Letiště Fuerteventura

Letiště Fuerteventura (FUE)

Mezinárodní letiště Fuerteventura (FUE), známé taky jako letiště El Matorral, je letiště na španělském ostrově Fuerteventura. Nachází se jihozápadně od hlavního města ostrova. Letiště bylo otevřeno v roce 1969 a nyní sem míří lety z více než 80 destinací. V roce 2017 letiště odbavilo přes 6 milionů cestujících.
  • WIFI zdarma
  • Obchod s potravinami
  • Vzdálenost od centra 5 km
  • Oficiální web letiště aena.es

Letenky na Fuerteventuru

Letenky na přímých letech z Prahy (PRG) na Fuerteventuru ulovíte u aerolinek Eurowings či Smartwings. Tuzemský dopravce také operuje sezónní lety na Fuerteventuru z Brna (BRQ), a to včetně charterů. Charterové spojení na Fuerteventuru povedou také z Ostravy (OSR). Průměrná cena letenek z Prahy se pohybuje mezi 7 000 a 10 000 Kč. Akční letenky můžete pořídit i okolo 4 000 Kč. Doba letu z Prahy na letiště Fuerteventura je 5 hodin.

Na Fuerteventuru se létá také z několika letišť v blízkém okolí České republiky:

Letenky na Fuerteventuru rezervujte přes náš vyhledávač.

Doprava z letiště

Doprava ve dne

Autobus

Letiště s hlavním městem ostrova Puerto del Rosario a dalšími destinacemi (Caleta del Fuste a Las Salinas) spojuje autobusová linka číslo 3 společnosti Tiadhe. Ve směru do Puerto del Rosario vyjíždí první autobus v 7:00 a poslední v 0:30. V opačném směru jede první autobus v 6:30 a poslední v 0:00 (pondělí až sobota). V neděli a sváteční dny jezdí autobusy s menšími intervaly. Detailní jízdní řád naleznete na stránkách dopravce. Za jednosměrnou jízdenku zaplatíte 1,45 € (asi 34 Kč) a koupit si ji můžete přímo u řidiče (v hotovosti). Můžete si také za 2 € pořídit BtF kartu, se kterou poté získáte slevu 10 % na jízdné (platí pro všechny autobusy společnosti Tiadhe).

Autobusem číslo 10 se dostanete z letiště do Puerto del Rosario a do destinace Morro Jable na jihu ostrova. Autobusy jezdí velmi zřídka, první autobus do hlavního města vyráží v 6:30 a poslední v 15:45. V opačném směru se můžete svézt od 9:00 do 20:30. Detailní jízdní řád naleznete pod tímto odkazem. Za jednosměrnou jízdenku si připravte 9,70 € (asi 227 Kč).

Třetí autobusová linka je linka 16, která spojuje letiště s Puerto del Rosario a městem Gran Tarajal. První autobus do hlavního města jede v 8:30 a poslední o půlnoci. Směrem do Gran Tarajal se můžete vydat od 8:00 do 20:15. Jízdní řád naleznete zde. Jízdenka na této lince vyjde na 5,90 € (asi 138 Kč) za jeden směr.

Půjčené auto

V příletové hale se nachází přepážky několika mezinárodních i lokálních autopůjčoven. Auto si předem zarezervujte přes naši autopůjčovnu a na letišti si ho vyzvedněte.

Taxi

Stání taxíků naleznete před příletovou halou. Odvezou vás po celém ostrově a jízdu si můžete zamluvit předem přes oficiální stránky taxislužby na ostrově. Alternativou může být služba Uber.

Doprava v noci

Pokud na letiště Fuerteventura přiletíte v době, kdy autobusy nejezdí, budete si muset vzít taxi či Uber.

Přestup na letišti

 

Letiště má jeden terminál. V přízemí se nachází odletová a příletová hala. První podlaží je vyhrazeno pro salónky a odletové brány, kterých je na letišti celkem 24.

Při přestupu můžete zamířit do salónku „Jable VIP“, který je otevřen od 6:00 do 21:00. Strávit v něm můžete až 4 hodiny a za vstup zaplatíte 39,45 €. Vstup si můžete koupit i dopředu online.

Doporučená minimální doba na přestup je 40 minut.

Další užitečné tipy

Na letišti můžete zamířit do některého z duty-free obchodů a pokud vás přepadne hlad, nechybí ani restaurace, fastfoody a kavárny.

Pokud si potřebujete vybrat hotovost, v příletové hale naleznete Euronet bankomat.

Na letišti se také nachází dětská zóna a salónky vyhrazené pro kojící ženy.

Letiště je otevřeno každý den od 07:30 do 23:00.

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 16. 10. 2023
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)