Logo letiště JFK

Letiště New York – John F. Kennedy (JFK)

Mezinárodní letiště Johna F. Kennedyho New York (JFK) je jedním ze tří newyorských letišť a nachází se ve čtvrti Queens. Své jméno hrdě nese po 35. prezidentovi USA. Jedná se o nejrušnější vstupní bránu v Severní Americe a operuje zde přes 90 aerolinek. Svou základnu zde mají American Airlines, Atlas Air, Delta Air Lines, Kalitta Air, JetBlue a Norse Atlantic Airways. V roce 2023 letištěm prošlo více než 62,4 milionů cestujících.
 • WIFI zdarma
 • Obchod s potravinami
 • Vzdálenost od centra 19 km
 • Oficiální web letiště jfkairport.com

Letenky do New Yorku (JFK)

Přímé lety z Prahy (PRG) do New Yorku na letiště JFK operuje sezónně aerolinka Delta Air Lines. Průměrná cena letenky bez přestupu se pohybuje okolo 15 tisíc Kč, levné letenky s přestupem pořídíte z Prahy i okolo 11 tisíc Kč. Nejlevnější letenky pod hranicí 10 tisíc Kč pořídíte zpravidla z odletem z Německa. Délka přímého letu z Prahy do New Yorku je 9 hodin 25 minut.

Do New Yorku na letiště J. F. Kennedy se létá také z několika letišť v blízkém okolí České republiky:

  Letenky do New Yorku si rezervujte přes náš vyhledávač.

  Doprava z letiště JFK

  Doprava ve dne

  Vlak

  Z letiště JFK jezdí na stanice Jamaica a Howard Beach vlak AirTrain, který staví na všech terminálech, parkovištích a také u autopůjčoven. Ze stanic Jamaica a Howard Beach jezdí do centra New Yorku metro, vlaky a městské autobusy. AirTrain jezdí celoročně 24 hodin denně. Jízdné v rámci letiště je zdarma, pokud pojedete na již zmíněné zastávky, připravte si poplatek 8,5 USD. Platby jsou možné bezkontaktně telefonem nebo kartou MetroCard.

  Ze stanice Jamajka můžete jezdí linky metra E, J nebo Z (Upper a Midtown Manhattan, Southern Queens a Northern Brooklyn, kam dojedete během 50 – 75 min) a také vlaky Long Island Rail Road. Z Howard Beach jezdí linka A na Lower Manhattan, kam dojedete zhruba za hodinu. Jízdenka na Manhattan vás vyjde na 11,40 USD.

  Long Island Railroad vás dopraví do centra (Midtown Manhattan) na Penn Station a do Atlantic Terminal v Brooklynu. Cena se liší podle spojení a denní doby, pohybuje se mezi 13 – 19 USD.

  Autobus

  Autobusy MTA, konkrétně linky Q3, Q10 a B15 zajišťují mezi letištěm a Brooklynem, Queens a některými stanicemi metra. Více informací naleznete na stránkách MTA. Jízdenka vás vyjde na 2,90 USD a koupíte si ji v automatech nebo bezkontaktně kartou. 

  Půjčené auto

  Své pobočky má na letišti New York JFK hned několik mezinárodních autopůjčoven. Perfektní káru pro vaši dovolenou v USA najdete v naší autopůjčovně.

  Taxi

  Nejpohodlnější variantou je vzít si z letiště taxík. Jízdné na Manhattan vás vyjde 70 – 75 USD dle denní doby. Dále jsou k dispozici vozidla Uberu nebo Lyftu.

  Doprava v noci

  Vlakem AirTrain, který jezdí 24 hodin denně, se dostanete na stanice metra Jamaica nebo Howard Beach. Z nich se svezete metrem, které také jezdí v nočních hodinách.

  Pro pohodlí je samozřejmě nejlepší využít taxík, Uber nebo Lyft.

   

  Přestup na letišti

  Letiště New York JFK má celkem 5 terminálů pro pasažéry, s celkem 130 gaty. Mezi nimi se jednoduše dostanete vlakem AirTrain, případně autobusem.

  • T1: Z evropských aerolinek využívají terminál 1 Air France, ITA Airways, Austrian Airlines. Brussels Airlines, Lufthansa, Swiss International Air Lines, TAP Air Portugal, Turkish Airlines, Air Serbia, Azores Airlines, Neos a také řada dalších aerolinek z celého světa.
  • T4: Tento terminál slouží jako základna pro aerolinku Delta. Mezi další aerolinky, které létají na terminál 4, jsou například Air Europa či KLM a další aerolinky z celého světa.
  • T5: Terminál 5 využívají pouze aerolinka JetBlue, která zde má základnu, a Cape Air.
  • T7: Mezi evropské dopravce mířící na terminál 7 patří LOT Polish Airlines, SAS, Aer Lingus, Condor, Icelandair či Norse Atlantic Airways.
  • T8: Svou základnu zde má aerolinka American Airlines a setkáte se tu také například s British Airways, Finnairem, či Iberií.

  Při přestupu na letišti JFK budete muset projít imigrační kontrolou, která vám může zabrat celkem dost času. Proto je minimální doporučená doba na přestup alespoň 2 hodiny.

  Doporučujeme si pro lepší orientaci prohlédnout mapu letiště.

  Pokud vás čeká delší přestup na letišti JFK, nejpohodlněji ho strávíte v některém z letištních salónků, kterých je napříč letištěm dostatek. Máte-li přestup přes noc, využijte služeb letištního hotelu TWA Hotel. Na každém terminálu také najdete úschovnu zavazadel.

  Přestup mezi letišti v New Yorku

  Mezi letištěm JFK a Newark (EWR) neexistuje žádné přímé spojení veřejnou dopravou. Pokud nezvolíte cestu taxíkem, která je nejrychlejší, budete muset přestoupit na Manhattanu. Alternativní možností je objednat si službu ETS Airport Shuttle. Cena se pohybuje okolo 50 USD za osobu.

  Na letiště La Guardia (LGA) se také dostanete přímo pouze s ETS Airport Shuttle, který vás vyjde zhruba na 20 USD na osobu. Další možností je konkurenční společnost All County Transportation.

  Pokud při přestupu mezi letišti využijete taxík, připravte si 45 – 55 USD při cestě na La Guardia a 175 – 200 USD míříte-li na Newark.

  Další užitečné tipy

  Informace o aktuálních příletech a odletech z a na letiště JFK najdete na stránkách letiště.

  Napříč letištěm najdete širokou škálu obchodů a restaurací, kde se pohodlně najíte nebo vyřešíte poslední nákupy před odletem. Samozřejmě nechybí ani duty free obchody.

  Hotovost vyřešíte v některém z letištních bankomatů či ve směnárně, která se nachází na terminálu 1 a 4. Na letišti nechybí ani nabíjecí stanice, modlitebny či kosmetické a relaxační služby.

   

  Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

  Navrhni úpravu textu
  Poslední aktualizace: 19. 3. 2024
  Subscribe
  Upozornit na
  guest
  0 Komentáře
  Zpětné vazby
  Ukázat všechny komentáře
  Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)