• Příruční zavazadlo 2 příruční zavazadla – velké o max. rozměrech 55 × 35 × 25 cm, malé o max. rozměrech 40 × 30 × 15 cm a celkové váze 12 kg
  • Občerstvení teplé občerstvení na dálkových letech a malý snack na krátkých linkách
  • Hodnocení
  • Oficiální web www.klm.com

Info o aerolince

Písmena KLM (KL) nesou název Koninklijke Luchtvaart Maatschappij neboli Nizozemské královské aerolinie (Royal Dutch Airlines). KLM jsou nejstaršími dosud létajícími aeroliniemi na celém světě. Společnost byla založena již roku 1919. KLM jsou národní leteckou společností se sídlem v Amsterdamu. Svá letadla pojmenovávají podle významných památek a kulturního dědictví, jedno z letadel nese název zámku v Litomyšli.

Dceřiná společnost KLM Cityhopper zajišťuje provoz na vybraných evropských linkách.

Test na COVID-19: Dle cílové destinace. Za účelem tranzitu na letišti v Amsterdamu již není třeba negativní PCR test na COVID-19. Více informací se dočtete na webu nizozemské vlády. 

Naše recenze

KLM patří mezi dobré aerolinie. Servis na palubě je vysoké kvality, i na krátkých letech po Evropě se podává alespoň malé občerstvení. Letadla KLM jsou krásná na pohled.


Zavazadla

Dvě příruční zavazadla ke každé letence zdarma. Jedno velké o rozměrech max. 55 × 35 × 25 cm a druhé malé o rozměrech max. 40 × 30 × 15 cm. Součet hmotnosti nesmí přesáhnout 12 kg.

Poplatek za 23kg odbavené zavazadlo od 15 € při tarifu „Light“. Vyšší tarify zahrnují odbavené zavazadlo již v ceně letenky.

¨

Nákup letenek

Letenky letecké společnosti KLM kupujte přes náš rezervační systém.

Kontakt

V Praze není pobočka, kde je možný prodej letenek. Vše se řeší telefonicky.

Telefon: +420 225 439 799; po–pá: 8:00–20:00; so–ne 9:00–17:30.

Případně kontaktuje aerolinku přes WhatsApp: +31 206 490 787 či skrze Facebook.

 

Služby

Na krátkých letech se podává malá svačina. Na dálkových letech se podává teplé občerstvení a k dispozici je palubní zábava inflight entertainment s nabídkou filmů, seriálů, hudby a her.

Možnosti zrušení či storna letenky závisí na tarifu, v němž byly letenky vystaveny.

Destinace

Do Amsterdamu (AMS) z Prahy (PRG) a letišť v blízkosti českých hranic: Berlín (TXL), Drážďany (DRS), Krakow (KRK), Mnichov (MUC), Norimberk (NUE), Vídeň (VIE).

Z Amsterdamu do široké škály destinací. Mezi oblíbené destinace patří: Dillí (DEL), Johannesburg (JNB), Kuala Lumpur (KUL), Lima (LIM), Miami (MIA), Oslo (OSL), Paramaribo (PBM), San Francisco (SFO), Tokio (NRT), Trondheim (TRD)…

Flotila

Letecká společnost KLM má ve své flotile tato letadla: Airbus A330, Boeing 737, Boeing 747 Jumbo Jet, Boeing 777, Boeing 787 Dreamliner, Embraer 175, Embraer 190.

Chcete se dozvědět více o flotile KLM?

guest
38 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Iva

Dobrý den, chceme s dcerou letět do Amsterdamu 5.8., zpět do Prahy 8.8. Budu již mít 14 dni po 2. dávce očkování, dcera (12let) očkovaná není, je prosím nutný PCR test před odletem z Prahy a z Amsterdamu pro dceru i mne ? Děkuji.

Antonin

Dobrý den, Ivo,

cesty do Nizozemska jsou momentálně z ČR volné – tj. není třeba žádný test. 🙂

Co se týče návratu, Vám postačí doklad o provedené vakcinaci, zatímco dcera bude muset mít antigenní test (ne starší 48 hodin) – pokud se nic nezmění. Nezapomeňte také na příjezdový formulář. Podmínky návratu do ČR shrnujeme v tomto pravidelně aktualizovaném článku.

Iva

Velmi děkuji za odpověď. 🙂

Jiří Svatoš

Dobrý den,

V pátek 23.7. letim z Prahy přes Amsterdam do Bostonu v Massachusets v USA. Na stránkách klm čtu, ze již stačí jakýkoliv negativni test, tedy i Antigeni test.
Dříve bylo potřeba se prokázat PCR testem, antigen nestačil. Bude teď stačit když se před nástupem do letadla v Praze prokáží negativním antigennim testem?
Děkuji

GeorGo

Dobrý den, záleží na cílové destinaci, pokud máte nějakou speciální výjimku (vízum, zelená karta…) a opravdu můžete letět do USA, kam běžně teď turisté nesmí, tak stačí antigen. Viz https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/travelers/testing-international-air-travelers.html

Jiří Svatoš

Děkuji za odpověď.

