Letiště Salála

Letiště Salála (SLL)

Mezinárodní letiště Salála (SLL) je druhým největším ománským letištěm a nachází se severně od stejnojmenného města v jižním Ománu. Letiště bylo otevřeno v roce 2015 a získalo ocenění 5 hvězdičkami v žebříčku Skytrax v kategorii regionálních letišť. V roce 2019 odbavilo přes 1,3 milionů cestujících.
 • WIFI zdarma
 • Obchod s potravinami
 • Vzdálenost od centra 5,5 km
 • Oficiální web letiště salalahairport.co.om

Letenky do Salály

Letenky z Prahy (PRG) do Salály (či Salalah) pořídíte sezónně u aerolinky Salam Air. Cena letenek na přímých letech se pohybuje průměrně okolo 13 000 Kč, akční letenky ulovíte i okolo 8 000 Kč. Doba letu z Prahy na letiště Salalah je 7 hodin 15 minut.

Do Salály se létá také z Bratislavy (BTS) na křídlech Smartwings (sezónní charter).

Alternativní možností, jak cestovat od jižního Ománu, bude využití služeb nízkonákladové aerolinky Wizz Air. Nejprve pořídíte zpáteční letenky z Vídně (VIE) / Budapešti (BUD) / Katovic (KTW) / Krakova (KRK) do Abú Dhabí (AUH) a odtamtud potom přískok právě do Salály (SLL). Přestup v Abú Dhabí sice není garantovaný a lety nemusí přímo navazovat, z hlediska ceny se ale bavíme o polovičních částkách než v případě přímých letů z Prahy.

   Letenky na letiště Salalah (SLL) rezervujte přes náš vyhledávač.

   Doprava z letiště

   Doprava ve dne

   Autobus

   Z letiště na autobusové nádraží v Salále vás doveze autobusová linka 21 společnosti Mwsalat. Autobusy jezdí každých 30 minut a první autobus z letiště vyjíždí v 6:40 a poslední v 22:27. Detailní jízdní řád naleznete zde. Za jízdenku pro dvě zóny zaplatíte 400 baisa (1 000 baisa = přibližně 56 Kč).

   Půjčené auto

   V přízemí letiště Salála se nachází několik mezinárodních i lokálních autopůjčoven. Pronájem automobilu v této destinaci určitě doporučujeme a rezervovat ho můžete přes naši autopůjčovnu.

   Taxi

   Taxíkem se dostanete kamkoliv do města i okolních hotelů. Stání taxíků naleznete před příletovou halou.

    

   Doprava v noci

   Noční doprava na letiště Salála neexistuje, pro cestu z letiště v nočních hodinách si budete muset vzít taxi.

   Přestup na letišti

   Během delšího přestupu si můžete skočit do letištního salónku Al Khareef, který se nachází u gatu 3B a je otevřen 24 hodin denně.

   Doporučený minimální čas na přestup na letišti v Salále je 1 hodina 30 minut.

   Další užitečné tipy

   Na letišti v Salále naleznete duty-free obchod, bistra a kavárny. Pokud si chcete pořídit místní SIM kartu, na letišti se nachází stánky mobilních operátorů Omantel a Ooredoo.

   Pokud si potřebujete směnit, využijte směnárny v příletové hale.

   Na letišti se nachází také multimediální koutek, jsou k dispozici iPady s připojením k internetu a můžete je použít zdarma. Naproti gatu 3B je i koutek pro děti, kde můžete zabavit své ratolesti.

   Věřící mohou využít modliteben u gatů 1B a 4B a místa vyhrazená pro kuřáky jsou po celém letišti (naleznete je jednoduše pomocí značení).

   Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

   Navrhni úpravu textu
   Poslední aktualizace: 14. 9. 2023
   Subscribe
   Upozornit na
   guest
   0 Komentáře
   Zpětné vazby
   Ukázat všechny komentáře
   Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)