Turkish Airlines

Turkish Airlines

Turkish Airlines (TK) neboli Türk Hava Yollari jsou vlajkovou tureckou aerolinkou. Letecká společnost byla založena roku 1933 a dříve měla základnu na Atatürkově letišti v Istanbulu. Na jaře roku 2019 se přesunula na zbrusu nové letiště ležící severně od města, zvané Havalimani (IST).

Turkish Airlines jsou vůbec největším leteckým dopravcem z hlediska počtu obsluhovaných zemí na světě. Létají do 315 destinací ve 126 zemích (v roce 2019). Jsou členem letecké aliance Star Alliance.
  • Příruční zavazadlo 2 příruční zavazadla; velké o max. rozměrech 55 × 40 × 23 cm a hmotnosti 8 kg + kabelka nebo brašna na notebook
  • Občerstvení teplé občerstvení + alko i nealko nápoje zdarma
  • Hodnocení
  • Oficiální web www.turkishairlines.com

Check-in a seating

Online check-in se otevírá 24 hodin před plánovaným časem odletu a zavírá 90 minut před odletem. Odbavení na letišti je zdarma.

Výběr sedačky je zpoplatněn. Poplatek za standardní sedadlo vás vyjde na 9 – 39 USD.

Test na COVID-19: Dle podmínek cílové destinace. Více informací se dočtete na stránkách dopravce.

Naše recenze

Mezi námi velmi oblíbená aerolinka. Kvalitou se podobá všem těm vyhlášeným aeroliniím z Perského zálivu. Moc nám chutná jídlo podávané na palubě letadel. Palec nahoru za netradiční destinace v Africe a levné letenky do Thajska a na Srí Lanku. Turci navíc vezmou lyže, snowboard nebo kolo zadarmo, mrkněte na náš článek o cestování se sportovním vybavením. A při delším přestupu v Istanbulu dostanete hotel zdarma!

PS: Pokud má váš let zpoždění nebo dojde k úplnému zrušení letu, můžete získat odškodnění až 600 €! V případě claimování po vlastní ose by se vám mohl hodit kontakt na turecký Úřad pro civilní letectví.

Zavazadla

Dvě příruční zavazadla ke každé letence zdarma. Jedno velké o rozměrech max. 55 × 40 × 23 cm a hmotnosti max. 8 kg, druhé malé v podobě kabelky nebo brašny na notebook.

Odbavená zavazadla jsou limitovaná buď hmotností nebo počtem kusů (vždy dle cílové destinace).

  • Na lety z/do Severní Ameriky a vybraných destinací Střední a Jižní Ameriky i Afriky se vztahuje „koncept počtu kusů“. V „economy class“ jsou povolené 2 kusy zavazadel, každý do 23 kg. V „business class“ jsou povolené taktéž 2 kusy zavazadel, každý do 32 kg.
  • Na ostatní lety se vztahuje „koncept hmotnosti zavazadel“. V „economy class“ je povoleno 20/23 kg (dle cílové destinace), zatímco v „business class“ 30 kg. Počet kusů zavazadel u hmotnostního konceptu není omezen.

Nákup letenek

Letenky Turkish Airlines kupujte přes náš rezervační systém.

Kontakt

Telefon: +90 444 0 849 24/7 (call centrum v Turecku, anglicky).

Pražská pobočka na Václavském náměstí 19 na Praze 1 byla trvale uzavřena. Během odbavení letadel do Istanbulu jsou případně dostupní zaměstnanci handligové společnosti na letišti.

Služby

Wi-Fi připojení na palubě letadla je bezplatné pro „business“ cestující, pro cestující „economy class“ za poplatek 10 $ za hodinu nebo 15 $ za den. Skvělý inflight entertainment nabízí desítky až stovky filmů, a to i ty zbrusu nové. Dále můžete sledovat seriály, poslouchat hudbu nebo hrát hry. Občerstvení je podáváno zdarma. Na výběr bývá ze tří variant teplého jídla včetně jednoho vegetariánského. Alkoholické i nealkoholické nápoje jsou podávány také zdarma.

Turkish Airlines na vybraných letech přepravuje jeden pár lyží, snowboard anebo cyklistické kolo zdarma. Při delším stop-overu v Istanbulu využijte prohlídky města s průvodcem, v případě mezipřistání v Istanbulu delším 12 hodin se ubytujte v příjemném hotelu zcela zdarma. Prohlídku města i ubytování v hotelu si vyžádejte na okénku „Hotel Deck“ v příletové hale letiště v Istanbulu.

Destinace

Z Prahy (PRG), Berlína (TXL), Lipska (LEJ), Mnichova (MUC), Norimberku (NUE), Varšavy (WAW), Vídně (VIE), Salcburku (SZG) a dalších letišť do Istanbulu (IST).

Z Istanbulu (IST) do nejširší škály destinací vůbec. Mezi oblíbené a cenově výhodné destinace patří: Bangkok (BKK), Bogota (BOG), Colombo (CMB), Havana (HAV), Johannesburg (JNB), Nairobi (NBO), Panama City (PTY), Phuket (HKT)…

Mezi netradiční destinace patří především množství letišť na africkém kontinentu. Kompletní seznam obsluhovaných destinací naleznete v tomto seznamu. 

Flotila

Turkish Airlines mají ve své flotile tato letadla: Airbus A319, Airbus A320, Airbus A321, Airbus A321neo, Airbus A330, Airbus A350, Boeing 737, Boeing 777, Boeing 787 Dreamliner.

Chcete se dozvědět více o flotile Turkish Airlines?

Subscribe
Upozornit na
guest
250 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)