Řím - Fiumicino (FCO)

Řím – Fiumicino (FCO)

Jedno z nejrušnějších letišť v Evropě, které je vzdáleno od historického centra Říma 34 km. Je to hlavní hub pro italskou Alitalii nebo španělskou lowcost společnost Vueling. Z Prahy se sem dostanete nejčastěji s ČSA nebo s Alitalií.
  • WIFI zdarma
  • Obchod s potravinami
  • Vzdálenost od centra 35 km
  • Oficiální web letiště adr.it

Letenky do Říma

Letiště Řím je z Prahy obsluhované mnoha společnostmi, nejčastěji se na hlavní letiště Řím – Fiumicino (FCO) dostanete s ČSA / Smartwings nebo Alitalií. Ceny letenek se pohybují mezi 2 – 4 000 Kč, v exponovaných termínech jako jsou Vánoce, Velikonoce či Nový rok vylezou klidně i přes 5000 Kč za zpáteční letenku. Z Vídně se do Říma dostanete se společností Vueling a Eurowings.

Alternativně se mrkněte na vedlejší letiště Řím Ciampino (CIA), kam létá Ryanair, cenově to bývá trochu levnější.

Letenky do Říma rezervuje v našem vyhledávači.

Přestup na letišti v Římě

Letiště Fiumicino má 3 terminály s čísly 1, 3 a 5. Terminál 1 je především pro lety Alitalie a jejich partnerů v rámci SkyTeamu (jako je ČSA, Air France či KLM), Terminál 3 potom odbavuje lety všech ostatních aerolinek. Terminál 5 byl v roce 2020 ještě v rekonstrukci a je využívaný hojně americkými a izraelskými aerolinkami.

Mezi terminálem 1 a 3 dojdete v klidu pěšky, jsou spojené budovou. Přestup se stíhá v klidu za 1 hodinu. Pokud budete přestupovat mezi letišti Fiumicino a Ciampino, musíte nejprve do centra na vlakové nádraží Termini a pak přestoupit na bus. Neexistuje přímé spojení, proto si nechte na přestup mezi letišti alespoň 4 hodiny, 

Počítejte s tím, že pokud přilétnete do Říma dálkovým letem, musíte projít bezpečnostní kontrolou před navazujícím letem.  

Doprava do centra Říma

Vlakem

Z letiště Fiumicino do centra Říma se dostanete nejrychleji vlakem Leonardo Express za 14 EUR. Odveze vás na hlavní nádraží Termini. Jezdí každých 15 až 30 minut, doba jízda je 32 minut.

Pokud nepospícháte, můžete jet vlakem Regionale za 8 EUR na nádraží Tiburtina. Je to courák a zastavuje na více zastávkách. Doba jízdy je 48 minut, vlak jezdí každých 15 – 20 minut.

První vlak z letiště odjíždí v 05:57, poslední ve 23:27. Z hlavního vlakového nádraží Termini potom odjíždí první spoj v 5:35 a poslední ve 22:35. Vlaky nečekají na zpožděná letadla, pokud přistanete později, budete muset využít taxi nebo Uber.

Jízdenky si kupte přímo na nástupišti před odjezdem vlaku v automatu (lze platit kartou), zpáteční jízdenka není nijak zvýhodněná. Detailnější jízdní řády naleznete na stránkách Trenitalia.

Busem

Do centra Říma se můžete dostat také s autobusovými společnostmi Terravision, T.A.M., Sit Bus Shuttle a Rome Airport Bus. Jízdenky zakoupené online vychází jednosměrně na 7 EUR, zpáteční potom 13 EUR. Konečné zastávky jsou u hlavního vlakového nádraží Termini,  Autobusy operují obvykle mezi 5 ráno a půlnocí.

Pokud se potřebujete dostat z centra mezi půlnocí a pátou, využijte společnost T.A.M., která z centra odjíždí 24 hodin denně.

Nejlevnější způsob, jak se dostat do centra Říma je autobus společnosti Cotral.  Ten jezdí jednou za hodinu mezi 5:30 a 21:00 a vyjde na 3,5 EUR. Za více než hodinu jízdy se dostanete na zastávku metra B Eur Magliana nebo metra A Cornelia. Lístky na bus lze koupit po příletu ve snack baru za výdejem zavazadel nebo v trafikách.

Další užitečné tipy

Úschovna zavazadel se nachází v příletové hale terminálu 3, za uschování zavazadla k odbavení zaplatíte 6 EUR na 24 hodin. Mapu letiště Fiumicino najdete tady.

Letiště Fiumicino nabízí dva salonky, do kterých je možné vstoupit na Priority Pass – Passenger Lounge a Le Anfore Lounge (se sprchou), oba dva jsou na T3.

Levné jídlo je na T1, kde je McDonald’s, na T3 je potom Time Café.

Přesná adresa letiště je Via dell‘ Aeroporto di Fiumicino, 00054 Fiumicino.

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 6. 12. 2020
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)