odstartoval provoz nové linky easyJetu mezi Prahou a Lyonem. Skončila naopak linka Wizz Airu směřující z Prahy do Varny.

    EDIT (15. 7. 2023): Ve středu, 19. července, se uskuteční inaugurační let na nové lince z Prahy do Tchaj-peje. Nové dálkové spojení mezi Českou republikou a Tchaj-wanem bude dvakrát týdně obsluhovat aerolinka China Airlines.

    EDIT (1. 7. 2023): Na přelomu června a července došlo k zahájení provozu na třech linkách na Pyrenejský poloostrov. České aerolinie obnovily spojení do Madrid, Ryanair začal létat za zcela nové lince do Sevilly a Vueling cestovatelům nově nabídne přímé lety do Bilbaa.

    EDIT (23. 6. 2023): Konec června přinese zahájení letů na nové lince z Prahy do Jerevanu od Wizz Airu.

    EDIT (16. 6. 2023): V druhé polovině června se do Prahy na sezónních linkách vrátí dva blízkovýchodní dopravci – Jazeera Airways začne létat do Kuvajtu a Flynas do Rijádu v Saúdské Arábii.

    EDIT (3. 6. 2023): V prvním červnovém týdnu zahájí Eurowings lety na dvou nových linkách do Řecka – na Korfu a Rhodos. Smartwings začnou létat do albánské Tirany a zvýší také konkurenci na trase do bulharské Varny.

    EDIT (26. 5. 2023): Letní sezona začíná a přelom května s červnem přináší obnovení provozu na téměř 20 sezónních linkách i dvě zcela nová spojení. Smartwings začnou létat na Sardinii (Cagliari a Olbia), na Sicílii (Katánie) a do regionu Kalábrie (Lamezia Terme), dále na řecké ostrovy (Kefalonie, Santorini, Zakynthos) + do Prevezy a Soluně, do bulharského Burgasu, chorvatského Dubrovníku a španělské Almerie. Ryanair obnoví spojení na Korfu a zcela nově začne létat na Skiathos. Eurowings zvýší konkurenci v nabídce letů na Zakynthos, easyJet stejně tak do skotského Edinburghu. Cyprus Airways se vrací na linku do Larnaky. A vůbec poprvé v Praze přivítáme pravidelné lety Icelandairu, které budou mířit do Keflavíku. Charterové lety cestovních kanceláří nově zamíří do egyptského El Alameinu a marockého Nadoru.

    EDIT (19. 5. 2023): Třetí květnový týden přinese obnovení pěti sezónních linek obsluhovaných aerolinkou Smartwings. Ta nově nabídne přímé lety do chorvatského Splitu a na řecké ostrovy Kréta (do Chanie), Korfu, Karpathos a Samos.

    EDIT (30. 4. 2023): V první polovině května bude pokračovat postupné obnovování sezónních letů. Smartwings rozšíří svou nabídku o lety na řecké ostrovy Kos a Rhodos a také španělskou Menorcu. Croatia Airlines začnou létat do Dubrovníku se Splitem a Air Montenegro spustí lety do Tivatu.

    EDIT (21. 4. 2023): V posledním dubnovém týdnu začne aerolinka Play létat z Prahy na Island (do Reykjavíku). Eurowings zahájí provoz na trase mířící do řeckého Heráklionu. Tamtéž začnou létat také Smartwings, kteří navíc přidají i linku do turecké Antalye.

    EDIT (15. 4. 2023): Během dubna skončil provoz sezónních charterových letů vypravovaných CK Čedok do Dominikánské republiky (Punta Cana), Tanzanie (Zanzibar) a do Thajska (Krabi).

    EDIT (7. 4. 2023): V prvním dubnovém týdnu zahájila aerolinka Smartwings pravidelné lety na Francouzskou riviéru – do Nice! Do Prahy se také vrátila aerolinka SAS na lince ze Stockholmu.

