Hanoj (HAN)

Hanoj (HAN)

Letiště Hanoj - Noi Bai je druhé největší letiště ve Vietnamu. Je hlavní základnou pro aerolinky Vietnam Airlines, VietJet Air, Jeststar Pacific a nově i Bamboo Airways.
  • WIFI zdarma
  • Obchod s potravinami
  • Vzdálenost od centra 35 km
  • Oficiální web letiště hanoiairportonline.com

Letenky do Hanoje

Vietnam bývá cílovou destinací velkého množství akčních nabídek. Většina z nich ale míří do Jižního Ho Či Minova města, ale občas se objeví i nějaká mířící do Hanoje. Z Prahy i Vídně vychází akční letenky okolo 11 tisíc. Za to z Mnichova se dostanete na cenu od 7 000 Kč. Nejčastěji se do Vietnamu za akční ceny zaletíte na křídlech aerolinky Air China.

Mimo akční nabídky vychází letenky okolo 15 tisíc – jak z Prahy, tak z Vídně. Letenky do Hanoje rezervujte z nás v rezervačním systému.

Nově byl letos (v roce 2020) měla být otevřena linka Praha – Hanoj od vietnamské aerolinky Bamboo Airways. Prozatím se ale cenově nijak nepředvedli.

Doprava do centra

Z letiště v Noi Bai se do centra Hanoje můžete dostat těmito způsoby:

  1. autobusem – jezdí každých 15 – 20 minut od 5:00 do 22:00. Cesta do centra trvá cca 1 – 1,5 hod v závislosti na provozu. Zvolit můžete linky 7, 17 a 86 – všechny vás zavezou do centra města, každá ale jinou cestou. Jízdenky si kupujete u řidiče (doporučujeme mít hotovost) a stojí do 5  – 35 Kč/os./jízdenku.
  2. minibusem. Odjíždí od Vietnam Airlines office a jeho hlavní cílovou destinací je Quang Trung v centru Hanoje. Jízdenka za tuto trasu stojí cca 32 Kč/os.. Pokud budete chtít vyložit u svého hotelu nebo někde jinde, tak cena bude vyšší. Minibus z letiště odjíždí, až když je naplněn.
  3. taxíkem. Využít můžete letištní taxíky, ale pozor, vyjdou vás několikanásobně dráž než například předem domluvený transport od vás z hotelu nebo Grab/Uber. Pokud nechcete využít městskou dopravu, tak doporučujeme zvolit služby jednoho z těchto dopravců a nebo si transport domluvit předem od vás z hotelu

Přestup na letišti

Letiště Hanoj (HAN) má 2 terminály. Nově otevřený (z roku 2014) slouží pro mezinárodní lety, terminál č. 1 slouží převážně pro lety vnitrostátní. Mezi terminály jezdí zdarma autobus.

Pokud přestupujete na nějaký vnitrostátní let, tak si nechte dostatek času (a to i v případě, že let máte garantovaný). Při vyzvedávání víz „on arrival“ a na imigrační kontrole se vytváří velké fronty. Navíc si poté musíte vyzvednout zavazadlo a znovu ho odbavit. Doporučujeme tedy si nechat na přestup alespoň 2 – 3 hodiny.

Mapku letiště (i když dosti miniaturní) si můžete prohlédnout na oficiálním webu letiště. Mapky jednotlivých terminálů najdete na tomto webu.

Další užitečné tipy

Nezapomeňte, že do Vietnamu potřebujete vízum. Proces není nikterak složitý, ale je potřeba si o víza zažádat ještě před cestou. Jak na víza se dočtete u nás ve speciálním článku.

Letiště Hanoj (HAN) je otevření nonstop.

Voda ve Vietnamu v kohoutcích není pitná, proto po celém letišti narazíte na pítka se studenou i teplou vodou. Zde můžete dočerpat zásoby tekutin.

Informace o aktuálních příletech a odletech do Hanoje naleznete na oficiálním webu letiště.

 

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 17. 11. 2020
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)