logo Swiss International Airlines

Swiss International Air Lines

Swiss International Air Lines (LX), neboli zkráceně jen Swiss, jsou švýcarským národním dopravcem se sídlem v Basileji a hlavními huby v Curychu (ZRH) a Ženevě (GVA). Od roku 2005 je součástí skupiny Lufthansa Group (společně s např. Austrianem či Lufthansou) a od roku 2006 je také členem Star Alliance. 

Dceřiná společnost Edelweiss Air (WK) provozuje lety do dovolenkových destinací jakými jsou Kanárské ostrovy, Maledivy, Seychely, Srí Lanka či Vietnam atd.
  • Příruční zavazadlo 2 příruční zavazadla: velké o max. rozměrech 55 × 40 × 23 cm a hmotnosti 8 kg + malé o max. rozměrech 40 × 30 × 10 cm a neomezené hmotnosti
  • Občerstvení teplé občerstvení na dálkových letech; lehké studené občerstvení během krátkých letů
  • Hodnocení
  • Oficiální web www.swiss.com

Check-in a seating

Online check-in je k dispozici od 23 až 1 hodinu před plánovaným časem odletu. Check-in na letišti je zdarma a provedete ho u samoobslužného kiosku nebo na přepážce.

Nejnižší tarif „Economy Light“ již od 21. června 2022 neumožňuje bezplatný výběr sedadla, které je cestovatelům náhodně přiděleno během check-inu. V případě nespokojenosti s přiděleným místem je možné ho upravit za poplatek 25 € / let. Vyšší tarify stále zahrnují bezplatnou volbu sedačky během online check-inu.

Naše recenze

Swiss International Air Lines patří mezi  středně velké evropské dopravce a stále si udržují nadprůměrnou kvalitu jak ve vzduchu, tak i na zemi. Přestupy v Zurichu jsou rychlé a málokdy narazíte na větší komplikace, to platí i o zpožděních, které nejsou tak častá jako u jiných aerolinek. Obecně je kvalita na palubě,  zejména dálkových letů, o dost lepší než evropský průměr. Na co je však potřeba dávat pozor jsou lety s dceřinou společností Edelweiss Air, která ač také létá dálkové spoje, kvalita na nich je průměrná až podprůměrná (podobně jako Condoru).

PS: Pokud má váš let zpoždění nebo dojde k úplnému zrušení letu, můžete získat odškodnění až 600 €!

Zavazadla

Dvě příruční zavazadla ke každé letence zdarma. Jedno velké kabinové zavazadlo o rozměrech max. 55 × 40 × 23 cm a hmotnosti max. 8 kg, druhé malé o rozměrech max. 40 × 30 × 10 cm a neomezené hmotnosti.

Poplatek za 23kg odbavené zavazadlo činí 50 € při tarifu Light. Vyšší tarify zahrnují odbavené zavazadlo již v ceně letenky.

Nákup letenek

Letenky Swiss International Air Lines kupujte přímo přes náš rezervační systém.

Kontakt

Telefon:  +420 296 335 613

E-Mail: [email protected]

Pondělí–pátek: 08:30–17:00

Služby

Na kratších spojích poskytují Swiss lehké studené občerstvení, při dálkových letech pak teplé jídlo. U těchto letů mají cestující také možnost využít systému palubní zábavy s nabídkou filmů, seriálů, hudby a her. Wifi se postupně u letadel Swiss rozšiřuje a možnost připojit se k internetu (za poplatek) najdete na palubách letadel dálkové flotily:  Airbus A330, Airbus A340 a Boeing 777.

Destinace

Z Prahy (PRG) Swiss Airlines operují přímé lety do Curychu (ZRH) a Ženevy (GVA). S následným přestupem se pak dostanete kamkoliv  jejich síti.

Kromě mnoha evropských destinací vás Swiss International Air Lines vezmou také do Severní Ameriky (New York – JFK, Washington, Boston, San Francisco, Miami a další), do Sao Paula v Latinské Americe, do afrického Johannesburgu v JAR, Dar as Salaamu v Tanzanii nebo keňského Nairobi. V Asii namátkou Dubaj (DXB), ománský Muscat, Bombaj a Dillí v Indii, thajský Bangkok (BKK), Singapur, Hongkong či Osaka a Tokio v Japonsku.

 

Flotila

Ve flotile Swiss Airlines naleznete následující letadla: Airbus A220-100, Airbus A220-300, Airbus A319, Airbus A320, Airbus A320neo, Airbus A321, Airbus A330-300, Airbus A340-300, Boeing 777-300ER.

Podívejte se na kompletní informace o flotile aerolinky.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)