Lufthansa

Lufthansa

Deutsche Lufthansa (LH) je národní letecká společnost z Německa. Založena byla roku 1953. Lufthansa sídlí v Kolíně nad Rýnem a její hlavní základny leží ve Frankfurtu (FRA) a Mnichově (MUC). Lufthansa je spoluzakladatelem největší současné letecké aliance Star Alliance.

Celá skupina Lufthansa Group je složena z více než 400 dceřiných a přidružených společností. Ty lze rozdělit do kategorií jako osobní doprava, logistika, MRO, IT služby a catering. Co se týče osobní přepravy řadí se do skupiny tyto aerolinky: Air Dolomiti, Austrian Airlines, Brussels Airlines, Eurowings, Lufthansa Cityline (obsluhuje regionální linky mateřské společnosti), Swiss International Air Lines a Sun Express. V nejbližších měsících rodinu rozšíří také italská ITA Airways.
  • Příruční zavazadlo 2 příruční zavazadla – velké (max. 55 × 40 × 23 cm & 8 kg) + malé (max. 40 × 30 × 10 cm a neomezené hmotnosti)
  • Občerstvení teplé občerstvení na dálkových letech; malý snack na krátkých linkách
  • Hodnocení
  • Oficiální web www.lufthansa.com

Check-in a seating

Online check-in je k dispozici od 30 až 1 hodinu před plánovaným časem odletu. Check-in na letišti je zdarma a provedeš ho u samoobslužného kiosku nebo na přepážce.

Nejnižší tarif „Economy Light“ již od 21. června 2022 neumožňuje bezplatný výběr sedadla, které je cestovatelům náhodně přiděleno během check-inu. V případě nespokojenosti s přiděleným místem je možné ho upravit za poplatek 25 € / let. Vyšší tarify stále zahrnují bezplatnou volbu sedačky během online check-inu.

Naše hodnocení

Lufthansa je letecká společnost zaměřená především na business klientelu, vypovídá o tom její vysoká frekvence letů. My, cestovatelé, s ní ale také létáme velice rádi. I na krátkých spojích po Evropě nabízí malé občerstvení zdarma. Dálkové lety jsou pak naprosto špičkové, skvělý servis, pohodlné sezení, palubní zábava. Ceny letenek patří k těm vyšším.

PS: Pokud má tvůj let zpoždění nebo dojde k jeho úplnému zrušení letu, můžeš získat odškodnění až 600 €!

Zavazadla

Dvě příruční zavazadla ke každé letence zdarma. Jedno velké kabinové zavazadlo o rozměrech max. 55 × 40 × 23 cm a hmotnosti max. 8 kg, druhé malé o rozměrech max. 40 × 30 × 10 cm a neomezené hmotnosti.

Poplatek za 23kg odbavené zavazadlo činí 50 € při tarifu Light. Vyšší tarify zahrnují odbavené zavazadlo již v ceně letenky.

Nákup letenek

Letenky Lufthansy kupuj přes náš rezervační systém.

Kontakt

Kamennou pobočku společnosti Lufthansa nalezneš v Praze v Jindřišské ulici (čp. 937/16). V Brně aerolinka Lufthansa zastoupení nemá.

Kontakt na pražskou pobočku: +420 296 335 612; v českém jazyce; po–pá -> 8:30-17:00.

Eventuálně kontaktuj oficiální zákaznickou infolinku na čísle: +49 01805-805 805 či můžeš aerolince napsat e-mail.

Služby

Na krátkých linkách se podává malý snack. Wi-Fi je k dispozici ve vybraných letadlech, cena za připojení se pohybuje od 3 do 12 € (dle datového balíčku).

Dálkové lety nabízí ještě více komfortu a zábavy. Podává se teplé jídlo a připojení k Wi-Fi je garantované u všech spojů. Ceny v rozmezí od 7 do 17 € (dle datového balíčku). Čas si můžeš ukrátit s inflight entertainment a širokou nabídkou filmů, seriálů, hudby a her.

Destinace

Přímé linky z Prahy (PRG) směřují do Frankfurtu (FRA) a Mnichova (MUC).

Z německých letišť se létá do opravdu široké škály destinací po celé Evropě i ve světě. Levné letenky seženeš zejména do USA – Chicago (ORD), Filadelfie (PHL), Los Angeles (LAX), Miami (MIA), New York (JFK) či San Francisco (SFO).

Největší výhodou Lufthansy je vysoká frekvence letů do všech jejích destinací.

Flotila

Ve flotile letecké společnosti Lufthansa Airlines nalezneš tato letadla: Airbus A319, Airbus A20, Airbus A20neo, Airbus A321, Airbus A321neo, Airbus A330, Airbus A340, Airbus A350, Airbus A380, Boeing 747 Jumbo Jet, Boeing 777, Boeing 787 Dreamliner, Bombardier CR900, Embraer 190, Embraer 195.

Chceš se dozvědět více o flotile Lufthansy?

Subscribe
Upozornit na
guest
333 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)