Barcelona - El Prat (BCN)

Barcelona – El Prat (BCN)

Barcelonské letiště El Prat je druhým největším španělským letištěm a hlavní základnou low-cost aerolinky Vueling. Od roku 2019 nese jméno katalánského markýze Josepa Tarradellase. Letiště Josepa Tarradellase Barcelona - El Prat je neustále se rozrůstajícím hubem aerolinek směřujících do všech koutů Evropy i do světa, především pak do Jižní Ameriky a USA.
  • WIFI zdarma
  • Obchod s potravinami
  • Vzdálenost od centra 12 km
  • Oficiální web letiště barcelona-airport.com

Letenky do Barcelony

Nejlevnější letenky do Barcelony koupíte u Ryanairu, na trase Praha – Barcelona létá každý den a ceny zpátečních letenek často klesnou pod hranici dvou tisíc, mimo sezónu dokonce na pouhou tisícikorunu. Prahu s Barcelonou spojují také aerolinie ČSA a Vueling, nicméně jejich ceny začínají až na 3 000 Kč. Do Barcelony se dostanete také z letišť v blízkosti českých hranic, a to z Katowic, Krakowa, Norimberku a Vídně.

Letenky rezervujte v našem vyhledávači >>

Doprava do centra

Nejlevněji se z letiště El Prat do centra Barcelony dostanete autobusem městské hromadné dopravy č. 46. Jezdí od obou terminálů letiště Barcelona, cestu do centra na zastávku Plaça d’Espanya zvládne za 45 minut. Jízdenka stojí 2,20 €, kupte si ale radši deseti-jízdenku za 10,20 €, za každou jízdu tak více než euro ušetříte. Jízdy si můžete rozdělit mezi kamarády a jezdit s nimi metrem, tramvají, autobusy a vlaky. Autobus č. 46 jezdí každý den od 5:30 ráno do půlnoci a to v intervalu maximálně čtvrt hodiny.

Nejrychlejší dopravou z letiště El Prat do Barcelony je příměstský vlak RENFE, a to linka R2N. Na Passeig de Gràcia jede 30 minut a jízdenka stojí 4,10 €. I na tento spoj ale můžete použít jednu z deseti jízd jízdenky T10. Vlak R2N jezdí, podobně jako autobus č. 46, mezi 5:40 ráno a 23:40 večer. Na zastávce před letištěm můžete vidět také autobusy Aerobus. Ty se ale ani finančně ani časově nevyplatí a jízdenku T10 na ně použít nemůžete.

V noci jeďte autobusem N16, N17 nebo N18. Jezdí každých 20 minut, v centru budete už za půl hodiny. Jízdenka stojí 2,20 € nebo jednu jízdu z jízdenky T10.

Aktuální dopravu do centra najdete na mapce. Čas spojení můžete změnit v levém horním rohu mapky.

Přestup na letišti

Minimální čas na přestup mezi lety s přestupem mezi terminály je 75 minut. Terminály jsou od sebe vzdáleny 3 km a proto při přestupu mezi nimi opustíte letiště a na druhý terminál pojedete shuttle busem. Shuttle bus je zdarma a má zelenou barvu, jezdí v intervalu 6-7 minut a to 24/7. Na druhý terminál vás doveze za 10 minut. Přestup v rámci jednoho terminálu je jednodušší, stačí projít tranzitní zónou. Pokud je váš přestup negarantovaný, udělejte si dostatečnou časovou rezervu.

Další užitečné tipy

Úschovna zavazadel se nachází na obou terminálech, je otevřená 24/7 a uschování kufru na 24 hodin stojí 10 €.

Informace o aktuálních odletech a příletech z letiště v Barceloně naleznete na oficiálním webu letiště.

Sprchy najdete v salónku Sala Casals a Miró.

Hledáte-li salónky, zavítejte do Sala Casals, Miró nebo Colomer na terminálu 1 nebo Canudas na terminálu 2. Vstup zdarma s Priority Pass.

Levně se najíte ve fast-foodech jako je McDonald’s v prvním patře odletové haly terminálu 1 a Burger King v prvním patře odletové haly terminálu 2. Obecně jsou možnosti stravování a nakupování pestřejší na terminálu 1, jehož budova je nově zrekonstruována architektem Ricardem Bofillem.

Přesná adresa letiště: 08820 El Prat de Llobregat, Barcelona, Španělsko

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 6. 12. 2020
guest
3 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)