Swiss International Air Lines

Check-in
online check-in lze využít 23 hodin před odletem.
logo Swiss International Airlines
Příruční zavazadlo
2 příruční zavazadla, velké o max. rozměrech 55 x 40 x 23 cm a hmotnosti 8 kg, malé o max. rozměrech 40 x 30 x 10 cm a neomezené hmotnosti
  • Seating včasné zvolení sedadla od cca. 12 €, při online check-inu zdarma
  • Občerstvení teplé občerstvení na dálkových letech a lehké studené občerstvení během krátkých letů
  • Hodnocení
  • Oficiální web www.swiss.com

Info o aerolince

Swiss International Air Lines (zkráceně prostě jen Swiss) jen Švýcarským národním dopravcem se sídlem sídlí v Basileji a hlavním hubem v Curychu (ZRH) a Ženevě (GVA). Od roku 2005 je součástí skupiny Lufthansou group (např. Austrian, Lufthansa) a od roku 2006 je také členem Star Alliance. 

 

Naše hodnocení

Swiss International Air Lines patří mezi  středně velké evropské dopravce a stále si udržuje nadprůměrnou kvalitu jak ve vzduchu, tak i na zemi. Přestupy v Zurichu jsou rychlé a málokdy narazíte na větší komplikace, to platí i o zpožděních, které nejsou tak časté, jako u jiných aerolinek. Obecně je kvalita na palubě,  zejména dálkových letů, o dost lepší než evropský průměr. Na co je však potřeba dávat pozor jsou lety s dceřinou společností Edelweiss Air, která ač také létá dálkové spoje, kvalita na nich je průměrná, až podprůměrná, podobně jako Condor

Zavazadla

Tak jak je zvykem u aerolinek ve skupině Lufthansa group, tak i u Swiss naleznete shodné podmínky přepravy, vč. zavazadel.

Dvě příruční zavazadla ke každé letence zdarma. Jedno velké o rozměrech max. 55 x 40 x 23 cm a hmotnosti max. 8 kg, druhé malé o rozměrech max. 40 x 30 x 10 cm a neomezené hmotnosti.
Poplatek za 23kg odbavené zavazadlo činí 50 € při tarifu Light. Vyšší tarify zahrnují odbavené zavazadlo již v ceně letenky.

Nákup letenek

Letenky Swiss International Air Lines kupujte přes náš rezervační systém.

Kontakt

Telefon:  +420 29 633 5613
E-Mail: info.czechrepublic@swiss.com
Pondělí – pátek: 08:30-17:00

Služby

Na kratších spojích poskytuje Swiss lehké studené občerstvení, při dálkových letech pak teplé jídlo. U těchto letů mají cestující také možnost využít systému palubní zábavy s nabídkou filmů, seriálů, hudby a her. Wifi se postupně u letadel Swiss rozšiřuje a možnost připojit se k internetu (za poplatek) najdete na palubách letadel dálkové flotily:  Airbus A330, Airbus A340 a Boeing 777.

Destinace

Kromě mnoha evropských destinací vás Swiss International Air Lines vezmou také do Severní Ameriky (New York – JFK, Washington, Boston, San Francisco, Miami a další), do Sao Paula v Latinské Americe, do afrického Johannesburgu v JAR, Dar as Salaam v Tanzánii, nebo keňské Nairobi. V Asii namátkou Dubaj, ománský Muscat, indická Bombaj, nebo Dillí, thajský Bangkok, Singapur, Hongkong, nebo Osaka a Tokio v Japonsku.

 

Flotila

Airbus A220-100, Airbus A220-300, Airbus A319, Airbus A320, Airbus A320neo, Airbus A321, Airbus A330-300, Airbus A340-300, Boeing 777-300ER.

Zapoj se do diskuze

avatar
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)