Letiště Řím Fiumicino (FCO)

Letiště Řím Fiumicino (FCO)

Mezinárodní letiště Řím Fiumicino (FCO), celým názvem Letiště Leonarda da Vinciho Řím Fiumicino, je nejvytíženějším italským letištěm a desátým nejrušnějším v Evropě. Jméno hrdě nese po slavném italském malíři. Svou základnu zde má italský dopravce ITA Airways. V roce 2019 letištěm prošlo více než 43,5 milionů cestujcích.
  • WIFI zdarma
  • Obchod s potravinami
  • Vzdálenost od centra 35 km
  • Oficiální web letiště adr.it

Letenky do Říma

Letenky z Prahy (PRG) do Říma na letiště Fiumicino nabízí aerolinky Eurowings, Ryanair a Wizz Air. Letenka do Říma vás průměrně vyjde okolo 3 000 Kč, akční letenky seženete i pod hranicí 1 000 Kč. Délka letu z Prahy do Říma je 1 hodina 50 minut.

Do Říma se létá také z několika letišť v blízkém okolí České republiky:

Letenky do Říma rezervujte přes náš vyhledávač.

Doprava z letiště Fiumicino do centra Říma

Doprava ve dne

Vlak

Jak se dostat z letiště Fiumicino do centra Říma? Na hlavní nádraží Termini se dostanete nejrychleji vlakem Leonardo Express za 14 €. Jezdí každých 15 až 30 minut, doba jízdy je 32 minut. Leonardo Express jezdí každý den mezi 6:08 a 23:23. 

Pokud nepospícháte, můžete jet vlakem Regionale, který zastavuje na více zastávkách, za 8 € na nádraží Tiburtina. Doba jízdy je 48 minut, vlak jezdí každých 15 – 20 minut. Tento vlak jezdí od 5:57 do 23:53.

Jízdenky si kupte přímo na nástupišti před odjezdem vlaku v automatu (lze platit kartou), zpáteční jízdenka není nijak zvýhodněná. Detailnější jízdní řády naleznete na stránkách Trenitalia.

Autobus

Do centra Říma se můžete dostat také s autobusovými společnostmi Cotral, Terravision, T.A.M., Sit Bus Shuttle a Rome Airport Bus. Jízdenky zakoupené online vychází jednosměrně na 6 – 7 €, zpáteční potom 13 EUR. Dále je koupíte přímo na letišti nebo u řidiče. Konečné zastávky jsou u hlavního vlakového nádraží Termini.,  Autobusy z letiště Fiumicino operují obvykle mezi 5:00 a půlnocí. Cesta vám dle dopravní situace zabere minimálně 45 minut.

Do měst v okolí Říma jezdí také společnost Flixbus.

Půjčené auto

Na letišti Řím Fiumicino má své pobočky hned několik autopůjčoven. Perfektní auto pro vaši dovolenou v Itálii si zarezervujte předem přes naši autopůjčovnu.

Další možností je využít carsharingových společností Share Now, Enjoy nebo Drivalia E-Go!

Taxi

Před terminálem najdete stání taxíků, které vás odvezou rovnou do cílové destinace. Do centra města vás odvezou přibližně za 50 €. Alternativně využijte služby Uber.

Doprava v noci

V nočních hodinách jezdí z letiště autobusové společnosti T.A.M. a Terravision. Další možností je vzít si taxík nebo Uber.

Přestup na letišti Řím Fiumicino

V současnosti má letiště Řím Fiumicino dva terminály (terminál 1 a 3), ale terminál 1 je uzavřený kvůli renovacím. Mezi terminálem 1 a 3 dojdete v klidu pěšky. Minimální doba na přestup je 1 hodinaPokud budete přestupovat mezi letišti Fiumicino a Ciampino, musíte nejprve do centra na vlakové nádraží Termini a pak přestoupit na bus. Neexistuje přímé spojení, proto si nechte na přestup mezi letišti alespoň 4 hodiny.

Přestup si zpříjemněte v některém z letištních salónků, jejichž seznam najdete na stránkách letiště. Za vstup zaplatíte od 25 €. Pokud máte přestup přes noc, využijte některého z letištních hotelů – Air Rooms HelloSky, Hilton Rome Airport a Hilton Garde Inn Airport.

Další užitečné tipy

Letiště Řím Fiumicino je otevřeno 24 hodin denně.

Napříč letištěm najdete širokou nabídku restaurací, kaváren a fastfoodů. Poslední nákupy hravě vyřešíte v některém z letištních obchodů, včetně těch duty-free.

Nechybí ani směnárna a několik bankomatů. Pro věřící je zde modlitebna (na terminálu 3) a kaple (na terminálu 1). Zónu pro kuřáky najdete u gatů E.

Pokud se vám na letišti něco ztratí, napište na [email protected] či [email protected], případně zavolejte na +39 06 65955253 nebo +39 0665953313.

Mapu najdete na stránkách letiště, stejně tak i informace o odletech a příletech z/na letiště Řím Fiumicino.

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 15. 3. 2024
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)