Letiště Bristol

Letiště Bristol (BRS)

Mezinárodní letiště Bristol (BRS) leží nedaleko Bristolu na jihozápadě Anglie. Je to 8. nejrušnější letiště v zemi a slouží jako základna pro aerolinky easyJet a Ryanair. V roce 2019 letištěm prošlo téměř 9 milionů cestujících.
  • WIFI zdarma
  • Obchod s potravinami
  • Vzdálenost od centra 13 km
  • Oficiální web letiště bristolairport.co.uk

Letenky do Bristolu

Letenky z Prahy (PRG) do Bristolu na přímých letech ulovíte u nízkonákladovky easyJet. Průměrná cena zpátečních letenek se pohybuje mezi 4 000 a 6 000 Kč, akční letenky ulovíte i za ceny kolem 2 500 Kč. Délka přímého letu z Prahy do Bristolu je 2 hodiny 5 minut.

Do Bristolu se létá také z několika letišť v blízkém okolí České republiky:

Letenky do Bristolu rezervujte přes náš vyhledávač.

Doprava z letiště

Doprava ve dne

Autobus

Takzvaný Airport Flyer (A1) vás odveze z letiště do centra Bristolu. Jezdí 24 hodin denně s intervalem 12 minut (očekávejte však dlouhý interval mezi 2:46 a 4:00). Dopraví vás také do města Weston (linka A3) s hodinovými intervaly. Za jednosměrnou jízdenku do Bristolu zaplatíte 9 GBP a do Westonu 5 GBP.  Koupíte si ji předem online nebo také u řidiče autobusu.

Z letiště Bristol do města Bath jezdí Air Decker (linka A4), a to každou hodinu. Provozní hodiny jsou od 4:00 do 1:00. Za jízdenku zaplatíte 16,5 GBP a i v tomto případě si ji koupíte online či u řidiče.

Míříte-li do Cardiffu či Newportu, naskočte na National Express (linka 216), který vás z letiště do těchto britských měst odveze několikrát denně. Autobus jezdí od 4:00 do 0:15. Jízdenku si kupte online a vyjde vás na 19,6 GBP.

Do města Plymouth se dopravíte na palubě autobusů společnosti South West Falcon. Jízdenka vás vyjde od 15,40 GBP a koupíte si ji jednoduše předem online. Tento autobus jede i v nočních hodinách.

Za účelem dopravy po okolí Bristolu můžete využít také společnost WESTlink, což je šestnáctimístná dodávka, kterou si musíte předem objednat. Jezdí od pondělí do soboty mezi 7:00 a 19:00 a za jízdu zaplatíte 2 GBP. Na stránkách společnosti si objednáte jízdu a také zde najdete mapu oblasti, kde společnost operuje. Jízdu si také objednáte přes mobilní aplikaci. 

Půjčené auto

Na letišti Bristol se nachází hned několik autopůjčoven. Ideální auto pro vaši dovolenou v Anglii si rezervujte přes naši autopůjčovnu.

Taxi

Společnost Arrow Cars vás dopraví z letiště Bristol, kam potřebujete. Taxíky jsou k dispozici 24 hodin denně každý den v roce. Jízdu si jednoduše zarezervujte online. Dalšími možnostmi jsou Uber či Bolt.

 

Doprava v noci

Do centra Bristolu vás i v noci odveze Airport Flyer. Další možností je vzít si taxík, Uber či Bolt.

Přestup na letišti

Na letišti se nachází dva salónky, kde si během přestupu odpočinete. Za vstup do salónku Escape Lounge zaplatíte 29,99 GBP a za vstup do salónku 1903 si připravte 35,99 GBP. Otevřeny jsou každý den od 3:30 do 19:30. Najdete je v odletové zóně. Letiště disponuje i letištním hotelem Hampton, kde si noc zarezervujte online.

Jelikož je letištěm celkem malé, bude vám na přestup stačit 30 minut.

Další užitečné tipy

Letiště Bristol je otevřeno 24 hodin denně. 

Nachází se zde několik obchodů, včetně duty-free. Hlad utišíte v některé z kaváren, restaurací či barů.

Nechybí ani bankomaty, kde si hravě vyberete britské libry.

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 16. 2. 2024
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)