Letiště Lyon

Letiště Lyon (LYS)

Mezinárodní letiště Lyon (LYS), celým názvem letiště Lyon-Saint Exupéry, je významným dopravním uzlem ve francouzském regionu Auvergne-Rhône-Alpes. Své jméno nese po významném francouzském spisovateli, který se v Lyonu narodil. Letiště bylo otevřeno v roce 1975. V roce 2019 jím prošlo více než 11,7 milionů cestujících.
  • WIFI zdarma
  • Obchod s potravinami
  • Vzdálenost od centra 25 km
  • Oficiální web letiště lyonaeroports.com

Letenky do Lyonu

Letenky z Prahy (PRG) do Lyonu na přímých letech pořídíte nově u aerolinky easyJet (od září 2023) a stálicí na trase je aerolinka Volotea. Průměrná cena letenek z Prahy do Lyonu se pohybuje 4 000 Kč, akční letenky pořídíte i pod 2 500 Kč. Délka letu z Prahy do Lyonu je 1 hodina 45 minut.

Do Lyonu se létá také z několika letišť v blízkém okolí České republiky:

Letenky do Lyonu rezervujte přes náš vyhledávač.

Doprava z letiště

Doprava ve dne

Tramvaj

Mezi letištěm Lyon a centrem města jezdí tzv. Rhonexpress. Zastávka se nachází pouhé 2 minuty od terminálů letiště. Tramvaj jezdí každých 15 – 30 minut, od 5:00 do půlnoci. Za jízdenku zaplatíte 15,2 € a koupíte jí jednoduše online či v automatu na jízdenky (cestující do 25 let mají jízdenku za 10 €, děti do 12 let jezdí zdarma). Za příplatek 4 € koupíte jízdenku i u kontrolora jízdenek.

Autobus

Autobusem se z letiště dostanete díky lince 47 (ve směru na Meyzieu Zi). Cestou do centra vás čeká jeden přestup na konečné stanici. Linka 47 jezdí z letiště od 6:16 do 23:16. Další možností je linka 48, která jede do Genas Bornicat a je v provozu od 7:00 do 20:00. Jízdenka na autobus vás vyjde na 2 € a koupíte si ji buď v automatu nebo online.

Půjčené auto

Na letišti Lyon naleznete několik mezinárodních autopůjčoven. Jejich přepážky se nachází nedaleko parkoviště P5 a dostanete se tam díky kyvadlovému autobusu, který je zdarma. Ideální auto pro vaši dovolenou ve Francii si zarezervujte předem přes naši autopůjčovnu. 

Alternativou k půjčenému autu je carsharingová služba Leo&Go. Auto si zarezervujete předem přes mobilní aplikaci a vyzvednete ho na vyhrazeném parkovišti na letišti.

Taxi

Na letišti Lyon nechybí ani taxíky, které naleznete před oběma terminály. Do centra Lyonu se dostanete za 50 – 55 € během dne, noční hodiny jsou za příplatek. Alternativně využijte služby Uber či Bolt.

 

Doprava v noci

V nočních hodinách si z letiště Lyon vezměte taxík, Uber či Bolt.

Přestup na letišti

V současné době má letiště Lyon v provozu dva terminály, mezi kterými se pohodově dostanete pěšky.

  • Na terminálu 1 je nachází odletové gaty B, C, G a F (v prvním patře) a v přízemí je příletová hala. Tunelem se také dostanete ke gatům D, které využívají společnosti easyJet a Transavia France.
  • Na terminálu 2 jsou gaty Q a P a primárně sem míří letouny společnost Air France.

Za vstup do letištních salónků zaplatíte 33,5 €. Salónky Mont Blanc a Confluence se nachází na terminálu 1 a jsou otevřeny od rána do podvečerních hodin.

Minimální doporučený čas na přestup na letišti Lyon je 45 minut.

Další užitečné tipy

Na letišti Lyon se nachází hned několik klasických duty-free obchodů, obchodů se suvenýry, módou kosmetikou a dalším. Hlad utišíte v některé z letištních kaváren či restaurací.

Pokud se vám na letišti Lyon něco ztratí, vyplňte tento formulář.

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 10. 7. 2024
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)