Jana

Dobry den budeme cestovat pres Amsterodam do Mexika , na prestup
V amsterodamu test jiz potreba neni . Ale mam otazku zdali spolecnost klm vyzaduje test ?

Antonin

Dobrý den, Jano,

KLM respektuje nařízení nizozemské vlády a cílových destinací.

Cesta z Prahy do Mexika by k dnešnímu dni šla absolvovat bez testu. Návrat z Mexika do Prahy via Amsterdam -> s kompletním očkováním nebo dokladem o prodělané nemoci bez testu, jinak AG test (ne starší 48 hodin) nebo PCR test (ne starší 72 hodin). Více informací viz Cestovatelský semafor.

Michala

Dobry den, potřebuji přidat druhé příjmení syna do letenky. Na rezervaci a letence se ukázalo pouze první příjmení. Vadí to? Múžu to změnit? KLM

GeorGo

Dobrý den, to nevadí, neřešil bych, jestli to první příjmení je na cestovním dokladu, je to v pohodě, odletíte bez problému.

Michala

Dekuji!

Tomas Dychtl

Dobry den,mame letenku na 6.8.2021 do Amsterdamu,jsme ockovani,letime s KLM,je treba mit jeste do letadla test??

Antonin

Dobrý den, Tomáši,

pokud se situace do termínu vaší cesty nikterak nezmění, není test potřeba. 🙂

jana zaoralova

dobry den budu odletat z Atlanty v USA s KLM do Amsterdamu a pote s KLM do Prahy,potrebuji nejaky formular do letadla?Testy covid PCR budu mit.dekuji za informace

GeorGo

Ano, nově příjezdový formulář => prijezdovyformular.cz Nic dalšího by nemělo být potřeba.

Filip

Dobrý den, na letu z Prahy do Tegucigalpy se nám ztratily kufry, naše konečná destinace je Roatán. V Praze nám bylo řečeno že si kufry máme vyzvednou v Panamě tam ale nebyly a bylo nám řečeno že kufry budou až v Hondurasu (Tegucigalpa) tam ale bohužel také nebyly. Po sepsání protokolu na přepážce nám slečna říkala že kufry dorazí za námi do konečné destinace Roatán v úterý 6.7.21. to se ale nestalo. Jak máme dále postupovat? Vzhledem k tomu že se jednalo o příruční zavazadla, bohužel jsme přišli o to nejdůležitější co jsme s sebou měli. Děkuji za odpověď. Hezký den

Antonin

Dobrý den, Filipe,

nastalá situace mě mrzí. Jak bych osobně postupoval? Kontaktoval spediční službu, které měla zavazadla adresu doručit, nebo kontaktoval oddělení reklamací, kde jste sepsali protokol. Také byste měli mít nárok koupit si nejnutnější věci, které vám poté aerolinka proplatí.

Více informací o zpožděných/ztracených zavazadlech u KLM se dočtete na této stránce.

Držím palce, ať se bagáž objeví co nejdříve. 🙂

Aneta Zatloukalová

Dobrý den, letím z Prahy do Amsterdamu, musím mít nějaké testy?

GeorGo

Dobrý den, záleží kdy je odlet. Aktuálně jsme zelení a nic netřeba.

Andrea

Dobrý den,letim z Osla do Prahy(tranzit v Amsterdamu).Norsko je zelené,stejně tak CZ,ale přišel mi mail od klm,ze mám mít test,mám obavy ze mail chodí automaticky.Všude totiž píší,ze test ze safe států potřeba a to ani v případě tranzitu,který se nepočítá,ikdyz je země například oranžová.
Kde je pravda?
Děkuji za odpověď.
S pozdravem A.

Andrea

…Není potřeba.omlouvám se

Lucie

Dobrý den,
máte prosím aktuální informace ohledně storna/změny letenek od KLM? Chceme se vracet z Madeiry s KLM (FNC-AMS-PRG) cca 16.5.2021, ale trochu se bojíme pozitivního testu před odletem a případné změny/zrušení letenky. Jaká je prosím politika v době koronavirové? Děkuji mockrát za odpověď.

Lucie

Omlouvám se za spam, tento dotaz tu už byl před měsícem. Jen ještě nevím cenu při nejnižším tarifu. Zkusím zjistit.

