Letiště Brindisi

Letiště Brindisi (BDS)

Letiště Brindisi (BDS) se nachází v jižní Itálii. Jedná se o jedno ze čtyř letišť vítajících turisty v "podpatku" Itálie - regionu Apulie. Díky své poloze tři kilometry severně od historického přístavního města Papola Casole, je rovněž nazýváno "Papola Casale Airport" nebo "Aeroporto del Salento". Na letiště v Brindisi se létá primárně během letní turistické sezony. Nízkonákladové aerolinky jako easyJet či Ryanair odsud ale operují lety po celý rok.

Letenky do Brindisi

Přímé lety na trase z Prahy (PRG) do Brindisi (BDS) zatím nenabízí žádný dopravce. To se však změní od letní sezony 2024, kdy na lince začne létat česká letecká společnost Smartwings (více informací se dočtete v našem magazínu). Doba letu z Prahy do Brindisi se pohybuje kolem 2 hodin. Průměrné ceny zpátečních letenek zatím vycházejí na cca 7-8 tisíc Kč.

Do Brindisi se létá také z několika letišť v blízkém okolí České republiky:

Letenky do Brindisi rezervujte přes náš vyhledávač.

Doprava z letiště do centra

Doprava ve dne

Autobus

Do přilehlého historického městečka Casola Papole se můžete dostat rychle a jednoduše za využití  autobusové dopravy společnosti STP Brindisi.

  • Lístek stojí zhruba 1,5  a koupíte jej přímo u řidiče.
  • Odjezdy jsou přizpůsobeny v návaznosti na přílety a odlety a zastávku naleznete hned před letištní halou.

Do 45 km vzdáleného města Lecce se dostanete nejlevněji autobusovou dopravou, jež vás vyjde zhruba na 8 .

Pro dopravu mezi čtveřicí letišť v regionu: Bari (BRI), Brindisi (BDS), Foggia FOG) a Taranto (TAR), využijte služeb autobusové společnosti Puglia Airbus. Jízdenky můžete zakoupit buď na jejich internetových stránkách nebo přímo u řidiče.

Vlakem

Cestování vlakem po Itálii je obecně oblíbenou, rychlou a levnou možností. Pro jeho využití se nejprve potřebujete dopravit na vlakové nádraží Brindisi za pomoci pravidelných autobusových spojů přímo z letiště.

Taxi

K dopravě z letiště Brindisi je vám po celý den k dispozici široký výběr taxíků. Cesta do centra trvá 10 až 15 minut.

Půjčené auto

Pro individuální cestovatele, kteří plánují oblast Apulie projet po vlastní ose, bude nejvýhodnější půjčit si vlastní auto. Širokou nabídku vozů naleznete pod jednou střechou v naší autopůjčovně.

Pěšky

Do centra města Brindisi můžete rovněž vyrazit rovnou z letiště po svých. Trasa v délce 4,5 km je příjemnou procházkou, a pokud vás neskolí tíha vašeho zavazadla nebo teplo, shlédnete také některé krásy historického městečka už po cestě na ubytování.

Doprava v noci

Jelikož je autobusová doprava letiště Brindisi přizpůsobena časům odletů a příletů, nemusíte se bát noci na letišti. Pravidelné linky do centra města cirkulují každou půlhodinu od 05:30 do 23:45.

V každém případě je vám však k dispozici nepřetržitá nabídka taxi služeb, která funguje 24/7.

Přestup na letišti

Letiště Brindisi je malým letištěm pouze s jedním terminálem.

Případný přestup vám tak za standardních podmínek nezabere mnoho času ani námahy. Volné chvíle si zde můžete zkrátit v jednom z několika obchodů, restaurací či kaváren.

Další užitečné tipy

  • Po celou dobu vašeho cestování je vám k dispozici neomezená Wi-Fi zdarma.
  • Pro jakékoli doplňkové informace týkající se odletů a příletů můžete využít linky +39(0)80 5800200.
  • V rámci letištního areálu nenaleznete žádné hotely, nicméně díky bezprostřední blízkosti k centru města si nemusíte lámat hlavu žádnou krizovou situací.

 

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 11. 11. 2023
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)