Logo aerolinky Pegasus

Pegasus Airlines

  • Příruční zavazadlo max. rozměry 55 × 40 × 20 cm
  • Občerstvení pouze na prodej
  • Hodnocení
  • Oficiální web www.flypgs.com

Info o aerolince

Pegasus Airlines (PC) je turecká nízkonákladová aerolinka se základnou na letišti v Sabiha Gökçen v Istanbulu. Založena byla roku 1991. Pegasus Airlines operuje lety po Evropě, Blízkém a Středním východě. Od roku 2014 provozuje také přímou linku mezi Prahou a Istanbulem.

POZOR! Od 30. prosince 2020 vyžaduje letecká společnost Pegasus Airlines negativní PCR test na COVID-19 (ne starší 72 hodin) po všech cestujících do Turecka. Nové opatření se týká všech cestujících starších 6 let. Výjimka se týká tranzitujících cestujících, kteří se musí řídit vstupními podmínkami cílové destinace (viz info na webu aerolinky).

Na vnitrostátních letech jsou neočkovaní cestující povinni předkládat negativní PCR test ne starší 48 hodin.

Naše recenze

Pegasus je takový turecký Ryanair. V ceně letenky není zahrnuto skoro nic, ale ty ceny letenek jsou bezkonkurenční. Několikrát do roka (k příležitosti Nového roku, Black Friday…) se objeví super akce – třeba sleva 50 %, nebo 1+1 letenka zdarma. Promo kódy občas nefungují správně a generují různé slevy na různé lety, a tak najít tu nejvýhodnější letenku je trochu boj. Nicméně dle našich zkušeností se rozhodně vyplatí!

Zavazadla

Cestující s letenkami v základní tarifu „Basic“ si smí s sebou palubu vzít pouze jedno zavazadlo. Buď klasické příruční o rozměrech max. 55 × 40 × 20 cm nebo osobní věc o max. rozměrech 40 × 30 × 15 cm.

Poplatek za 20kg odbavené zavazadlo začíná na 7 EUR (dle destinace a času rezervace) při tarifu Basic. Vyšší tarify („Essentials“, „Advantage“ a „Comfort Flex“) zahrnují odbavené zavazadlo již v ceně letenky.

Nákup letenek

Letenky kupujte přímo na stránkách dopravce.

Je dobrý nápad zaregistrovat se ve věrnostním klubu BolBol, registrace je zdarma a za nalétané body pak můžete kupovat další letenky a extra služby. Navíc na některé akční letenky dosáhnou pouze členové BolBol klubu.

Kontakt

Telefonní linka: +90 850 250 67 77; 24/7.

Nebo vyplňte kontaktní formulář.

Služby

Žádné extra služby Pegasus Airlines nenabízí.

Destinace

Z Prahy (PRG), Berlína (SXF), Vídně (VIE), Mnichova (MUC), Norimberku (NUE) a dalších letišť v blízkosti českých hranic do Istanbulu (SAW).

Dále do Bahrajnu (BAH), Biškeku (FRU), Kuvajtu (KWI), Maskatu (MCT), Rijádu (RUH), Teheránu (IKA) a mnoha dalších (viz mapa obsluhovaných destinací).

Nabízí také hustou síť vnitrostátních letů po Turecku.

Flotila

Ve flotile Pegasusu naleznete tyto typy letadel: Airbus A320, Airbus A321, Boeing 737.

guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)