    EDIT (20. 3. 2023): V neděli 26. března 2023 začne platit letní letový řád 2023! Ten s sebou tradičně přinese mnoho změn. Již od prvního týdne jeho platnosti se můžeme těšit na následující novinky. Ryanair obnoví pětici sezónních linek (Boloňa, Pescara, Palma de Mallorca, Rhodos a Zadar), začne létat do dvou nových destinací (Gdaňsk a Rimini) a naopak skončí na sezónní lince do jordánského Ammánu. Wizz Air se vrátí na trasu do Neapole a navýší počet rotací na téměř všech svých linkách z Prahy. easyJet se vrací na londýnský Luton a zahajuje zcela nové spojení do Lisabonu. Eurowings po zimní odstávce obnoví lety do Alicante, Athén, Larnaky a Palmy de Mallorca. Smartwings analogicky obnoví lety na Fuerteventuru a do Valencie, Norwegian do Kodaně. Do Prahy se také po téměř třech letech vrací Korean Air na přímé lince ze Soulu!

    EDIT (8. 3. 2023): Přelom února a března opět přinesl velké množství změn. Eurowings obnovily provoz na linkách do Barcelony, Birminghamu, Funchalu na Madeiře, Malagy, Osla a Říma. AZAL opět začal létat do Baku, Volotea do francouzského Nantes, easyJet do Porta, Smartwings na Mallorcu, Norwegian do Stockholmu a Jet2 do Leedsu. Oproti tomu Wizz Air zrušil linku do italského Bari. Smráká se také nad přímými lety do Moldavska – spojení do Kišiněva dočasně pozastavil Wizz Air.

    EDIT (2. 2. 2023): Začátek února s sebou přinesl obnovení spojení do Lyonu (Volotea), do Stockholmu (Eurowings) a na Lanzarote (Smartwings). Oproti tomu dočasné pozastavení se dotklo linek do ázerbájdžánského Baku (AZAL), do kyperské Larnaky a na Madeiru (oboje Eurowings).

    EDIT (9. 1. 2023): Začátek ledna tradičně přinesl lehké utlumení provozu. Poměrně výrazně své lety dočasně utlumila aerolinka Eurowings, která minimálně během ledna nepočítá se spojením z Prahy do Říma, Larnaky, Osla, Barcelony, Malagy, na Mallorcu, do Stockholmu a Birminghamu. Z nabídky zmizela také spojení obsluhovaná Voloteou směřující do Lyonu, Nantes a Toulouse. SAS v nejbližších týdnech nebude létat do Kodaně ani Stockholmu. Smartwings vynechají lety na Fuerteventuru, Lanzarote i Mallorcu. Jet2 dočasně zastavil spojení do Leedsu a Norwegian proškrtal letový řád do Stockholmu (v lednu tak mezi českou a švédskou metropolí nebude létat napřímo žádný dopravce).

    EDIT (2. 1. 2023): V závěru kalendářního roku 2022 přestala cestovní kancelář vypravovat přímé lety na Madagaskar, kde skončila sezona. V nabídce ho vystřídalo Thajsko a každotýdenní lety z Prahy na Krabi.

    EDIT (30. 10. 2022): V neděli 30. října 2022 začal platit zimní letový řád 2022/2023. A co se změnilo již od prvního listopadového týdne? Novinkou je spojení do Kišiněva od Air Moldova. SAS zvýší konkurenci na lince do Kodaně. Eurowings začnou létat do Osla a na Madeiru, Ryanair do Ammánu, Wizz Air do Londýna na Luton. Oproti tomu skončil provoz na sezonních linkách do Billundu, Zadaru, Boloni, Pescary a na Mallorcu (vše Ryanair), Neapole a Palerma (Wizz Air), Edinburghu, Londýna-Lutonu a Neapole (vše easyJet). Přes zimní měsíce nebude dostupné žádné přímé spojení na Island (Play létala do Reykjavíku) a na Maltu (Air Malta). ČSA přestaly létat do Hurghady, Smartwings do kyperské Larnaky a na řeckou Krétu. A Norwegian stopnul lety z Prahy do Kodaně.

    EDIT (21. 10. 2022): Praha získala přímé spojení s Ománem – tamější dopravce SalamAir začal létat do Salalahu a v příštím týdnu přidá lety také do hlavního města, Muscatu. Další zprávy už jsou méně pozitivní. Ještě před koncem letního letového řádu byl ukončen provoz na dalších sezonních linkách Smartwings do destinací na březích Středozemního moře. Stejný osud potkal linky Eurowings do Alicante, Fara a na Mykonos.

