Letiště Glasgow

Letiště Glasgow (GLA)

Mezinárodní letiště Glasgow (GLA) se nachází ve Skotsku, západně od stejnojmenného města. Jedná se o druhé nejvytíženější letiště ve Skotsku a deváté v této kategorii v celém Spojeném království. Slouží jako základna pro aerolinku Loganair. V roce 2017 letištěm prošlo bezmála 10 milionů cestujících.
  • WIFI zdarma
  • Obchod s potravinami
  • Vzdálenost od centra 16 km
  • Oficiální web letiště glasgowairport.com

Letenky do Glasgow

Letenky z Prahy (PRG) do Glasgow pořídíte sezónně u aerolinky Jet2.com. Průměrná cena zpátečních letenek do Glasgow se pohybuje okolo 5 000 Kč. Akční letenky ulovíte i za ceny kolem 3 500 Kč. Délka letu z Prahy do Glasgow je 2 hodiny 30 minut.

Do Glasgow se létá také z několika letišť v blízkém okolí České republiky:

Letenky do Glasgow rezervujte přes náš vyhledávač.

Doprava z letiště

Doprava ve dne

Autobus

Z letiště do centra Glasgow se dostanete za 15 minut díky autobusu Airport Express service 500, který odjíždí ze zastávky 1 před letištní halou. Autobus jezdí od 5:00 do půlnoci a čekat na něj budete nanejvýš čtvrt hodiny. Autobus staví na zastávkách Bothwell Street, Hope Street, North Hanover Street a končí na stanici Buchanan Bus Station. Detailní jízdní řád autobusu naleznete pod tímto odkazem. Ke koupi jízdenky využijte appku First Bus nebo si ji pořiďte online. Další možností je koupě jízdenky přímo u řidiče. Jízdenka vás vyjde na 10 GBP.

Z letiště jezdí také další autobusové linky:

  • 77 končí také v centru Glasgow. Staví na zastávkách Renfrew, Braehead shopping centre, Queen Elizabeth University Hospital a Partick. Jedná se o pomalejší variantu k autobusu 500. Odjíždí z letiště ze zastávky 6.
  • 757 jezdí ze zastávky 7 na vlakové nádraží Paisley Gilmour Street. V provozu je od 5:45 do 22:45, v neděli od 6:45 do 22:45. Za jízdenku zaplatíte 5,20 GBP.
  • 914, 915 a 917 odjíždí ze zastávky 9 a míří na ostrov Skye – přes Loch Lomond a Fort William. Linka 977 jezdí ze stejné zastávky do Obanu. Jízdenky na tyto linky zakoupíte online přímo přes stránky dopravce CityLink.

Půjčené auto

Na letišti Glasgow se nachází několik mezinárodních autopůjčoven. Ideální auto pro vaši dovolenou ve Skotsku si rezervujte přes naši autopůjčovnu. 

Taxi

Stání taxíků se nachází před příletovou halou. Alternativně využijte službu Uber.

Doprava v noci

V době, kdy nejezdí autobusy, si z letiště Glasgow vezměte taxík či Uber.

Přestup na letišti

Na letišti se nachází dva salónky, kde pohodlně počkáte na svůj let. Za vstup do salónku Lomond zaplatíte 40 GBP a za vstup do UpperDeck salónku si připravte 35 GBP.

Nechybí ani úschovna zavazadel, která se nachází v hlavní hale. Sazba za uskladnění do 3 hodin je 8,5 GBP/kus a celodenní sazba je 12,50 GBP/kus.

Minimální doporučený čas na přestup na letišti Glasgow je 45 minut.

Další užitečné tipy

Letiště Glasgow je otevřeno 24 hodin denně. 

Nákupy hravě vyřešíte v některém z letištních obchodů. Na výběr jich je víc než dost. Hlad poté utišíte v některé z letištních kaváren, restaurací či fastfoodů. Nachází se zde také dostatek míst k nabití elektroniky a také tiskárna. Dále je zde i modlitebna a několik zón vyhrazených pro kuřáky.

Hotovost si vyberte v některém z letištních bankomatů nebo ve směnárně.

Pokud se vám na letišti něco ztratí, nezapomeňte vyplnit tento formulář.

Interaktivní mapu letiště naleznete na oficiálních stránkách.

Letiště má také svojí mobilní aplikaci, se kterou se na letišti neztratíte a budete včas informováni o vašem letu.

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 15. 8. 2023
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)