logo Swiss International Airlines

Swiss International Air Lines

  • Příruční zavazadlo 2 příruční zavazadla: velké o max. rozměrech 55 × 40 × 23 cm a hmotnosti 8 kg + malé o max. rozměrech 40 × 30 × 10 cm a neomezené hmotnosti
  • Občerstvení teplé občerstvení na dálkových letech; lehké studené občerstvení během krátkých letů
  • Hodnocení
  • Oficiální web www.swiss.com

Info o aerolince

Swiss International Air Lines – LX (zkráceně prostě jen Swiss) – je švýcarským národním dopravcem se sídlem v Basileji a hlavními huby v Curychu (ZRH) a Ženevě (GVA). Od roku 2005 je součástí skupiny Lufthansa group (např. Austrian, Lufthansa) a od roku 2006 je také členem Star Alliance. 

Dceřiná společnost Edelweiss Air (WK) provozuje lety do dovolenkových destinací jakými jsou Kanárské ostrovy, Maledivy, Seychely, Srí Lanka či Vietnam atd.

Naše recenze

Swiss International Air Lines patří mezi  středně velké evropské dopravce a stále si udržují nadprůměrnou kvalitu jak ve vzduchu, tak i na zemi. Přestupy v Zurichu jsou rychlé a málokdy narazíte na větší komplikace, to platí i o zpožděních, které nejsou tak častá jako u jiných aerolinek. Obecně je kvalita na palubě,  zejména dálkových letů, o dost lepší než evropský průměr. Na co je však potřeba dávat pozor jsou lety s dceřinou společností Edelweiss Air, která ač také létá dálkové spoje, kvalita na nich je průměrná až podprůměrná (podobně jako Condoru)

Zavazadla

Tak jak je zvykem u aerolinek ve skupině Lufthansa group, tak i u Swiss naleznete shodné podmínky přepravy, vč. zavazadel.

Dvě příruční zavazadla ke každé letence zdarma. Jedno velké o rozměrech max. 55 × 40 × 23 cm a hmotnosti max. 8 kg, druhé malé o rozměrech max. 40 × 30 × 10 cm a neomezené hmotnosti.

Poplatek za 23kg odbavené zavazadlo činí 50 € při tarifu „Light“. Vyšší tarify zahrnují odbavené zavazadlo již v ceně letenky.

Nákup letenek

Letenky Swiss International Air Lines kupujte přes náš rezervační systém.

Kontakt

Telefon:  +420 296 335 613
E-Mail: [email protected]
Pondělí–pátek: 08:30–17:00

Služby

Na kratších spojích poskytují Swiss lehké studené občerstvení, při dálkových letech pak teplé jídlo. U těchto letů mají cestující také možnost využít systému palubní zábavy s nabídkou filmů, seriálů, hudby a her. Wifi se postupně u letadel Swiss rozšiřuje a možnost připojit se k internetu (za poplatek) najdete na palubách letadel dálkové flotily:  Airbus A330, Airbus A340 a Boeing 777.

Destinace

Z Prahy (PRG) Swiss Airlines operují přímé lety do Curychu (ZRH) a Ženevy (GVA). S následným přestupem se pak dostanete kamkoliv  jejich síti.

Kromě mnoha evropských destinací vás Swiss International Air Lines vezmou také do Severní Ameriky (New York – JFK, Washington, Boston, San Francisco, Miami a další), do Sao Paula v Latinské Americe, do afrického Johannesburgu v JAR, Dar as Salaamu v Tanzanii nebo keňského Nairobi. V Asii namátkou Dubaj (DXB), ománský Muscat, Bombaj a Dillí v Indii, thajský Bangkok (BKK), Singapur, Hongkong či Osaka a Tokio v Japonsku.

 

 

Flotila

Ve flotile Swiss Airlines naleznete následující letadla: Airbus A220-100, Airbus A220-300, Airbus A319, Airbus A320, Airbus A320neo, Airbus A321, Airbus A330-300, Airbus A340-300, Boeing 777-300ER.

guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)