Azerbaijan Airlines

Azerbaijan Airlines

  • Příruční zavazadlo Dvě příruční zavazadla, velké o rozměrech max. 55 x 40 x 23 cm a hmotnosti 10 kg, druhé malé, např. kabelka
  • Občerstvení teplé občerstvení na dálkových letech a nápoje na krátkých linkách zdarma
  • Hodnocení
  • Oficiální web www.azal.az

Info o aerolince Azerbaijan Airlines

Azerbaijan Airlines neboli Ázerbájdžánské aerolinie, známé také pod zkratkou AZAL, jsou vlajkovým leteckým dopravcem Ázerbájdžánu. Založeny roku 1992. Svou základnu má tato letecká společnost na Mezinárodním letišti Hejdara Alijeva v Baku a obsluhuje řadu destinací napříč Asií, Evropou a USA.

Naše hodnocení

Ázerbájdžánské aerolinie jsou velmi příjemnou společností s moderní flotilou a dobrým servisem. Služby tohoto dopravce využijete především na letech do Ruska, Saúdské Arábie, Turecka a samozřejmě Ázerbájdžánu. V sezóně provozují přímou linku z Prahy. Máte více zkušeností s touto společností? Sdílejte je s námi v komentářích nebo navrhněte úpravu textu.

Zavazadla

Cestující si s sebou na palubu letadla mohou vzít dvě příruční zavazadla – jedno velké o maximálních rozměrech 55 x 40 x 23 cm a hmotnosti 10 kg a druhé malé v podobě kabelky nebo brašny na notebook. Cestující třídy business class a klubu Comfort Club mohou mít jedno velké příruční zavazadlo navíc.

Každá letenka zahrnuje jedno odbavené zavazadlo o hmotnosti 23 kg s výjimkou letů Baku – New York – Baku a Baku – Kuwait – Baku, kde jsou povolena dvě taková zavazadla. Cestující třídy business class a klubu Comfort Club mohou mít dvě odbavená zavazadla na každém letu. Poplatek za každé další zavazadlo činí 50 EUR.

Nákup letenek Azerbaijan Airlines

Letenky Azerbaijan Airlines kupujte přes náš rezervační systém >>

Kontakt

Českou pobočku Ázerbájdžánských aerolinií můžete kontaktovat na telefonním čísle (+420) 777 901 013 nebo přes e-mailovou adresu [email protected]

Centrálu této letecké společnosti zastihnete na telefonním čísle + 994 (12) 598-88-80 a nebo e-mailové adrese [email protected]

Služby

Na letech kratších než 2,5 hodiny se podávají teplé i chlazené nápoje zdarma. Na delších letech si můžete vychutnat teplé občerstvení. Bar s lehkým občerstvením a nápoji je navíc dostupný na letech delších než 4 hodiny.

Letadla jsou vybavena obrazovkami s individuální zábavou, jako jsou hry, poslech hudby, filmy, seriály a podcast. Tato služba nemusí být dostupná na všech letadlech.

Destinace

Ázerbájdžánské aerolinie létají ze své základny v Baku (GYD) do Prahy (PRG) a Berlína (BER) a dále pak do široké škály destinací především v Ázerbájdžánu, Rusku, Saúdské Arábii, Turecku a na Ukrajině. Dále také provozují linky do Dillí (DEL), Dubaje (DXB), Kuvajtu (KWI), New Yorku (JFK), Pekingu (PEK) a Tel Avivu (TLV).

Flotila aerolinky Azerbaijan Airlines

Flotila Azerbaijan Airlines se skládá z moderních letadel Airbus A319, Airbus A320, Airbus A340, Boeing 757, Boeing 767 a Boeing 787. Azerbaijan Airlines dále čeká na nová letadla Irkut MC-21.

Chcete se dozvědět více o flotile Azerbaijan Airlines?

 

guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)