Letiště Monastir

Letiště Monastir (MIR)

Mezinárodní letiště Monastir (MIR), celým názvem Monastir Habib Bourguiba International Airport, je letiště nacházející se na tuniském pobřeží Středozemního moře mezi městy Monastir a Súsa. Letiště je pojmenované po populárním tuniském prezidentovi Habibu Bourgibovi, který se v Monastiru narodil. Letecký přístav slouží jako základna pro společnost Nouvelair Tunisie. V roce 2018 zde bylo odbaveno 1,5 milionů cestujících.

Letenky do Monastiru

Letenky z Prahy (PRG) na letiště Monastir pořídíte na sezónních charterových letech tuzemského dopravce Smartwings. Ten do Tuniska létá nejen z Prahy, ale také z Bratislavy (BTS), z Brna (BRQ), z Ostravy (OSR) a z Pardubic (PED). Z Monastiru do Prahy létá taktéž tuniský dopravce Nouvelair Tunisie, který provozuje sezónní charterové lety. Délka letu mezi oběma městy je 2 hodiny a 30 minut.

Individuální turisté k cestě do Monastiru využijí přímé lety aerolinky Nouvelair z Berlína (BER) nebo Mnichova (MUC). Standardně se ceny zpátečních letenek na těchto trasách pohybují kolem 8 tisíc Kč. V akci je však možné ulovit je klidně za 3 000 Kč.

Do Monastir se létá také z několika letišť v blízkém okolí České republiky:

Letenky do Monastiru rezervujte přes náš vyhledávač.

Doprava z letiště

Doprava ve dne

Veřejná doprava

V blízkosti letiště se nachází železniční stanice, díky níž se dostanete pohodlně do centra města. Stanice nachází vpravo asi 150 m od terminálu. Vlaky vás kromě Monastiru dovezou také do sousedního města Súsa. Vlakové soupravy jezdí přibližně každých 40 minut. Cena jízdenky je 3 tuniské dináry, což odpovídá cca 22 Kč.

Půjčené auto

Na letišti Monastir se nachází několik autopůjčoven. Ideální auto pro vaši dovolenou v Tunisku si rezervujte předem v naší autopůjčovně.

Taxi

Stání pro taxi službu najdete před terminálem pro přílety.

Pěšky

Letiště Monastir se nachází necelých 8 km od centra města. Cesta pěšky by vám měla zabrat necelé dvě hodiny.

Doprava v noci

Taxi služba je k dispozici 24 hodin denně.

Přestup na letišti

Minimální doporučený čas na přestup je alespoň 1 hodina.

Při přestupu se můžete vydat do letištního salónku „Primeclass“, který je otevřen 24 hodin denně. Základní cena je 80 dinárů (cca 570 Kč).

Další užitečné tipy

Letiště je otevřené 24 hodin denně.

Na letišti není k dispozici Wi-Fi připojení.

Letiště Monastir najdete pár obchodů se suvenýry i s potravinami., včetně duty-free.

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 6. 6. 2023
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)