• Příruční zavazadlo 2 příruční zavazadla – velké o max. rozměrech 55 × 40 × 20 cm, menší zavazadlo v podobě kabelky či tašky; oboje dohromady max. 10 kg
  • Občerstvení teplé občerstvení na delších letech; menší snack na letech kratších
  • Hodnocení
  • Oficiální web www.koreanair.com

Info o aerolince

Korean Air (KE) je národní jihokorejskou aerolinkou se sídlem v hlavním městě Soulu. Vznikla v roce 1946. Dříve vlastnila necelých 45 % českých ČSA, které zas vzápětí v roce 2017 prodala. V roce 2019 aerolinka oslavila patnáctileté působení v Praze.

Jsou jedním ze zakládajících členů aliance SkyTeam.

Naše recenze

Za nás jsou Korean Air nadprůměrnou aerolinkou. Posádka sice nebývá tak milá, jak by člověk od kvalitní asijské aerolinky očekával, ale zase to kompenzují výborným servisem a pohodlnými letadly. Nepatří mezi nejlevnější aerolinky a „chybových“ akcí také moc nemají, ale pokud máte rádi určitý standard, kvalitu a jistotu, tak se na Korejce můžete spolehnout.

Zavazadla

Každý cestující si může s sebou na palubu vzít jedno velké a jedno menší příruční zavazadlo. Velké zavazadlo nesmí přesáhnout velikost 55 × 40 × 20 cm, menší zavazadlo se musí vejít pod sedačku před vámi. Dohromady nesmí vážit víc jak 10 kg.

V základní ceně každé letenky je i jeden kus odbaveného zavazadla do 23 kg.

Nákup letenek

Letenky Korean Air kupuje u nás v rezervačním systému.

Kontakt

Pokud budete potřebovat kontaktovat aerolinku Korean Air, tak se na ně můžete obrátit na telefonním čísle 800 142 543 (ČR). Pražské zastoupení aerolinky sídlí na adrese: Aviatická 1017/2, Praha-Ruzyně.

Služby

Aerolinka na svých letech nabízí občerstvení zdarma. Na dálkových letech dostanete teplé plnohodnotné jídlo, na kratších a vnitrostátních zas menší snack. Na zábavní systém v podobě velkého výběru filmů, seriálů, hudby a her se můžete těšit při delších mezinárodních letech.

Seating je zdarma, pokud nelpíte na exitech a prostorách s větším místem na nohy. Tyto sedačky jsou potom už za příplatek.

Na palubách letadel Korean Air prozatím wifi k dispozici není.

Destinace

Korean Air létají do více jak 130 destinací ve světě. Pro Čechy je nejdůležitější linka Praha (PRG) – Soul (ICN), která létá 4× týdně a umožňuje tak cestujícím pohodlně pokračovat do dalších destinací s Korean Air jako je Austrálie, Nový Zéland, Japonsko, Vietnam apod.

Tato aerolinka létá také z Vídně.

Flotila

Aerolinka rozhodně nepatří mezi malé letecké společnost. Mají kolem 180 letounů, mezi nimi naleznete Boeingy 787 Drealinery, 777, 747, 737 a Airbusy A380, A330 a A220.

Mrkněte se na kompletní přehled o flotile Koreanu.

guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)