• Příruční zavazadlo Dvě příruční zavazadla, velké o rozměrech max. 55 x 40 x 20 cm a hmotnosti 10 kg, druhé malé, např. kabelka
  • Občerstvení Občerstvení i alko a nealko nápoje vždy zdarma
  • Hodnocení
  • Oficiální web www.flyasiana.com

Info o aerolince

Asiana Airlines jsou aerolinie Jižní Korey s centrálou v Soulu. Založeny roku 1988. Hlavní mezinárodní hub těchto aerolinií je letiště Soul – Incheon a hub vnitrostátních letů mají aerolinie na letištích Gimpo a Gimhae. Provozují také dceřinou společnost Air Seoul – nízkonákladovou aerolinku. Asiana je členem aliance Star Alliance a operuje 90 mezinárodních a 14 vnitrostátních linek. Aktuálně Asianu odkoupily aerolinie Korean Air a dojde tak k jejich sjednocení v jednu společnost.

Naše hodnocení

Asiana Airlines patří mezi nejluxusnější letecké společnosti světa, mnohé žebříčky ji staví mezi TOP 10. Absolutně si nemůžeme vynachválit business class, která je opravdu dotažená k dokonalosti. Pro cestující z ČR mají bohužel tyto aerolinie malé využití, protože linek do Evropy existuje naprosté minimum. Asianu ale rozhodně doporučujeme na lety po Asii. Za letenku si oproti jiným dopravcům můžete připlatit, za své peníze ale dostanete špičkový servis a příjemně strávený čas v oblacích.

Zavazadla

Dvě příruční zavazadla ke každé letence zdarma – jedno velké o rozměrech max. 55 x 40 x 20 cm a hmotnosti 10 kg, druhé malé – například kabelka nebo brašna na notebook. Business class povoluje jedno velké příruční zavazadlo navíc.

Na mezinárodní lety si můžete bezplatně vzít jedno odbavené zavazadlo o hmotnosti až 23 kg při třídě economy, resp. dvě taková zavazadla při třídě economy a letu z/do USA. Business cestujícím se povolují dvě odbavená zavazadla o hmotnosti až 32 kg nehledě na cílovou destinaci. Na vnitrostátní linky si můžete bezplatně vzít jedno odbavené zavazadlo o hmotnosti 20 kg.

Nákup letenek

Letenky Asiana Airlines nakupujte přes náš rezervační systém >>

Kontakt

Aerolinku kontaktujte skrze chatbot, k dispozici 24/7.

Dále můžete Asianu kontaktovat telefonicky, a to na telefonním čísle korejské centrály +82-2-2669-8000, po-ne, 7-22 h korejského standardního času nebo na telefonním čísle pobočky v Německu +49-69-9210-190, po-pá, 8:30-12:30 a 13:30-17:30.

Služby

Na všech letech se bezplatně podává občerstvení, na krátkých letech v podobě menšího studeného občerstvení, středně dlouhé a dálkové lety nabízí vždy minimálně jeden teplý pokrm. Specialitou Asiany je korejský pokrm Yeongyang Ssambap, který získal prestižní ocenění Mercury Award. Podává se na letech ze Soulu. V nabídce jsou také nealkoholické i alkoholické nápoje včetně prémiových vín.

Skvělý inflight entertainment nabízí desítky až stovky filmů, dále můžete sledovat seriály, poslouchat hudbu nebo hrát hry. Na palubách vybraných letadel jsou k dispozici také nadstandardní služby jako Wi-Fi, mobilní roaming a hovor satelitním telefonem. Ceny za připojení k síti Wi-Fi začínají od 12 USD, neomezené připojení nabízí Asiana za 22 USD. Ceny mobilního roamingu podléhají ceníku vašeho operátora. Hovor satelitním telefonem se pohybuje v cenovém rozpětí 7–12,5 USD za minutu.

Destinace

Asiana nabízí širokou škálu destinací se zaměřením na Čínu, Japonsko, Jižní Koreu, USA a Vietnam. Z Evropských destinací létají letadla této společnosti z Frankfurtu (FRA), Paříže (CDG), Barcelony (BCN), Benátek (VCE), Říma (FCO) a Londýna (LHR), spojení z ČR bohužel neexistuje.

Flotila

Tyto aerolinie létají s letadly Airbus A320, Airbus A321, Airbus A321neo, Airbus A330, Airbus A350, Airbus A380, Boeing 747 Jumbo Jet, Boeing 767 a Boeing 777. Chcete se dozvědět více o flotile Asiany?

 

 

guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)