Asiana Airlines

Asiana

Asiana Airlines jsou aerolinie z Jižní Koreje s centrálou v Soulu (ICN). Založeny byly roku 1988. Hlavní mezinárodní hub dopravce je letiště Soul – Incheon a hub vnitrostátních letů mají aerolinie na letištích Gimpo (GMP) a Gimhae (PUS).

Dopravce provozuje také dceřinou společnost Air Seoul – nízkonákladovou aerolinku. Asiana je členem aliance Star Alliance. V roce 2022 Asianu odkoupily aerolinie Korean Air a dojde tak k jejich sjednocení v jednu společnost.
  • Příruční zavazadlo Dvě příruční zavazadla, velké o rozměrech max. 55 × 40 × 20 cm a hmotnosti 10 kg, druhé malé, např. kabelka
  • Občerstvení občerstvení i alko a nealko nápoje vždy zdarma
  • Hodnocení
  • Oficiální web www.flyasiana.com

Check-in a seating

Online check-in je dostupný 48 hodin – 60 minut před plánovaným časem odletu u mezinárodních letů a 24 hodin – 30 minut u vnitrostátních letů. Odbavení na letišti je zdarma.

Výběr sedadla je zdarma, pokud se nejedná o prémiové místo (extra místo pro nohy nebo „exity“). V takovém případě je seating zpoplatněn a jeho cena začíná na 30 USD.

Naše recenze

Asiana Airlines patří mezi nejluxusnější letecké společnosti světa, mnohé žebříčky ji staví mezi TOP 10. Absolutně si nemůžeme vynachválit business class, která je opravdu dotažená k dokonalosti. Pro cestující z ČR mají bohužel tyto aerolinie malé využití, protože linek do Evropy existuje naprosté minimum. Asianu ale rozhodně doporučujeme na lety po Asii. Za letenku si oproti jiným dopravcům můžete připlatit, za své peníze ale dostanete špičkový servis a příjemně strávený čas v oblacích.

PS: Pokud má váš let zpoždění nebo dojde k úplnému zrušení letu, můžete získat odškodnění až 600 €!

Zavazadla

Dvě příruční zavazadla ke každé letence zdarma – jedno velké o rozměrech max. 55 × 40 × 20 cm a hmotnosti 10 kg, druhé malé – například kabelka nebo brašna na notebook. Cestující v „business class“ si s sebou na palubu mohou vzít jednu zavazadlo navíc.

Cestovatelé s letenkami v „ekonomické třídě“ mohou na mezinárodních letech zdarma přepravit jedno odbavené zavazadlo s limitem 23 kg. Letí-li do/z USA, je tento limit navýšen na 2 ks. Cestujícím v „business class“ je povolena přeprava dvou odbavených zavazadel o hmotnosti až 32 kg nehledě na cílovou destinaci.

Na vnitrostátní linky si můžete bezplatně vzít jedno odbavené zavazadlo o hmotnosti 20 kg.

Nákup letenek

Letenky Asiana Airlines nakupujte v našem rezervačním systému.

Kontakt

Aerolinku kontaktujte skrze chatbot, k dispozici 24/7.

Dále můžete Asianu kontaktovat telefonicky, a to na telefonním čísle korejské centrály +82-2-2669-8000, po-ne, 7-22 h korejského standardního času nebo na telefonním čísle pobočky v Německu +49-69-9210-190, po-pá, 8:30-12:30 a 13:30-17:30.

Služby

Na všech letech se bezplatně podává občerstvení, na krátkých letech v podobě menšího studeného občerstvení, středně dlouhé a dálkové lety nabízí vždy minimálně jeden teplý pokrm. Specialitou Asiany je korejský pokrm Yeongyang Ssambap, který získal prestižní ocenění Mercury Award. Podává se na letech ze Soulu. V nabídce jsou také nealkoholické i alkoholické nápoje včetně prémiových vín.

Skvělý inflight entertainment nabízí desítky až stovky filmů, dále můžete sledovat seriály, poslouchat hudbu nebo hrát hry. Na palubách vybraných letadel jsou k dispozici také nadstandardní služby jako Wi-Fi, mobilní roaming a hovor satelitním telefonem. Ceny za připojení k síti Wi-Fi začínají od 12 USD, neomezené připojení nabízí Asiana za 22 USD. Ceny mobilního roamingu podléhají ceníku vašeho operátora. Hovor satelitním telefonem se pohybuje v cenovém rozpětí 7–12,5 USD za minutu.

Destinace

Asiana nabízí širokou škálu destinací se zaměřením na Čínu, Japonsko, Jižní Koreu, USA a Vietnam.

Z evropských destinací létají letadla této společnosti z Frankfurtu (FRA), Paříže (CDG), Barcelony (BCN), Benátek (VCE), Říma (FCO) a Londýna (LHR)ů. Spojení z ČR bohužel neexistuje.

Flotila

Tyto aerolinie létají s letadly Airbus A320, Airbus A321, Airbus A321neo, Airbus A330, Airbus A350, Airbus A380, Boeing 747 Jumbo Jet, Boeing 767 a Boeing 777.

Podívejte se na více informací o flotile Asiany.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)