Logo letiště JFK

New York – John F. Kennedy (JFK)

Letiště Johna F. Kennedyho, zkráceně JFK, je jedno ze 3 newyorských mezinárodních letišť. Nachází se v jihovýchodní části města New York, v Queensu. Patří mezi 10 nejrušnějších letišť v USA.
  • WIFI zdarma
  • Obchod s potravinami
  • Vzdálenost od centra 19 km
  • Oficiální web letiště jfkairport.com

Letenky do New Yorku (JFK)

Do New Yorku na letiště JFK existuje bezpočet spojení s jedním i dvěma přestupy. Průměrná cena letenky se pohybuje kolem 10-13 tisíc, ale občas se objevují i akční nabídky za výrazně nižší částky, zejména z okolních letišť jako Vídeň, Mnichov, nebo Berlín. Přímé spojení s Prahy a New York – JFK operuje společnost DELTA v sezoně 7x týdně, tento let trvá 9:20. Nejrychlejší spojení s 1 přestupem trvá kolem 11 hodin. 

New York má celkem 3 hlavní mezinárodní letiště, kromě JFK, které leží v jižním Queensu (asi 19 km od centra) je zde ještě Newark v New Jersey (asi 14 km od Manhattanu) a LaGuardia v jižním Queensu (asi 18 km od Manhattanu).

Aktuální ceny do New Yorku si ověřte v našem vyhledávači.

Doprava do centra

Doprava ve dne i v noci

Jestliže je pro vás cena důležitější než rychlost nebo pohodlí (taxi, uber apod.), můžete pro cestu do centra využít vlak AirTrain, který spojuje terminály 1-2,4-5,7-8 se stanicemi Jamaica a Howard Beach Stations.

Vlak jezdí 365 dní v roce, 24 hodin denně. Cena je jednotná 7,75 USD za jízdu. Ze stanice Jamajka můžete přesednout na linku metra E, J nebo Z (Upper a Midtown Manhattan, Southern Queens a Northern Brooklyn, 50-75 min) a ze stanice Howard Beach na linku A (Lower Manhattan, 60 min). Cena je 2,75 USD za 1 cestu. Více zde.

Další možností je také nasednout ve stanici Jamaica na vlak Long Island Railroad, který vás dopraví do centra (Midtown Manhattan) na Penn Station a do Atlantic Terminal v Brooklynu. Cena se liší podle spojení, denní doby apod.

Autobusy MTA (Q3, Q6, Q7, Q10, Q10 LTD a B15) zajišťují spojení 24/7 mezi letištěm, Brooklynem, Queens a některými stanicemi metra. Plánovač autobusového spojení naleznete bustime.mta.info .

Přestup na letišti

Letiště New York JFK má celkem 6 terminálů pro pasažéry, ze kterých operuje své lety více jak 60 aerolinek. Jejich seznam a z jakých terminálů odbavují své spoje naleznete na stránkách letiště.
Jaké jsou možnosti přestupu mezi jednotlivými terminály?
T2-T4:  využijte Delta JFK Jitney shuttle bus, který zastavuje na T2 u brány C60 a v blízkosti brány B54 a B18 u T4. 
Ostatní terminály: využijte vlak AirTrain, v rámci přepravy mezi jednotlivými terminály je zdarma. 

Pouze T4 je na JFK otevřen nonstop. Na přestup v rámci terminálu budete potřebovat alespoň jednu hodinu, na přestup mezi terminály počítejte s dvěma hodinami a alespoň 4 hodiny, pokud transferujete mezi jedním ze tří newyorských letišť

Stejně tak jako u všech ostatních letišť v USA i tady platí, že i pokud jen přestupujete z mezinárodního na mezinárodní, nebo vnitrostátní let, musíte projít imigrační kontrolou a znovu se odbavit (tzn. mít vízum, nebo platné povolení ESTA).

Doporučujeme si pro lepší orientaci prohlédnout mapku letiště

Další užitečné tipy

Stejně tak jako u všech ostatních letišť v USA i tady platí, že i pokud jen přestupujete z mezinárodního na mezinárodní, nebo vnitrostátní let, musíte projít imigrační kontrolou a znovu se odbavit (tzn. mít vízum, nebo platné povolení ESTA).

Informace o aktuálních příletech a odletech na letiště JFK najdete na stránkách letiště

Pokud z nějakého důvodu musíte přenocovat na letišti, vyzkoušejte TWA Hotel, který se nachází u terminálu 5 (JetBlue). Všechny ostatní hotely jsou mimo letiště. 

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 3. 6. 2020
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)