Letiště Ponta Delgada

Letiště Ponta Delgada (PDL)

Mezinárodní letiště Ponta Delgada (PDL), oficiálním názvem Letiště João Paulo II., je hlavním letištěm Azorských ostrovů a leží na ostrově São Miguel. Své jméno nese po papeži Janu Pavlovi II. Z letiště se létá i na ostatní ostrovy z Azorského souostroví a mimo letů z Evropy sem míří také dálkové spoje ze Severní Ameriky. V roce 2018 letištěm prošly téměř 2 miliony cestujících.

Letenky na Azorské ostrovy

Letenky z Prahy (PRG) do Ponta Delgady zpravidla nejlevněji ulovíte u aerolinky TAP Air Portugal s jedním přestupem v Lisabonu (LIS). Průměrná cena letenek se pohybuje mezi 7 000 a 10 000 Kč, akční letenky ulovíte i kolem 5 000 Kč. Přímé lety z Prahy na Azory nabízí CK Čedok, a to na charterových letech. Nově od dubna 2024 plánuje na lince létat také český dopravce Smartwings.

Přímé spojení do Ponta Delgady nabídne ze střední Evropy Ryanair, který provozuje sezónní linku z Norimberku (NUE).

  Letenky na Azorské ostrovy rezervujte přes náš vyhledávač.

  Doprava z letiště

  Doprava ve dne

  Autobus

  Autobusové spojení vás doveze z letiště do centra Ponta Delgady (Avenida Infante Dom Henrique). Během okružní jízdy staví celkem 21×. Jedná se spíše o minibusy než klasickou městskou hromadnou dopravu. Jezdí každý den od 5:00 do 22:00. Za jednosměrnou jízdu zaplatíte 8 € – její nákup provedete v kiosku v příletové hale, dále si můžete udělat rezervaci přes facebookové stránky společnosti ANC.

  Půjčené auto

  Na letišti Ponda Delgada se nachází několik mezinárodních i lokálních autopůjčoven. Super auto pro vaši dovolenou na Azorech si rezervujte předem přes naši autopůjčovnu.

  Taxi

  Taxíky najdete v příletové hale letiště Ponta Delgada. Taxíky jsou v tomto případě cenově srovnatelné s výše zmíněným minibusem, jelikož za jízdu do centra Ponda Delgady zaplatíte zhruba 8 – 10 €. Taxi si chytněte přímo na letišti a nebo si je objednejte dopředu online či telefonicky ( +351 296 302 530, +351 296 382 000 nebo +351 938 346 759)

  Pěšky

  Letiště se nachází v těsné blízkosti města Ponta Delgada. Sportovnější cestovatelé se tedy mohou do města vydat po svých.

   

  Doprava v noci

  V nočních hodinách si z letiště Ponta Delgada vezměte taxík.

  Přestup na letišti

  Letiště Ponta Delgada má pouze jednu letištní halu.

  V současné době není na letišti Ponta Delgada otevřen žádný salónek. Během přestupu si však pro větší pohodlí uložte své zavazadlo do úschovny, která se nachází před bezpečnostní kontrolou. Otevřena je od 6:00 do půlnoci a za úschovu zaplatíte 4,21€.

  Jelikož je letiště malé, na přestup vám stačí i 45 minut.

  Další užitečné tipy

  Letiště je otevřeno od 5:00 do půlnoci. Přespání na letišti je z bezpečnostních důvodů zakázáno.

  Na letišti se nachází pár kaváren a restaurací, mimo ně také jeden duty-free obchod a několik obchodů se suvenýry.

  Pokud potřebujete novou SIM kartu, zamiřte do stánku operátora Vodafone. Naleznete zde také jeden bankomat.

  Pokud na letišti cokoliv ztratíte, kontaktujte policejní oddělení na čísle +351 296 205 400 nebo zamiřte do jeho kanceláře v příletové hale.

  Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

  Navrhni úpravu textu
  Poslední aktualizace: 25. 9. 2023
  Subscribe
  Upozornit na
  guest
  0 Komentáře
  Zpětné vazby
  Ukázat všechny komentáře
  Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)