Letiště Birmingham

Letiště Birmingham (BHX)

Mezinárodní letiště Birmingham (BHX) leží nedaleko měst Birmingham a Coventry uprostřed Spojeného království. Jedná se o sedmé nejvytíženější britské letiště a spojuje střední Anglii s destinacemi v celé Evropě, na Blízkém východě i v Indii. Nachází se zde základny aerolinek easyJet, Jet2.com, Ryanair a TUI Airways. V roce 2017 letištěm prošlo téměř 13 milionů cestujících.

Letenky do Birminghamu

Letenky z Prahy (PRG) do britského Birminghamu na přímých letech pořídíte u aerolinek easyJet, Eurowings a Jet2.com. Průměrná cena letenek z Prahy do Birminghamu se pohybuje okolo 5 000 Kč, akční letenky ulovíte i za ceny od 2 do 3 tisíc Kč. Délka přímého letu z Prahy je 2 hodiny 15 minut.

Do Birminghamu se létá také z několika letišť v blízkém okolí České republiky:

Letenky do Birminghamu rezervujte přes náš vyhledávač.

Doprava z letiště

Doprava ve dne

Vlak

Na vlakovou stanici Birmingham International Station se dostanete z letiště pomocí vlaku Air-Rail Link. Ten jezdí zdarma od 3:30 do 0:30 každý den.

Ze stanice se pak dopravíte hned do několika destinací s různými dopravci. Na Birmingham New Street se dostanete během 10 minut a vlaky tam jezdí 7× denně. Jednosměrná jízdenka vás vyjde zhruba na 2,80 GBP. První vlak do Birminghamu jede v 5:42 a poslední v 1:40. Jízdenku si kupte online nebo v prodejních automatech.

  • Avanti West Coast Trains: dva vlaky denně jezdí na Birmingham New Street a jeden denně jezdí do Wolverhamptonu.
  • West Midlands Railway: s touto společností se dostanete do London Euston, Northamptonu, Milton Keynes, Birmingham New Street a Rugby.
  • CrossCountry: jezdí do destinací jako Manchester Piccadilly, Bournemouth, Birmingham New Street, London Euston, Northampton a Coventry.
  • Transport for Wales: spoji této společnosti dojedete do měst jako Shrewsbury, Aberystwyth, Pwllheli, Machynlleth, Holyhead, Wrexham General a Chester.

Autobus

Další možností přepravy z letiště je autobusové spojení. Autobusy jezdí přímo z letiště nebo ze stanice Birmingham International Station. Jízdenky si koupíte přímo u řidiče a vyjde vás na 2 GBP.

  • X1: jede do centra Birminghamu a Coventry. Autobus jede po celý den a také v nočních hodinách.
  • X12: kromě centra Birminghamu jezdí také do Solihullu. První autobus jede v 6:00 a poslední v 0:04.
  • 96: tento autobus míří do Kingstandingu a Chelmsey Woodu. Tato linka jezdí nepravidelně a jízdní řád naleznete na stránkách společnosti.

Na letišti staví také meziměstské autobusy, díky nimž se dostanete do velkých měst po celém Spojením království (například Oxfordu, Lutonu, Manchesteru, Londýna, Leeds a dalších). Operovány jsou společnostmi Megabus a National Express. 

Půjčené auto

Taxi

Z letiště Birmingham se dostanete kamkoliv si zamanete. Porovnání cen společností můžete přímo přes stránky letiště. Jízda do centra Birminghamu vás vyjde přibližně na 40 GBP. Další možností je vzít si Uber či Bolt.

 

Doprava v noci

Hromadnou dopravou vás v nočních hodinách odveze z letiště autobusová linka X1. Další možností je taxi, Uber či Bolt.

Přestup na letišti

Minimální doporučený čas na přestup na letišti Birmingham je 45 minut.

Letiště má dva terminály, které jsou spojeny do jednoho letištního komplexu.

Na letišti naleznete celkem pět salónků, které jsou skvělým místem k odpočinku během delšího přestupu. V areálu letiště se nachází i hotel Novotel a Ibis.

Během přestupu si uschovejte své zavazadlo v Luggage Pointu, který se nachází v odbavovací zóně.

Další užitečné tipy

Letiště Birmingham je otevřeno 24 hodin denně.

Poslední nákupy před odletem doženete v letištních obchodech, kterých je dostatek. Nechybí ani duty-free obchod. Hladoví cestující uspokojí své choutky v některé z restaurací, fastfoodů či kaváren.

Na letišti se nachází i směnárna, modlitebna či kuřácké zóny.

Pokud se vám na letišti cokoliv ztratí, kontaktujte již výše zmíněný Luggage Point.

Mapu letiště najdete pod tímto odkazem.

Pro letecké nadšence je k dispozici 24 hodin denně vyhlídková plošina, kterou najdete u parkoviště Car Park 5.

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 10. 7. 2024
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)