Letiště Gran Canaria

Letiště Gran Canaria (LPA)

Mezinárodní letiště Gran Canaria, neboli Letiště Gando (LPA), je letiště na jednom z Kanárských ostrovů – Gran Canarii. Nachází se na východní straně ostrova v zálivu Gando, jižně od hlavního města Las Palmas. Slouží jako základna pro aerolinky Binter Canarias, Canaryfly a Vueling. V roce 2019 letištěm prošlo přes 13 milionů cestujících.
 • WIFI zdarma
 • Obchod s potravinami
 • Vzdálenost od centra 19 km
 • Oficiální web letiště aena.es

Letenky na Gran Canarii

Letenky z Prahy (PRG) na Gran Canarii na přímých letech pořídíte u aerolinky Smartwings. Cena letenek, se kvůli absenci konkurence, pohybuje velmi vysoko – okolo 10 000 Kč – a během roku se příliš nemění. Doba letu z Prahy na letiště Gran Canaria je 6 hodin 35 minut.

Na Gran Canarii se létá také z několika letišť v blízkém okolí České republiky:

Letenky na Gran Canarii rezervujte přes náš vyhledávač.

Doprava z letiště

Doprava ve dne

Autobus

Autobusovou dopravu z letiště Gran Canaria zajišťuje společnost Global. Cena jízdenek se liší dle destinace – za cestu do Las Palmas zaplatíte 2,30 €, naopak na jih se dostanete za 4,05 €. Do nejvdálenější destinace (Puerto Mogán) zaplatíte za jízdenku 6,80 €. Cenu jízdného pro konkrétní destinaci si můžete dohledat na stránkách dopravce. Jízdenky si kupte přímo u řidiče.

 • Linka 1: spojuje hlavní město Las Palmas (Estación San Telmo) a Puerto de Mogán, přičemž několikrát staví (i na letišti). Detailní jízdní řád linky naleznete zde.
 • Linka 11: tento autobus jezdí mezi Las Palmas a Agüimes. Detailní jízdní řád najdete pod tímto odkazem.
 • Linka 36: každou hodinu během dne jezdí i tato linka, kterou se svezete do Telde nebo Faro de Maspalomas.
 • Linka 60: tato linka spojuje letiště a Las Palmas a jedná se o nejrychlejší spoj do hlavního města. První autobus z letiště jede v 6:15 a poslední v 23:15.
 • Linka 66: touto linkou jeďte, máte-li namířeno na jih do města Faro de Maspalomas – jedná se totiž o nejrychlejší spoj do této destinace. První autobus z letiště jede v 7:30 a poslední ve 20:30.
 • Linka 90: i tato linka spojuje Telde a Faro de Maspalomas, v některé hodiny jede až do Playa del Cura. Jízdní řád naleznete zde.
 • Linka 91: Autobusy spojují Las Palmas a Puerto de Mogán se zastávkou na letišti. Na jízdní řád se mrkněte zde.

Půjčené auto

Na letišti Gran Canaria se nachází několik mezinárodních i lokálních autopůjčoven. Auto pro vaši dovolenou na tomto krásném ostrově si jednoduše rezervujte přes naši autopůjčovnu.

Taxi

Taxíky se nachází před příletovou halou letiště. Zarezervovat si je můžete dopředu online či na čísle (+34) 928 574 556.

 

Doprava v noci

V nočních hodinách jezdí autobusová linka 5, která jezdí po východní straně ostrova z města Las Palmas do Faro de Maspalomas. Spoje jezdí jednou za hodinu a staví i na letišti. Detailní jízdní řád naleznete zde.

Další možností je vzít si taxi.

Přestup na letišti

Letiště má jeden terminál, který byl několikrát rozšiřován. Odletová hala je však rozdělena: „zóna A“ je určena pro lety na ostatní Kanárské ostrovy, „zóna B a C“ je pro lety v rámci Evropské unie / Švýcarska / Islandu / Norska a „zóna D“ je vyhrazena pro ostatní mezinárodní lety.

Na letišti Gran Canaria se nachází jeden salónek (Galdos VIP). Ten se nachází v odletové zóně a je otevřen od 6:00 do 22:00. Vstupné vás vyjde na 39,45 € a koupit si ho můžete online.

Minimální doporučený čas na přestup je 25 minut u vnitrostátních letů a 60 minut u mezinárodních letů.

Další užitečné tipy

Letiště je otevřeno od 4:00 do půlnoci.

Hladoví cestující utiší svůj hlad v některé z restaurací, kaváren či fastfoodů. Dále se zde nachází několik obchodů s doplňky, oblečením a nechybí ani duty-free obchody.

Na letišti naleznete několik bankomatů, směnárnu i kapli.

Pokud se vám na letišti Gran Canaria něco ztratí či něco zapomenete, kontaktujte příslušnou kancelář na čísle (+34) 608 062 811.

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 22. 9. 2023
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)