KLM

KLM

Písmena KLM (KL) nesou název Koninklijke Luchtvaart Maatschappij neboli Nizozemské královské aerolinie (Royal Dutch Airlines). KLM jsou nejstaršími dosud létajícími aeroliniemi na celém světě. Společnost byla založena již roku 1919. KLM jsou národní leteckou společností se sídlem v Amsterdamu (AMS). Svá letadla pojmenovávají podle významných památek a kulturního dědictví, jedno z letadel nese název zámku v Litomyšli.

Dceřiná společnost KLM Cityhopper zajišťuje provoz na vybraných evropských linkách.
  • Příruční zavazadlo 2 příruční zavazadla – velké o max. rozměrech 55 × 35 × 25 cm, malé o max. rozměrech 40 × 30 × 15 cm a celkové váze 12 kg
  • Občerstvení teplé občerstvení na dálkových letech a malý snack na krátkých linkách
  • Hodnocení
  • Oficiální web www.klm.com

Check-in a seating

Online check-in se otevírá 30 hodin před plánovaným časem odletu a zavírá 1 hodinu před odletem. Odbavení na letišti je zdarma!

Výběr oblíbeného sedadla během nákupu letenky podléhá poplatku, jehož výše začíná na 10 €. Seating během online check-inu lze provést bez poplatku.

Test na COVID-19: Dle cílové destinace. Za účelem tranzitu na letišti v Amsterdamu již není třeba negativní PCR test na COVID-19. Více informací se dočtete na webu nizozemské vlády. 

Naše hodnocení

KLM patří mezi dobré aerolinie. Servis na palubě je vysoké kvality, i na krátkých letech po Evropě se podává alespoň malé občerstvení. Letadla KLM jsou krásná na pohled.

PS: Pokud má váš let zpoždění nebo dojde k úplnému zrušení letu, můžete získat odškodnění až 600 €!

Zavazadla

Dvě příruční zavazadla ke každé letence zdarma. Jedno velké o rozměrech max. 55 × 35 × 25 cm a druhé malé o rozměrech max. 40 × 30 × 15 cm. Součet hmotnosti nesmí přesáhnout 12 kg.

Poplatek za 23kg odbavené zavazadlo od 15 € při tarifu „Light“. Vyšší tarify zahrnují odbavené zavazadlo již v ceně letenky.

Nákup letenek

Letenky letecké společnosti KLM kupujte přes náš rezervační systém.

Kontakt

V Praze není pobočka, kde je možný prodej letenek. Vše se řeší telefonicky.

Telefon: +420 225 439 799; po–pá: 8:00–20:00; so–ne 9:00–17:30.

Případně kontaktuje aerolinku přes WhatsApp: +31 206 490 787 či skrze Facebook.

Služby

Na krátkých letech se podává malá svačina. Na dálkových letech se podává teplé občerstvení a k dispozici je palubní zábava inflight entertainment s nabídkou filmů, seriálů, hudby a her.

Možnosti zrušení či storna letenky závisí na tarifu, v němž byly letenky vystaveny.

Destinace

Do Amsterdamu (AMS) z Prahy (PRG) a letišť v blízkosti českých hranic: Berlín (TXL), Drážďany (DRS), Krakow (KRK), Mnichov (MUC), Norimberk (NUE), Vídeň (VIE).

Z Amsterdamu do široké škály destinací. Cenově zajímavé letenky nabízí dopravce do Střední Ameriky – San José v Kostarice (SJO) a Panama City (PTY), dále také do USA – Los Angeles (LAX), New York (JFK) a San Francisco (SFO), a Kanady – Vancouver (YVR) atd. Mez další destinace, kam čas od času můžete ulovit akční letenky, patří ostrovy v Karibiku (Aruba, Bonaire, Barbados a Curacao), Jihoafrická republika (CPT a JNB), Zanzibar (ZNZ) nebo několik lokalit v JV Asii (Kuala Lumpur v Malajsii, Singapur či oblíbené Bali).

Flotila

Letecká společnost KLM má ve své flotile tato letadla: Airbus A330, Boeing 737, Boeing 747 Jumbo Jet, Boeing 777, Boeing 787 Dreamliner, Embraer 175, Embraer 190.

Chcete se dozvědět více o flotile KLM?

Subscribe
Upozornit na
guest
267 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)