Logo aerolinky Pegasus

Pegasus Airlines

Pegasus Airlines (PC) je turecká nízkonákladová aerolinka se základnou na letišti v Sabiha Gökçen v Istanbulu (SAW). Založena byla roku 1991. Pegasus Airlines operuje lety po Evropě, Blízkém a Středním východě. Od roku 2014 provozuje také přímou linku mezi Prahou a Istanbulem.
  • Příruční zavazadlo max. rozměry 40 × 30 × 15 cm
  • Občerstvení pouze na prodej
  • Hodnocení
  • Oficiální web www.flypgs.com

Check-in a seating

Online check-in se otevírá 7 dnů před plánovaným časem odletu a zavírá se 60 minut před odletem. Odbavení na letišti je zdarma.

Seating je zpoplatněn. Za výběr sedadla zaplatíte částku od 4 € výše.

Naše recenze

Pegasus je takový turecký Ryanair. V ceně letenky není zahrnuto skoro nic, ale ty ceny letenek jsou bezkonkurenční. Několikrát do roka (k příležitosti Nového roku, Black Friday…) se objeví super akce – třeba sleva 50 %, nebo 1+1 letenka zdarma. Promo kódy občas nefungují správně a generují různé slevy na různé lety, a tak najít tu nejvýhodnější letenku je trochu boj. Nicméně dle našich zkušeností se rozhodně vyplatí!

PS: Pokud má váš let zpoždění nebo dojde k úplnému zrušení letu, můžete získat odškodnění až 600 €! V případě claimování po vlastní ose by se vám mohl hodit kontakt na turecký Úřad pro civilní letectví.

Zavazadla

Od 14. února 2024 platí nová zavazadlová politika. Všechny změny naleznete shrnuté v tomto článku.

Cestující s letenkami v základní tarifu „Light“ si smí s sebou na palubu vzít pouze jedno zavazadlo o rozměrech 40 × 30 × 15 cm.

Za větší kabinové zavazadlo zaplatíte od 15 €.

Poplatek za 20kg odbavené zavazadlo začíná na 7 € (dle destinace a času rezervace) při tarifu Basic. Vyšší tarify („Essentials“, „Advantage“ a „Comfort Flex“) zahrnují odbavené zavazadlo již v ceně letenky.

Nákup letenek

Letenky kupujte přímo na v našem vyhledávači.

Dobrým nápadem je zaregistrovat se ve věrnostním klubu BolBol, registrace je zdarma a za nalétané body pak můžete kupovat další letenky a extra služby. Navíc na některé akční letenky dosáhnou pouze členové BolBol klubu.

Kontakt

Telefonní linka: +90 850 250 67 77; 24/7.

Nebo vyplňte kontaktní formulář.

Služby

Žádné extra služby Pegasus Airlines nenabízí.

Destinace

Z Prahy (PRG), Berlína (SXF), Vídně (VIE), Mnichova (MUC), Norimberku (NUE) a dalších letišť v blízkosti českých hranic do Istanbulu (SAW).

Z Prahy (PRG) dopravce od roku 2024 nově nabídne také přímou linku do Antalye (AYT).

Dále do Bahrajnu (BAH), Biškeku (FRU), Kuvajtu (KWI), Maskatu (MCT), Rijádu (RUH), Teheránu (IKA) a mnoha dalších (viz mapa obsluhovaných destinací).

Nabízí také hustou síť vnitrostátních letů po Turecku.

Flotila

Ve flotile Pegasusu naleznete tyto typy letadel: Airbus A320, Airbus A321, Boeing 737.

Podívejte se na kompletní informace o flotile letecké společnosti.

Subscribe
Upozornit na
guest
47 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)