Letiště Vilnius

Letiště Vilnius (VNO)

Mezinárodní letiště Vilnius (VNO) slouží jako hlavní vstupní brána do Litvy. Jedná se o největší letiště v zemi. V provozu je již od roku 1932. Slouží jako základna pro aerolinky airBaltic, Ryanair a Wizz Air. V roce 2019 letištěm prošlo přes 5 milionů cestujících.
 • WIFI zdarma
 • Obchod s potravinami
 • Vzdálenost od centra 6 km
 • Oficiální web letiště vilnius-airport.lt

Letenky do Vilniusu

Přímé lety z Prahy (PRG) do Vilniusu neobsluhuje žádná aerolinka. S jedním přestupem pořídíte letenky například u Air Baltic (via Riga – RIX), LOTu (via Varšava – WAW), Austrianu (via Vídeň – VIE), či  Finnairu (via Helsinky – HEL). Cena takové zpátečních letenky se průměrně pohybuje okolo 5 000 Kč, akční letenky ulovíte i pod 3 000 Kč.

Do Vilniusu se létá také z několika letišť v blízkém okolí České republiky:

Letenky do Litvy rezervujte přes náš vyhledávač.

Doprava z letiště

Doprava ve dne

Vlak

Z letiště se na hlavní nádraží dostanete pohodlně vlakem. Jízdenka vás vyjde na 0,80 € a koupíte si ji online, na nádraží či přímo ve vlaku. Vlaky jsou v provozu od 5:46 do 18:35.

Autobus

Autobusová zastávka se nachází u příletové haly obou terminálů. Do centra Vilniusu a přilehlých oblastí města jezdí linky 88, 3G, 1 a 2. Hodit se vám bude karta Vilniečio, kterou si koupíte za 1,50 € v příletové hale terminálu A nebo odletové hale terminálu B. Další možností je využít aplikaci Trafi či m.Ticket. Za jízdenku na 30 minut zaplatíte 0,65 € / hodinová vás vyjde na 0,90 €. Jednosměrnou jízdenku za 1 € si koupíte i u řidiče.

 • 88 míří na zastávku Europa Square;
 • 1 končí na zastávce Viking Street;
 • 2 jede do zastávky Liepkalnio g.;
 • 3G vás odveze do zastávky Fabijoniškės.

Z letiště jezdí také meziměstské a mezinárodní autobusy.

 • Pokud míříte do běloruského Minsku, využijte služeb společnosti Ecolines, která jezdí z letiště 4× denně. Za jízdenku zaplatíte 33 €.
 • Cestujete-li do měst Klaipeda nebo Kaunas, naskočte do autobusu společnosti Ollex. Jízdní řád je přizpůsoben letovému řádu a jízdenku si koupíte online nebo v pobočce na letišti. Do Klaipedy vás jízda bude stát 25 € a do Kaunasu 15 €.
 • 2× denně jezdí i autobus společnosti Toks do města Palanga, který po cestě staví i v Klaipedě a Kaunasu. Jízdenka vás vyjde na 15 €.

Půjčené auto

Na letišti se samozřejmě nachází několik mezinárodních autopůjčoven. Plánujete-li poznávat krásy Litvy, rezervujte si perfektní auto v naší autopůjčovně.

Taxi

Z letiště Vilnius jezdí také taxíky, které vás odvezou kam potřebujete. Mimo ně jsou alternativou carsharingové společnosti – CityBee a Spark, poté klasicky Bolt a Uber.

 

Doprava v noci

Od 22:30 do 5:30 z letiště jezdí linka 88N s intervalem 30 minut (do zastávky Europa Square).

Další možností je samozřejmě taxík, carsharingové společnosti, Uber a Bolt.

Přestup na letišti

Letiště se skládá z odletového a příletového terminálu, které jsou mezi sebou propojeny. Nový odletový terminál je momentálně ve výstavbě.

Na letišti se nachází jeden business salónek Narbutas, kde pohodlně počkáte na vaše letadlo. Za vstup si připravte 29 € při nákupu online, na místě pak 32 €. Otevřen je od 4:00 do 22:00.

Letištní hotel AirInn Vilnius se nachází 50 metrů od letiště.

Na přestup na letišti Vilnius si nechte alespoň 45 minut.

Další užitečné tipy

Letiště Vilnius je otevřeno 24 hodin denně. 

Na letišti se nachází několik obchodů a pár kaváren s restauracemi. Nechybí ani směnárna a bankomaty. Mapu letiště naleznete na oficiálních stránkách.

Pokud se řadíte mezi letecký nadšence, určitě zamiřte na veřejné zázemí pro pozorování letadel. Nachází se vedle Salininkai Gardens, kam se dostanete autobusem 4 a vystoupíte na zastávce Rodūnios sodų.

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 15. 8. 2023
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)