Letiště Lucemburk

Letiště Lucemburk (LUX)

Mezinárodní letiště Lucemburk (LUX) je hlavním a jediným letištěm se zpevněnou dráhou v Lucembursku. Slouží jako základna pro aerolinky Cargolux, China Airlines Cargo, Luxair, Luxembourg Air Rescue a Qatar Airways Cargo. V roce 2019 letištěm prošlo více než 4,4 milionů cestujících. Jedná se o významné cargo letiště, jedno z nejvytíženějších na světě.
  • WIFI zdarma
  • Obchod s potravinami
  • Vzdálenost od centra 6 km
  • Oficiální web letiště lux-airport.lu

Letenky do Lucemburku

Letenky z Prahy (PRG) do Lucemburku pořídíte na přímých letech u aerolinky Luxair. Průměrná cena letenek z Prahy do Lucemburku se pohybuje mezi 4 000 a 6 000 Kč, akční letenky ulovíte i pod hranicí 3 000 Kč. Délka letu z Prahy do Lucemburku je 1 hodina 25 minut.

Do Lucemburku se létá také z několika letišť v blízkém okolí České republiky:

Letenky do Lucemburska rezervujte přes náš vyhledávač.

Doprava z letiště

Doprava ve dne

Autobus

Z letiště Lucemburk se dostanete třemi autobusovými linkami:

  • 16: autobus jede z letiště do Kirchbergu, zastávky Centre Ville a Bertrange. Autobusy jezdí od 4:46 do 23:48 (po – pá) a od 5:18 do 23:48 (so – ne).
  • 29: touto linkou se dostanete na zastávky Cents, Gare Centrale, Howald a Cloche d’or. První autobus jede v 4:46 a poslední v 23:48 (po – so). V neděli autobusy jezdí od 5:18.
  • 6: naskočte na tuto linku, míříte-li do zastávek Luxexpo, Hamilius či Betrange, a to od 5:16 do 21:46 (po – so). V neděli od 6:46 do 22:16.

Hromadná doprava v Lucembursku je od 1. března 2020 zdarma (mimo první třídu).

Cestujete-li za hranice Lucemburska, využijte autobusu 302, který spojuje letiště Lucemburk s destinacemi Howald, Wasserbillig a Trier. Za jízdenku zaplatíte 3 – 5 € dle destinace.

Půjčené auto

V příletové hale letiště Lucemburk se nachází několik autopůjčoven. Super auto pro vaši dovolenou v Lucemburku si zarezervujte předem přes naši autopůjčovnu.

Taxi

Před letištním terminále se nachází stání vyhrazené pro taxíky, se kterými se pohodlně dostanete do jakékoliv destinace. Alternativně využijte služby Uber.

 

Doprava v noci

Mimo hodiny, kdy jezdí autobusy, si do požadované destinace vezměte taxík či Uber.

Přestup na letišti

Letiště má dva terminály – A a B. Veškeré odbavení probíhá na terminálu A, jelikož na terminálu B se nachází pouze odletové gaty.

Během přestupu na letišti Lucemburk využijte letištního „Business salónku“, který je otevřen od 4:00 do 21:00 (ne – pá) a v sobotu od 4:00 do 18:00. Vstupné si objednejte na emailu [email protected].

Na přestup na letišti Lucemburk si nechte alespoň 1 hodinu.

Další užitečné tipy

Volný čas před odletem využijte k nákupům v některém z letištních obchodů. Na výběr máte z duty-free, obchodů se suvenýry a dalších. Hlad poté utište v některé z restaurací či kaváren.

Láká-li vás umění, v „Business Aviation Center“ se konají výstavy lucemburských umělců (například Sophie Rein či Carmenly).

Pokud se vám na letišti Lucemburk něco ztratí či něco zapomenete, zkontaktujte letiště přes tento formulář.

Letiště je otevřeno od 4:00 do půlnoci.

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 4. 4. 2024
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)