Letiště Barcelona El Prat

Letiště Barcelona El Prat (BCN)

Mezinárodní letiště Barcelona El Prat (BCN), celým názvem Letiště Josepa Tarradella Barcelona-El Prat, je druhým největším letištěm Španělska a šestým nejrušnějším v Evropě. Své jméno nese po bývalém katalánském markýzovi. Dnes slouží jako základna pro aerolinky Level, Air Nostrum a Vueling. Slouží jako vstupní brána do oblíbené španělské destinace a také jako přestupní bod pro cesty na americký kontinent. V roce 2019 letištěm prošlo přes 52,6 milionů cestujících.
  • WIFI zdarma
  • Obchod s potravinami
  • Vzdálenost od centra 15 km
  • Oficiální web letiště barcelona-airport.com

Letenky do Barcelony

Letenky z Prahy (PRG) do Barcelony na letiště El Prat pořídíte u aerolinek Eurowings, Ryanair a Vueling. Průměrná cena se liší dle sezóny, mimo léto je pořídíte okolo 4 000 Kč a akční letenky dokonce i pod hranicí 2 000 Kč. Délka letu z Prahy do Barcelony je 2 hodiny 40 minut.

Do Barcelony se létá také z několika letišť v blízkém okolí České republiky:

Letenky do Barcelony rezervujte přes náš vyhledávač.

Doprava z letiště Barcelona El Prat

Doprava ve dne

Metro

Na oba terminály letiště Barcelona El Prat jezdí metro (linka L9 Sud), které končí na zastávce Zona Universitária. Za jednosměrnou jízdenku zaplatíte 5,15 € a koupíte ji v automatech před nástupem do metra nebo online. Metro jezdí od neděle do čtvrtka od 5:00 do půlnoci, v pátek do 2:00 a v sobotu nepřetržitě.

Autobus

Na letiště jezdí hned několik autobusů. Aerobus staví na obou terminálech, pak na zastávkách Placa Espanya, Gran Via – Borell, Placa Universitat a Placa Catalunya. Aerobus vás vyjde na 6,75 € v jednom směru a 11,65 € za zpáteční. Jízdenku si koupíte v samoobslužných automatech na letišti. Aerobus jezdí 24/7 a detailní jízdní řád najdete na stránkách společnosti.

Nejlevněji se z letiště El Prat do centra Barcelony dostanete autobusem č. 46. Jezdí od obou terminálů letiště Barcelona, cestu do centra na zastávku Plaça d’Espanya zvládne za 45 minut. Jízdenka stojí 2,40 € a koupíte si ji online nebo u řidiče. Autobus č. 46 od 4:50 do 23:50 každý den.

Míříte-li na druhou stranu od Barcelony do města Castelldefels, naskočte na autobusovou linku 99, která jezdí od 5:30 do 23:00. Do Sant Joan Despí vás naopak odveze linka 77.

Pokud máte namířeno na vlakové nádraží El Prat de Llobregat, využijte autobusové linky PR1.

Vlak

Nejrychlejší dopravou z letiště El Prat do Barcelony je příměstský vlak RENFE, a to linka R2 North. Na Passeig de Gràcia jede 30 minut a jízdenka stojí 4,60 €. Vlak R2N jezdí, podobně jako autobus č. 46, mezi 5:42 ráno a 23:38 večer. Jízdenku si koupíte na vlakovém nádraží.

Půjčené auto

Na obou terminálech se nachází mezinárodní i lokální autopůjčovny. Perfektní auto pro vaši dovolenou ve Španělsku si zarezervujte předem přes naši autopůjčovnu.

Taxi

Stání taxíků najdete klasicky před příletovou halou. Alternativně si objednejte Uber či Bolt.

Doprava v noci

V noci jeďte autobusem N16 mířící do Castelldefels, N17 nebo N18 (obě mířící na Placa de Catalunya). Jezdí každých 20 minut, v centru budete už za půl hodiny. Jízdenka stojí 2,40 €.

Pokud nechcete jet hromadnou dopravou, vezměte si taxík, Uber či Bolt.

Přestup na letišti

Letiště má 2 terminály, které jsou od sebe vzdáleny 3 km. Mezi nimi jezdí kyvadlový autobus, který je zdarma a jezdí každou chvíli 24/7. Přestup v rámci jednoho terminálu je jednodušší, stačí projít tranzitní zónou. Pokud je váš přestup negarantovaný, udělejte si dostatečnou časovou rezervu. Minimální doporučený čas na přestup mezi terminály je 1 hodina 30 minut, v rámci jednoho terminálu zvládnete pohodově přestoupit do 1 hodiny.

Z terminálu 1 se létá v rámci Schengenského prostoru i mimo něj a je rozdělen do pěti modulů. Z modulu A se létá do Madridu, z modulu B v rámci Schengenu, modul C je vyhrazen pro lety aerolinky Air Nostrum a lety mimo Schenhen a Evropu. Z modulu D se létá mimo Schengen v rámci Evropy.

Terminál 2 je rozdělen na terminál 2A, 2B a 2C. Je vyhrazen hlavně pro nízkonákladové dopravce.

Dlouhý přestup si vychutnejte v některém z letištních salónků. V některých z nich jsou, kromě jídla a pití, k dispozici také sprchy (Sala Casals a Miró). Pokud máte přestup přes noc, zamiřte do letištního hotelu Sleep&Fly, který se nachází na terminálu 1. Hotel nabízí také rezervaci pokojů na počet hodin, jedná se o tzv. Air Rooms.

Další užitečné tipy

Na letišti momentálně nefunguje úschovna zavazadel.

Informace o aktuálních odletech a příletech z letiště Barcelona El Prat naleznete na oficiálním webu letiště.

Levně se najíte ve fast-foodech jako je McDonald’s v prvním patře odletové haly terminálu 1 a Burger King v prvním patře odletové haly terminálu 2. Obecně jsou možnosti stravování a nakupování pestřejší na terminálu 1, jehož budova je nově zrekonstruována architektem Ricardem Bofillem. Nudit se před odletem nebudete, neboť obchodů je na letišti víc než dost.

Z dalších letištních služeb zde najdete také kapli, poštu, směnárnu, banky, bankomaty a další.

Mapu letiště najdete na oficiálních stránkách.

Přesná adresa letiště: 08820 El Prat de Llobregat, Barcelona, Španělsko.

Letiště Barcelona El Prat je otevřeno 24 hodin denně.

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 28. 8. 2023
Subscribe
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)