Azerbaijan Airlines

Azerbaijan Airlines

Azerbaijan Airlines (J2) neboli Ázerbájdžánské aerolinie, známé také pod zkratkou AZAL, jsou vlajkovým leteckým dopravcem Ázerbájdžánu. Založeny byly roku 1992. Svou základnu má tato letecká společnost na Mezinárodním letišti Hejdara Alijeva v Baku (GYD) a obsluhuje řadu destinací napříč Asií, Evropou a USA.

Od 17. června 2022 bylo obnoveno přímé spojení Prahy a Baku!
  • Příruční zavazadlo dvě příruční zavazadla – velké o rozměrech max. 55 × 40 × 23 cm (max. hmotnost 10 kg) + druhé malé (např. kabelka)
  • Občerstvení teplé občerstvení na dálkových letech a nápoje na krátkých linkách zdarma
  • Hodnocení
  • Oficiální web www.azal.az

Check-in a seating

Online check-in se otevírá 24 hodin před plánovaným datem odletu. Odbavení na letišti je zdarma a přepážka se uzavírá 60 minut před odletem.

Výběr sedadla je během check-inu zdarma. Prémiová sedadla v přední části letadla / u exitů jsou k dispozici za poplatek začínající na 15 €/let.

Naše hodnocení

Ázerbájdžánské aerolinie jsou velmi příjemnou společností s moderní flotilou a dobrým servisem. Služby tohoto dopravce využijete především na letech do Ruska, Saúdské Arábie, Turecka a samozřejmě Ázerbájdžánu. V letní sezóně provozují také přímou linku z Prahy do Baku.

Zavazadla

Cestující si s sebou na palubu letadla mohou vzít dvě příruční zavazadla – jedno velké o maximálních rozměrech 55 × 40 × 23 cm a hmotnosti 10 kg a druhé malé v podobě kabelky nebo brašny na notebook. Cestující s letenkami ve vyšších tarifech („Business Class“ / „Comfort Club“ / „VIP Club“) mohou mít jedno velké příruční zavazadlo navíc.

Každá letenka zahrnuje jedno odbavené zavazadlo o hmotnosti 23 kg. Na trasách „Baku – New York – Baku“ a „Baku – Kuwait – Baku“ obsahuje základní tarif v ekonomické třídě dokonce dvě taková zavazadla. Cestující s letenkami ve vyšších tarifech („Business Class“ / „Comfort Club“ / „VIP Club“) mohou mít 2 ks odbavených zavazadel s vyšším limitem 32 kg na každém letu. Poplatek za každé další zavazadlo činí 50 €.

Sportovní vybavení je přepravováno zdarma v rámci limitu zavazadel.

Nákup letenek

Letenky Azerbaijan Airlines zakoupíte snadno v našem rezervačním systému.

Kontakt

Centrálu této letecké společnosti je možné kontaktovat na telefonním čísle + 994 (12) 598-88-80 a nebo e-mailové adrese [email protected].

Dopravce je možné kontaktovat také na sociálních sítích: Facebook či Twitter.

České zastoupení ázerbájdžánského dopravce zajišťuje společnost Blue Sky Travel. Kontakt: [email protected]

Služby

Na letech kratších než 2,5 hodiny se podávají teplé i chlazené nápoje zdarma. Na delších letech si můžete vychutnat teplé občerstvení. Bar s lehkým občerstvením a nápoji je navíc dostupný na letech delších než 4 hodiny.

Letadla jsou vybavena obrazovkami s individuální zábavou, jako jsou hry, poslech hudby, filmy, seriály a podcast. Tato služba nemusí být dostupná na všech letadlech.

Destinace

Ázerbájdžánské aerolinie létají ze své základny v Baku (GYD) do Prahy (PRG) a Berlína (BER) a dále pak do široké škály destinací především v Ázerbájdžánu, Rusku, Saúdské Arábii, Turecku a na Ukrajině. Dále také provozují linky do Dillí (DEL), Dubaje (DXB), Kuvajtu (KWI), New Yorku (JFK), Pekingu (PEK) a Tel Avivu (TLV).

Flotila

Flotila Azerbaijan Airlines se skládá z moderních letadel Airbus A319, Airbus A320, Airbus A340, Boeing 757, Boeing 767 a Boeing 787-8 Dreamliner.

Podívejte se na více detailů o flotile Azerbaijan Airlines.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)