Letiště Praha – přehled aktuálních linek
16.1.2021

Letiště Praha – přehled aktuálních linek

Pojďme se podívat, kam se bude z Letiště Praha létat v nadcházejícím týdnu a jaké dočasné změny v letových řádech přinese „povánoční období“. Nepříznivý epidemiologický vývoj především v Evropě i restriktivní opatření v  jednotlivých zemí ruku v ruce zapříčiňují sníženou poptávku po cestování obecně, a letecké doprava není výjimkou. Reakcí na slabou poptávku je pochopitelně proškrtávání letových řádů leteckých společností. Období kolem vánočních svátků přineslo jisté oživení, nicméně s jejich koncem opět začal počet nabízených spojení klesat.

Zimní letový řád na Letišti Václava Havla v Praze tradičně nabídne méně provozovaných spojení, než tomu bývá během letních měsíců. Výrazně se však na aktuálně provozovaném počtu spojení podepisuje momentální situace v cestovním ruchu. Jednotlivé aerolinky své letové řády proškrtávají průběžně a frekvence letů na nabízených trasách (i jejich samotný provoz) se opakovaně mění v závislosti na poptávce i restriktivních opatření na území cílových destinací. V nacházejícím týdnu můžete z Letiště Praha letět do 23 destinací (v 18 zemích) na celkem 29 linkách (*pokud jsme na nějakou linku zapomněli, budeme rádi za doplnění).

Nejvyšší počet týdenních rotací je momentálně nabízen na trase mezi Prahou a Amsterdamem v podání letecké společnosti KLM a ČSA. Každý den se cestující dopraví také do Frankfurtu s Lufthansou. V provozu zůstávají také dálkové linky, operované leteckými dopravci z Perského zálivu, do katarského Dauhá a Dubaje. Nemilou zprávou je dočasné (snad jen do konce ledna) pozastavení všech linek Ryanairu až na jedinou výjimku – tou zůstala Barcelona. Zastaven byl také provoz na všech linkách směřujících do Velké Británie.

PS: Tipy na samotné letenky pak naleznete v našem článku „TOP destinace, kam nyní na dovolenou“ anebo se podívejte do naší mapy akčních letenek. 

Aktuální informace o příletech a odletech naleznete přímo na stránkách Letiště Praha. Informace ohledně cestování do konkrétních zemí hledejte na stránkách Ministerstva zahraničních věcí.

  Aktualizováno k 17. lednu 2021

  guest
  5 Komentáře
  nejstarší
  nejnovější nejlépe hodnocené
  Zpětné vazby
  Ukázat všechny komentáře
  Sandra

  Kde, prosím, naleznu přímé lety z Prahy na kanary? Nachází mi to pouze dlouhá spojení. Předem díky za zprávu. Sandra

  Eliška

  Podle mě vám tady chybí přímá linka Praha-Madeira s ČSA (Smartwings)

  Jana

  Ahoj, je ještě možné se dostat na letiště ve Vídni a při přestupu ve Frankfurtu bez testu? Díky

  Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)