Etihad

Etihad Airways

  • Příruční zavazadlo velké příruční zavazadlo o max. rozměrech 50 × 40 × 25 cm a váze 7 kg; dále malé příruční zavazadlo o max. rozměrech 40 × 30 × 15 cm a váze 7 kg (u first a business class 3 příruční zavazadla)
  • Občerstvení teplé občerstvení + alko i nealko nápoje zdarma
  • Hodnocení
  • Oficiální web www.etihad.com

Info o aerolince

Etihad Airways (EY) jsou vlajkovými aeroliniemi Spojených arabských emirátů a zároveň jejich druhými největšími aeroliniemi (na první příčce se drží Emirates). Založeny roku 2003. Svou hlavní bázi mají  v Abú Dhabí, odkud létají po celém světě.

Právě v Abú Dhabí letos (2020) vznikla nová nízkonákladová aerolinka – Air Arabia Abú Dhabí, která převezme některé linky od Etihadu.

Naše recenze

Podle našeho názoru jsou Etihad Airways, nepřesně nazývané i Etihad Airlines, jednou z nejlepších leteckých společností (dokonce lepší než Emirates). Nadprůměrný palubní servis v economy class i business class. Je nám líto, že nelétají z Prahy nebo jiných blízkých letišť, momentálně jsou nám k dispozici pouze odlety z Mnichova a Frankfurtu.

Zavazadla

Dvě příruční zavazadla v economy class, jedno velké o rozměrech max. 50 × 40 × 25 cm a hmotnosti max. 7 kg, druhé malé o rozměrech max. 40 × 30 × 15 cm a hmotnosti max. 5 kg. Tři příruční zavazadla ve first a business class, dvě velké o součtu hmotnosti max. 12 kg, jedno malé o hmotnosti max. 5 kg, všechny o rozměrech popsaných výše.

Odbavená zavazadla jsou limitovaná buď hmotností, nebo počtem kusů (dle destinace). Na lety z/do Severní Ameriky se vztahuje koncept počtu kusů. Povolené jsou 2 kusy zavazadel, každý do 23 kg při economy class, každý do 32 kg při first a business class.

Na ostatní lety se vztahuje koncept hmotnosti zavazadel. Při economy class je povoleno 23–35 kg (dle tarifu). Při business class je povoleno 40 kg a při first class 50 kg. Počet kusů zavazadel u konceptu hmotnosti zavazadel není omezen.

Na vybrané lety (mezi Abú Dhabí, Bahrajnem, Kuvajtem, Ománem, Saúdskou Arábií, Jordánskem, Libanonem, Egyptem a Ázerbájdžánem) lze zakoupit i zlevněný tarif Economy Deal, který je zproštěn odbaveného zavazadla.

Nákup letenek

Letenky Etihadu kupujte přes náš rezervační systém.

Kontakt

Telefonní linka +420 239 018 299; v angličtině; 24/7.

Kontaktujte Etihad skrze Facebook nebo Twitter.

Služby

Občerstvení je podáváno zdarma. Na výběr bývá ze tří variant teplého jídla včetně jednoho vegetariánského. Alkoholické i nealkoholické nápoje jsou podávány zdarma kdykoliv v průběhu letu.

Skvělý inflight entertainment nabízí desítky až stovky filmů, a to i ty zbrusu nové. Dále můžete sledovat seriály, poslouchat hudbu nebo hrát hry. Wi-Fi připojení na palubě letadla je bezplatné pro first class, jinak zpoplatněné 6–30 USD, dle datového balíčku. Z oblak můžete také volat a psát textové zprávy, váš operátor si účtuje ceny podobné mezinárodnímu roamingu.

Při delším přestupu v Abú Dhabí se můžete nechat rozmazlovat v luxusním hotelu, zdarma.

Destinace

Z Düsseldorfu (DUS), Frankfurtu (FRA) a Mnichova (MUC) do Abú Dhabí (AUH).

Z Abú Dhabí (AUH) do široké škály destinací po celém světě, oblíbení jsou pro své lety do jihovýchodní Asie a Austrálie.

Flotila

Airbus A320, Airbus A321, Airbus A330, Airbus A380, Boeing 777, Boeing 787 Dreamliner.

Chcete se dozvědět více o flotile Etihadu?

guest
2 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)