    EDIT (5. 10. 2022): Začněme nejprve pozitivními novinkami: Smartwings obnovily sezonní linku z Prahy do Dubaje a cestovní kancelář Čedok začala vypravovat přímé charterové lety na Madagaskar (Nosy Be). Wizz Air bude dočasně (dva týdny) létat v Gruzii namísto Kutaisi do Tbilisi. S blížícím se koncem letní sezony ale skončily linky Croatia Airlines do Splitu, Air Montenegro do Tivatu, Ryanairu na řecké ostrovy Korfu a Rhodos. Smartwings dále ukončily letošní lety do téměř dvacítky destinací ve Středomoří a u Černého moře.

    EDIT (9. 9. 2022): Druhý zářijový týden přinesl ukončení provozu na sezonní lince z Prahy do New Yorku od Delta Airlines. Oproti tomu byl prodloužen provoz na lince do hlavního města Ázerbájdžánu, Baku, v podání AZALu. S problémy se navíc potýká aerolinka Blue Air a její budoucnost na lince do Bukurešti je zahalena mlhou…

    EDIT (2. 9. 2022): Na začátku září došlo k obnovení 7 linek – Volotea opět létá do Lyonu a Toulouse, Transavia do Paříže, easyJet do Neapole a Bristolu, SAS do Stockholmu a Jet2 do Birminghamu. Wizz Air také vrací linku do Kišiněva (doposud byla přesměrována do rumunského Jasy).

    EDIT (12. 8. 2022): S příchodem srpna do Prahy přestala létat norská aerolinka Flyr na pravidelné lince z Osla. Wizz Air navýšil frekvenci spojení do gruzínského Kutaisi na dvě rotace týdně.

    EDIT (5. 8. 2022): Cestovní kancelář Čedok zahájila 4. srpna charterové lety do egyptského letoviska Marsa Matrouh, kam bude létat pravidelně 1× týdně (každý čtvrtek).

    EDIT (15. července 2022): Po zbytek letních prázdnin byly z rezervačních systémů dopravců odstraněny linky z Prahy do Paříže (Orly) v podání Transavie a také linka do Birminghamu obsluhovaná aerolinkou Jet2.

    EDIT (1. července 2022): Na konci června byl dočasně přerušen provoz linek easyJetu do Neapole s Bristolem a také linek aerolinky Volotea do Lyonu a Toulouse. S jejich obnovou se dle letových řádů počítá opět od záři.

    EDIT (25. června 2022): Poslední červnový týden se nabídka letů z Prahy rozroste o dvě exotické destinace (Punta Cana v Dominikánské republice a Zanzibar), do nichž začne pro CK Čedok létat na přímých charterových letech polský LOT.

    EDIT (16. června): Třetí červnový týden konečně přivítá Letiště Václava Havla aerolinku Jazeera Airways, která zahájí provoz na pravidelné lince do Perského zálivu.

    EDIT (11. června): Druhý červnový týden zavane do Prahy hned dvě novinky. Zbrusu nové spojení spustí Air Montenegro do černohorského letoviska Tivat a AZAL začnou létat do ázerbájdžánského hlavního města, Baku. Na druhou stranu z organizačních důvodů (nedostatek personálu) zastaví Eurowings linku do Hamburku.

    EDIT (4. června): První červnový týden přinese do Prahy sedm nových spojení. Croatia Airlines opět budou létat do Splitu. Smartwings se vrací na linky do Lamezia Terme a Varny. Cestovní kanceláře zahájí provoz charterových letů do tureckých měst Dalaman a Izmir, dále do řecké Kavaly a egyptské Taby.

    EDIT (27. května): Přelom května a června znamená výrazné osvěžení nabídky, která se rozšíří celkem o 17 destinací! Smartwings obnovují linky do Albánie (Tirana), Bulharska (Burgas), do mnoha míst v Řecku (Kefalonia, Preveza, Santorini, Soluň, Zakynthos), na Sardinii (Cagliari a Olbia), Sicílii (Katánie) a do španělské Almerie. Nezahálí ani Ryanair, který vrací do nabídky sezonní linky na řecké ostrovy (Korfu a Rhodos) a zahajuje provoz na zbrusu nové trase do Turína. České aerolinie obnovují spojení na Island. Eurowings začnou létat na Mykonos.

