Corendon Airlines

Corendon Airlines

Corendon Airlines (XC) je turecká nízkonákladová aerolinka se sídlem v městě Antalya. Založena byla v roce 2004 a svou činnosti zahájila o dva roky později. Specializuje se na lety z Turecka do západní Evropy a také na charterové lety, kdy jejích služeb využívají cestovní kanceláře.

V roce 2017 byla v Nizozemsku založena dceřiná společnost Corendon Dutch Airlines. V roce 2017 do skupiny přibyla i "maltská dcera" v podobě společnosti Corendon Airlines Europe.
  • Příruční zavazadlo max. rozměry 55 × 40 × 25 cm a hmotnost 8 kg + malá osobní věc (40 × 30 × 15 cm)
  • Občerstvení zpoplatněno
  • Hodnocení
  • Oficiální web https://www.corendonairlines.com/

Check-in a seating

Online check-in je dostupný 48 – hodin před plánovaným časem odletu. Odbavení na letišti je zdarma (výjimkou jsou cestovatelé s letenkami vystavenými v nejnižším tarifu „Eco“ – těm důrazně doporučujeme odbavit se online v předstihu).

Seating je zpoplatněn. Výběr preferovaného sedadla začíná na 5 €/let. Vyšší tarify mají výběr sedadla již zahrnut v ceně.

Naše hodnocení

Klasická nízkonákladová aerolinka, která vás přepraví z bodu A do bodu B. Od dopravce nelze očekávat zázraky v podobě služeb na palubě nebo extra komfortu během cesty. Na druhou stranu máte-li to blízko na německá letiště v Bavorsku či Sasku, můžete čas od času ulovit levné letenky na Kanárské ostrovy nebo do Turecka. A takovým „majstštykem“ v nabídce dopravce bývají last-minute letenky do západní Afriky – do Gambie.

PS: Pokud má váš let zpoždění nebo dojde k úplnému zrušení letu, můžete získat odškodnění až 600 €!

Zavazadla

Příruční zavazadlo je u tohoto dopravce limitováno hmotností 8 kg a max. rozměry 55 × 40 × 25 cm. Každý cestující si s sebou na palubu letadla smí vzít také osobní věc (kabelka, taška na laptop atd.). Její maximální rozměr je stanoven na 40 × 30 × 15 cm.

V základním tarifu „Eco“ je zahrnuto pouze výše zmíněné příruční zavazadlo. Odbavená zavazadla v základní ceně obsahují pouze vyšší tarify. V tarifu „Flex“ je zahrnuto odbavené zavazadlo s váhovým limitem 23 kg, zatímco v tarifu „Premium“ je jeho limit stanoven na 32 kg.

Za extra odbavené zavazadlo (resp. vyšší váhový limit) si lze samozřejmě i připlatit. Cena 5 kg zavazadla k odbavení začíná na 15 €/směr.

Nákup letenek

Letenky společnosti Corendon pořídíte v našem vyhledávači.

Kontakt

Dopravce nemá v České republice své zastoupení. Doporučujeme využít kontakt na německé call centrum: +49 211 9543 9061. Dovolat byst se měli každý den od 09:00 do 18:00 včetně víkendů.

Kontaktovat aerolinku můžete také přes WhatsApp na čísle +90 216 444 4 737.

Služby

Letecká společnost Corendon Airlines je klasická nízkonákladová aerolinka. Všechny služby na palubě jsou zpoplatněny.

Letenky můžete u společnosti Corendon zakoupit ve třech tarifech:

  • Eco – pouze příruční zavazadlo á 8 kg;
  • Flex – příruční zavazadlo á 8 kg, odbavené zavazadlo á 23 kg, výběr sedadla zdarma;
  • Premium – příruční zavazadlo á 8 kg, odbavené zavazadlo á 32 kg, výběr prémiového sedadla zdarma, občerstvení zdarma, možnost změnit letenku zdarma.

Destinace

Corendon Airlines nevypravuje své lety z Letiště Václava Havla v Praze (PRG). Z pohledu českých cestovatelů tak budou odlety dopravce z blízkých německých letišť.

Z Drážďan (DRS) vás Corendon Airlines dopraví do turecké Antalye. Z Lipska (LEJ) do Hurghady v Egyptě, na Krétu do Heraklionu a taktéž do Turecka (Antalya). Z Mnichova (MUC) do Řecka či Turecka. Z Norimberku (NUE) pak do pestré palety destinací v Řecku a Turecku, do Egypta, Itálie, Izraele, ale také na Kanárské i Baleárské ostrovy a Madeiru.

Z Amsterdamu (AMS) létá společnost i do vzdálenějších destinací jako Dubaj ve Spojených arabských emirátech nebo Banjul v Gambii.

Flotila

Ve flotile aerolinek z „rodiny Corendon“ nalezneme celkem 24 letadel. Jedná se výhradně o stroje Boeing 737-800. V budoucnu se flotile dopravce rozroste i o několik letounů Boeing 737 MAX.

Přečtěte si více o letadlovém parku aerolinky.

Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)