Turkish Airlines

Check-in
Online check-in k dispozici 24 h až 1,5 h před plánovaným časem odletu. Check-in na letišti zdarma.
Turkish Airlines
Příruční zavazadlo
2 příruční zavazadla, velké o max. rozměrech 55 x 40 x 23 cm a hmotnosti 8 kg, k tomu kabelka nebo brašna na notebook
  • Seating bezplatný výběr místa ihned po koupi letenky
  • Občerstvení teplé občerstvení a alko i nealko nápoje zdarma
  • Hodnocení
  • Oficiální web www.turkishairlines.com

Info o aerolince

Turskish Airlines jsou vlajkovou aerolinkou Turecka. Založené roku 1933. Jejich základnou je Atatürkovo letiště v Istanbulu. Turkish Airlines jsou vůbec největším leteckým dopravcem co se týče počtu obsluhovaných destinací na světě. Létají do 315 destinací ve 126 zemích (v roce 2019). Člen aliance Star Alliance.

Naše hodnocení

Námi velmi oblíbená aerolinka. Kvalitou se podobá všem těm vyhlášeným aeroliniím Perského zálivu. Moc nám chutná jídlo podávané na palubě letadel. Palec nahoru za netradiční destinace v Africe a levné letenky do Thajska a na Srí Lanku. Turci navíc vezmou lyže, snowboard nebo kolo zadarmo, mrkněte na náš článek o cestování se sportovním vybavením. A při delším přestupu v Istanbulu dostanete zadarmo hotel!

Zavazadla

Dvě příruční zavazadla ke každé letence zdarma. Jedno velké o rozměrech max. 55 x 40 x 23 cm a hmotnosti max. 8 kg, druhé malé v podobě kabelky nebo brašny na notebook.
Odbavená zavazadla jsou limitovaná buď hmotností, nebo počtem kusů, dle destinace. Na lety z/do Severní Ameriky a vybraných destinací Střední a Jižní Ameriky a Afriky se vztahuje koncept počtu kusů. Při economy class jsou povolené 2 kusy zavazadel, každý do 23 kg. Při business class jsou povolené taktéž 2 kusy zavazadel, každý do 32 kg. Na ostatní lety se vztahuje koncept hmotnosti zavazadel. Při economy class je povoleno 20 kg. Při business class je povoleno 30 kg. Počet kusů zavazadel u konceptu hmotnosti zavazadel není omezen.

Nákup letenek

Letenky Turkish Airlines kupujte přes náš rezervační systém.

Kontakt

Telefon: +420 234 708 708 , po-pá, 9-17h.
Email: prague.customer@thy.com

Služby

Wi-Fi připojení na palubě letadla je bezplatné pro business cestující, pro cestující economy class za poplatek 10 $ za hodinu nebo 15 $ za den. Skvělý inflight entertainment nabízí desítky až stovky filmů, a to i ty zbrusu nové. Dále můžete sledovat seriály, poslouchat hudbu nebo hrát hry. Občerstvení je podáváno zdarma. Na výběr bývá ze tří variant teplého jídla včetně jednoho vegetariánského. Alkoholické i nealkoholické nápoje jsou podávány také zdarma.
Turkish Airlines na vybraných letech přepravuje jeden pár lyží, snowboard anebo cyklistické kolo zdarma. Při delším stop-overu v Istanbudu využijte prohlídky města s průvodcem, v případě stop-overu delším 12 hodin se ubytujte v příjemném hotelu zcela zdarma. Prohlídku města i ubytování v hotelu si vyžádejte na okénku Hotel Deck v příletové hale letiště v Istanbulu.

Destinace

Z Prahy (PRG), Berlína (TXL), Lipska (LEJ), Mnichova (MUC), Norimberku (NUE), Varšavy (WAW), Vídně (VIE), Salcburku (SZG) a dalších letišť do Istanbulu (IST).
Z Istanbulu (IST) do nejširší škály destinací vůbec. Mezi oblíbené a cenově výhodné destinace patří: Bangkok (BKK), Bogota (BOG), Cape Town (CPT), Colombo (CMB), Havana (HAV), Johannesburg (JNB), Nairobi (NBO), Panama City (PTY), Phuket (HKT)…
Mezi netradiční destinace patří: Ašchabad (ASB), Biškek (FRU), Cotonou (COO), Dušanbe (DYU), Ouagadougou (OUA), Taškent (TAS)…

Flotila

Airbus A319, Airbus A320, Airbus A321, Airbus A321neo, Airbus A330, Airbus A350, Boeing 737, Boeing 777, Boeing 787 Dreamliner. Chcete se dozvědět více o flotile Turkish Airlines?

 

Zapoj se do diskuze

avatar
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)