    EDIT (20. května): Poslední květnový týden přinese do letového řádu celkem osm novinek. Delta Airlines se konečně vrátí na linku do New Yorku! Smartwings obnovují linky na řecké ostrovy Karpathos, Korfu, Kréta (Chania) a Samos a také na španělskou Menorcu. Volotea začne znovu létat na Sardinii do Cagliari. A do nabídky se nově dostává také marocký Agadir, a to na charterovém letu pro CK Blue Style.

    EDIT (14. května): Třetí květnový týden znamená obnovení linek Smartwings na řecký ostrov Kos a do chorvatského Splitu. Úplnou novinkou potom bude charterové spojení z Prahy do Dakaru (Senegal) pro cestovní kancelář Exim Tours, které bude zajišťovat taktéž aerolinka Smartwings.

    EDIT (8. května): Druhý květnový týden přinese obnovení dvou linek Smartwings na populární řecké ostrovy, a to na Krétu (Heraklion) a Rhodos.

    EDIT (1. května): První květnový týden do Prahy přinese tři zcela nové linky a také trojice obnovených spojení. Nově si z Prahy zaletíte přímo do portugalského Porta s easyJetem, do další destinace na jihozápadě Pyrenejského poloostrova – města Faro (s Eurowings) a také na Island, a to na křídlech mladé aerolinky Play. Obnovená spojení se pak týkají chorvatského Zadaru s Ryanairem, kyperské Larnacy s Wizz Airem a skotského Edinburgu s easyJetem.

    EDIT (23. dubna, 08:15): Poslední dubnový týden přinese do Prahy dvě zcela nové linky. Saúdskoarabská aerolinka Flynas začne provozovat linku do Rijádu a Eurowings zahájí spojení do Heraklionu na řeckém ostrově Kréta. Kromě toho bude obnoveno také oblíbené spojení do turecké Antalye, kam budou lety nabízet rovnou dva dopravci: Smartwings i SunExpress. Oproti tomu z nabídky ČSA definitivně vypadly Brusel s Kodaní.

    EDIT (16. dubna, 08:00): Po velikonočních svátcích dojde k opětovnému pozastavení linek ČSA na Island (bude znovuobnovena od 4. června) a Smartwings do Nice (ke znovuobnovení dojde 5. května).

    EDIT (9. dubna, 08:00): Velikonoční týden s sebou přinese dočasné obnovení dvou linek – ČSA do Reykjavíku a Smartwings do francouzského Nice.

    EDIT (2. dubna, 08:00): První dubnový týden mnoho změn v letovém řádu z Prahy nepřinese. Jedinou novinkou je přivítání zcela nového dopravce, norské aerolinky Flyr. Ta bude od čtvrtka 7. dubna létat 2× týdně do Osla.

    EDIT (26. března: 16:38): První týden letního letového řádu přináší spoustu novinek! Wizz Air se vrací na linky do Katánie, Larnaky, Neapole i Varny a zahajuje provoz na nových linkách do Benátek a Palerma. Ryanair obnovuje spojení do Madridu, na Mallorcu a také do Pescary. S Eurowings si opět zaletíte do Hamburgu a nově také do Larnaky a na Mallorcu. Volotea hlásí návrat na linky do Lyonu a Toulouse. Konkurenci na trase do Neapole zhustí easyJet. Do nabídky ČSA se vrací Řím, zatímco Smartwings rozšiřují portfolio destinací o Valencii. A v neposlední řadě do Prahy začne létat i Luxair na lince do Lucemburku. Zmínit ale musíme i konec čtveřice linek: Ryanair přestává létat do jordánského Ammánu a také do Malagy. Eurowings z nabídky stáhly linku do Milána a Swiss ukončil spojení do Ženevy.

    Subscribe
    Upozornit na
    guest
    87 Komentáře
    nejnovější
    nejstarší nejlépe hodnocené
    Zpětné vazby
    Ukázat všechny komentáře
    Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)