letiště Phu Quoc

Letiště Phu Quoc (PQC)

Letiště Phu Quoc (PQC) je poměrně novým leteckým přístavem otevřeným teprve v roce 2012. Na malém letišti přistávají primárně charterové lety, které sem přivážejí turisty ze střední a východní Asie (nebo také České republiky a Slovenska. Z klasických dopravců odsud nejvíce letů nabízí domácí aerolinky jako Bamboo Airways, VietJet a Vietnam Airlines.
  • WIFI zdarma
  • Obchod s potravinami
  • Vzdálenost od centra 10 km
  • Oficiální web letiště phuquocairport.com

Letenky do Phu Quoc

Přímé spojení z Prahy (PRG)  na letiště Phu Quoc (PQC) provozuje během zimní sezony letecká společnost World2fly, a to ve formě charterových letů do české cestovní kanceláře ze skupiny DER Touristik. Samostatné letenky se do prodeje ale dostávají jen velmi zřídka.

Plánujete-li cestovat po vlastní ose, routing z Prahy vás nejpravděpodobněji povede přes jihokorejský Soul (ICN). Ceny těchto zpátečních letenek ale začínají na 30 tisících Kč.

Na Phu Quoc se létá také z několika letišť v blízkém okolí České republiky:

Letenky na letiště Phu Quoc rezervujte přes náš vyhledávač.

Doprava z letiště

Doprava ve dne

Hotelový transfer

Nejlepší a nejjednodušší cestou přepravy letiště Phu Quoc je transfer sjednaný přímo s vaším hotelem. Rezervaci můžete udělat předem skrze online check-in servis.

Půjčené auto

Pro ty, kteří touží po vlastní nezávislosti a cestování po plážích po vlasti ose stojí určitě za to pronajmout si auto. Vyberte si jedno ze širokého výběru naší autopůjčovny.

Taxi

Před příletovou halou můžete rovněž nasednout do jednoho z místních taxíků. Na ceně se dohodněte před nástupem do auta u jednoho ze stánků před terminálem. Hotely jsou obvykle ve vzdálenosti do 10 minut jízdy autem od letiště.

Doprava v noci

Pro noční dopravu si předem sjednejte letištní transfer, popřípadě využijte služeb jednoho z taxíků.

Přestup na letišti

Letište Phu Quoc je novým, malým a přehledným leteckým přístavem. Orientace na něm je velmi jednoduchá a rychlá.

Další užitečné tipy

Ostrov Phu Quoc je vyčleněn z vízové povinnosti, které jinak všichni čeští cestovatelé mířící do Vietnamu podléhají. Bez víza na ostrově smíte strávit až 30 dnů, během nichž ale nesmíte odcestovat na pevninu.

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 18. 1. 2024
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)