Antonin

Dobrý den, Lucko,

aerolinky ze SkyTeamu (Air France nebo KLM) jsou nyní velmi štědré. Letenky lze zdarma přebookovat na jiný termín (doplácel by se případně jen rozdíl v ceně mezi původní a novou letenkou) anebo vyrefundovat do voucheru. Více info přímo na webu KLM. 🙂

Barbora

Dobrý den, v pátek 19.3.2021 se vracím z Kostariky zpět do Čech. Informace ohledně antigennich testu se zdají být jasné, ovšem bylo mi mi řečeno, ze když jsou dva přestupy, tak v tu chvíli antigenni test je nutný. Let je SAN Jose – Panama – Amsterdam – Praha. Předem dekuji za odpověď, zda je antigenni test v mem případě potřeba.

GeorGo

Dobrý den, vždy když letíte přes Amsterdam, tak je nyní nutný PCR test ne starší 72 hodin.

Posledně editováno 4 měsíců před by GeorGo
Lenka

Dobrý den, Nevíte jestli pro přestup v Amsterdamu uznávají i PCR test ze slin? (Testování v Praze s mezinárodním certifikátem). Bojíme se, že test ze slin nám neuznají, i když je to PCR. Dekuji

Antonin

Dobrý den, Lenko,

není přesně specifikováno, jak má odběr testu požadovaného nizozemskou stranou proběhnout. Více informací o požadavcích na PCR testy se dočtete na této stránce.

Antonin

Dobrý den, Báro,

podle mého názoru viz výše: „Od 16. března 2021 již není po cestujících z rizikové země v případě přestupu na letišti v Amsterdamu vyžadován extra antigenní test (starý max. 4 hodiny). Vystačíte si tedy pouze s PCR testem (viz výše). Více informací se dočtete přímo na webu aerolinky.“ Žádné info o double transferu, a tím pádem nutnosti dvou testů uvedeno není. Ani TravelDock ho nezmiňuje.

Pokud máte pochybnosti, kontaktoval bych aerolinku napřímo /nevím, odkud máte informaci, že jsou v případě dvou přestupů nutné oba testy).

Zde případně přikládám seznam míst, kde se nechat v Kostarice testovat.

Lucie

Dobrý den, je možné si při koupi letenek přímo od KLM přikoupit něco jako pojištění storna, v případě že bych měla před cestou pozitivní PCR test? Toto nabízí např. pelikan, ale letenka u KLM je samozrejmě levnější, jen jsem nenašla žádné info. děkuji

Antonin

Dobrý den, Lucie,

cestovní pojištění (vč. pojištění storna) lze sjednat i při nákupu přímo na webu KLM. V posledním kroku před platbou („Doplňkové služby“). Kompletní pojistné podmínky k nastudování naleznete tamtéž.

Tereza

Dobrý den. Letím z Portugalska do ČR přes Amsterdam. Co se týče PCR testu, musím ho mít platný před nástupem do letadla v Portugalsku, nebo ještě po příletu do Amsterdamu?
Děkuji

GeorGo

Dobrý den Terko, před nástupem do letadla v Portugalsku, pokud je to celé na jedné letence.

Antonin

Dobrý den, Terezo,

PCR test s negativním výsledkem je nutné předložit již při nástupu do letadla v Portugalsku (dle podmínek návratu do ČR by neměl být starší 72 hodin před zahájením celé cesty, zatímco dle podmínek dopravce by neměl být starší 72 hodin před příletem do AMS ).

Pozor si však dejte také na novější nizozemskou podmínku v podobě antigenního testu ne staršího 4 hodin před odletem.

Kristýna

Dobrý den,

chápu tedy správně, že když letím s KLM Praha – Amsterdam tak musím mít jak PCR tak antigenní test. Pokud pak mám v Amsterdamu 16h přestup a letím opět s KLM směr Kostarika, musím si před vstupem do druhého letadla opět zajistit antigenní test?

Děkuji

GeorGo

Dobrý den,

je to tak, je potřeba PCR i antigen. Pokud je to na jedné letence, tak v Amsterdamu není třeba nic řešit.

Vladimír

Dobrý den. Potřebuji informace ohledně tranzitu v Amsterodamu a testech. PCR je jasný, ale antigenní test s platností 4 hodiny je problém. Chci 13.2. letět přes Amsterodam do Barcelony. A místo antigenních testů může být test TMA?
Volám na 420 225 439 799 a opakovaně se nemohu dovolat!!!??? Děkuji za zavolání na 603 452 390 nebo odpověď mailem.

MireK

Dobrý den, antigenní testy na letišti v Praze vůbec nejsou problém. Je zde otevřelo od 04:00 do půlnoci: https://www.prg.aero/testovani-covid-19.

Mirek

Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)