letiště Skiathos

Letiště Skiathos (JSI)

Mezinárodní letiště Skiathos (JSI) je jediným letištěm pro řecké ostrovy Skiathos, Skopelos a Alonissos. Ačkoliv se jedná o menší letiště, pyšní se především tím, že je považováno za jedno z nejlepších pro pozorování letadel. Zároveň jeho přistávací dráha patří mezi nejkratší v Evropě. Letiště, jehož celý název je Skiathos Alexandros Papadiamantis Airport, je pojmenováno po významném řeckém spisovateli, který na tomto ostrově žil.
  • WIFI zdarma
  • Obchod s potravinami
  • Vzdálenost od centra 2 km
  • Oficiální web letiště jsi-airport.gr

Letenky na Skiathos

Na Skiathos se nově od letní sezóny 2023 dostanete přímo z Prahy (PRG) s aerolinkou Ryanair. Podrobné informace o nové lince naleznete v našem článku. Cena letenek se v hlavní sezóně pohybuje kolem 5 000 Kč, mimo letní prázdniny však lze letenky na tento kouzelný ostrov ulovit za nižší cenu. Délka letu z Prahy je 2 hodiny 25 minut.

Na řecký ostrov Skiathos se dostanete také z okolních letišť:

Letenky na Skiathos si rezervujte přes náš vyhledávač.

Doprava z letiště

Doprava ve dne

Letiště Skiathos leží co by kamenem dohodil od hlavního sídla na ostrově. A to doslova. Jelikož je letiště vzdáleno pouze 2 kilometry, většina cestujících mířících do hlavního centra ostrova či do přístavu, se na cestu vydá pěšky.

Z letiště jezdí také jedna autobusová linka, která staví přímo před terminálem a končí ve městě Skiathos. Linka jezdí pouze dvakrát denně. Aktuální jízdní řád naleznete na oficiálních stránkách (které jsou bohužel v řečtině). Jízdenka z letiště do městečka Skiathos vás vyjde na 3 € v jednom směru.

Alternativou je také taxislužba. Místa vyhrazená pro taxíky naleznete před příletovou halou.

Pokud chcete prozkoumávat ostrov, můžete si půjčit auto nebo skútr. Na letišti se nachází kanceláře autopůjčoven a půjčení menšího auta vás vyjde přibližně na 1 100 Kč/den.

Doprava v noci

Noční doprava mezi hlavním městem a letištěm neexistuje.

Přestup na letišti

Pokud cestujete na přilehlé ostrovy (především Skopelos a Alonissos), přiletíte právě na letiště Skiathos. Na dva zmiňované ostrovy se dostanete lodí, která vyjíždí z nedalekého přístavu ve městě Skiathos, kam se pohodlně dostanete i pěšky. Na trase mezi ostrovy operují tři společnosti: Blue Star Ferries, Anes Ferries a Aegean Flying Dolphins. Jízdenky pořídíte u jedné z mnoha agentur ve městě, či si je můžete zabookovat předem online.

Další užitečné tipy

Na letišti naleznete jeden duty-free obchod, tři malé kavárny a v příletové hale se nachází jeden bankomat. V odletové hale jsou k dispozici místa na nabití elektronických zařízení.

Letiště Skiathos je proslulé díky pozorování přistávání letadel. Pokud máte v plánu tuto aktivitu, doporučujeme se podívat na Flightradar24, ze kterého směru letadla přilétají. Nejlepší místo na pozorování je ze směru od města Skiathos.

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 23. 5. 2023
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)