Etihad

Etihad Airways

Etihad Airways (EY) jsou vlajkovými aeroliniemi Spojených arabských emirátů, resp. emirátů Abú Dhabí a zároveň druhými největšími aeroliniemi v zemi (na první příčce se drží Emirates). Založeny byly roku 2003. Svou hlavní bázi mají  v Abú Dhabí (AUH), odkud létají po celém světě.

V roce 2022 vznikla nová nízkonákladová aerolinka – Air Arabia Abú Dhabí, která převzala některé linky od mateřské aerolinky (zejména na Blízkém východě a v Přední Indii).
  • Příruční zavazadlo velké příruční zavazadlo o max. rozměrech 50 × 40 × 25 cm a váze 7 kg; dále malé příruční zavazadlo o max. rozměrech 40 × 30 × 15 cm a váze 7 kg (u first a business class 3 příruční zavazadla)
  • Občerstvení teplé občerstvení + alko i nealko nápoje zdarma
  • Hodnocení
  • Oficiální web www.etihad.com

Check-in a seating

Online check-in se otevírá 30 hodin před plánovaným časem odletu a zavírá 1 hodinu před odletem. Odbavení na letišti je zdarma.

Přednostní výběr oblíbeného sedadla je zpoplatněn (ceny začínají na 27 USD dle konkrétního místa v letadle a destinace). Seating během online check-inu je zdarma.

Test na COVID-19: Dopravce respektuje pravidla cílové destinace.

Naše recenze

Podle našeho názoru jsou Etihad Airways, nepřesně nazývané i Etihad Airlines, jednou z nejlepších leteckých společností (dokonce lepší než Emirates). Nadprůměrný palubní servis v economy class i business class. Je nám líto, že nelétají z Prahy nebo jiných blízkých letišť, momentálně jsou nám k dispozici pouze odlety z Mnichova, Frankfurtu nebo Vídně.

Tip: Většina tarifů umožňuje protáhnout stopover v Abú Dhabí na libovolnou dobu za minimální příplatek.

PS: Pokud má váš let zpoždění nebo dojde k úplnému zrušení letu, můžete získat odškodnění až 600 €!

Zavazadla

Dvě příruční zavazadla v economy class, jedno velké o rozměrech max. 50 × 40 × 25 cm a hmotnosti max. 7 kg, druhé malé o rozměrech max. 40 × 30 × 15 cm a hmotnosti max. 5 kg. Tři příruční zavazadla ve first a business class, dvě velké o součtu hmotnosti max. 12 kg, jedno malé o hmotnosti max. 5 kg, všechny o rozměrech popsaných výše.

Odbavená zavazadla jsou limitovaná buď hmotností, nebo počtem kusů (dle destinace).

  • Na lety z/do Severní Ameriky se vztahuje „koncept počtu kusů“. Povolené jsou 2 kusy zavazadel, každý do 23 kg s letenkami v economy class, každý do 32 kg ve first a business class.
  • Na ostatní lety se vztahuje „koncept hmotnosti zavazadel.“ V economy class je povoleno 23–35 kg (dle tarifu). V business class je povoleno 40 kg a ve first class dokonce 50 kg. Počet kusů zavazadel u konceptu hmotnosti zavazadel není omezen.

Na vybrané lety (mezi Abú Dhabí, Bahrajnem, Kuvajtem, Ománem, Saúdskou Arábií, Jordánskem, Libanonem, Egyptem a Ázerbájdžánem) lze zakoupit i zlevněný tarif Economy Deal, který je zproštěn odbaveného zavazadla.

Nákup letenek

Letenky Etihadu kupujte přes náš rezervační systém.

Kontakt

Telefonní linka +420 239 018 299; v angličtině; 24/7.

Kontaktujte Etihad skrze Facebook nebo Twitter.

Služby

Občerstvení je podáváno zdarma. Na výběr bývá ze tří variant teplého jídla včetně jednoho vegetariánského. Alkoholické i nealkoholické nápoje jsou podávány zdarma kdykoliv v průběhu letu.

Skvělý inflight entertainment nabízí desítky až stovky filmů, a to i ty zbrusu nové. Dále můžete sledovat seriály, poslouchat hudbu nebo hrát hry. Wi-Fi připojení na palubě letadla je bezplatné pro first class, jinak zpoplatněné 6–30 USD, dle datového balíčku. Z oblak můžete také volat a psát textové zprávy, váš operátor si účtuje ceny podobné mezinárodnímu roamingu.

Při delším přestupu v Abú Dhabí se můžete nechat rozmazlovat v luxusním hotelu, zdarma.

Destinace

Z Düsseldorfu (DUS), Frankfurtu (FRA), Mnichova (MUC) a Vídně (VIE) do Abú Dhabí (AUH).

Z Abú Dhabí (AUH) do široké škály destinací po celém světě. Zajímavé letenky do dopravce seženete na linkách do Jihoafrické republiky (CPT/JNB), na Seychely (SEZ), Zanzibar (ZNZ) nebo jihovýchodní Asie – např. Malajsie a Kuala Lumpur (KUL).

Flotila

Airbus A320, Airbus A321, Airbus A330, Airbus A380, Boeing 777, Boeing 787 Dreamliner.

Chcete se dozvědět více o flotile Etihadu?

Subscribe
Upozornit na
guest
71 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)