letiště Vídeň

Letiště Vídeň (VIE)

Mezinárodní letiště Vídeň Schwechat (VIE) je velmi oblíbeným letištěm mezi českými a slovenskými turisty díky své dostupnosti a širokou škálou spojení. Často z Vídně pořídíte akční letenky do celého světa. Svou základnu zde mají aerolinky Austrian Airlines, Ryanair a Wizz Air. V roce 2019 letištěm prošlo více než 31,6 milionů cestovatelů.
  • WIFI zdarma
  • Obchod s potravinami
  • Vzdálenost od centra 18 km
  • Oficiální web letiště viennaairport.com

Letenky do Vídně

Z Prahy do Vídně se letecky dostanete na křídlech Austrian Airlines. Cena letenky se průměrně pohybuje okolo 4 000 Kč a let trvá 55 minut.

Do Vídně se létá také z několika letišť v blízkém okolí České republiky:

Letenky do Vídně rezervujte v našem vyhledávači.

Letenky z Vídně

Letiště Vídeň je významným dopravním uzlem a seženete odtud letenky za fajn cenu do celého světa. S nízkonákladovými dopravci jako jsou Ryanair a Wizz Air seženete letenky nejen po Evropě i za pár korun. Z Vídně také často ulovíte akční letenky do oblíbeného Thajska, USA či Afriky.

Sledujte naše akční nabídky a stáhněte si naší mobilní appku, aby vám už žádné letenky z Vídně neuletěly.

Přestup na letišti Vídeň

Letiště Vídeň má celkem 4 terminály – 1, 1A, 2 a 3. Všechny jsou mezi sebou propojené, hlavní příletová hala pro všechny terminály se nachází na T3.

Terminál 1 využívají aerolinky z aliancí Oneworld a SkyTeam, Turkish Airlines, Ryanair a Wizz Air. Naproti němu se nachází terminál 1A, odkud létají převážně nízkonákladoví dopravci, včetně Condoru, SunExpressu a Vuelingu. V terminálu 2 se momentálně nachází nový systém bezpečnostní kontroly a výdej zavazadel. Terminál 3 využívá domácí aerolinka Austrian Airlines a její partneři ze Star Alliance. Dále pak Emirates, El Al, Korean Air, Royal Jordanian a Qatar Airways.

Minimální doporučený čas na přestup mezi lety na letišti ve Vídni je pouhých 25 minut, jelikož vídeňské letiště se pyšní jedním z nejkratších minimálních časů na přestup vůbec. U každého gatu je transferová přepážka, tam vám s přestupem ochotně poradí. Všechny gaty se nachází v docházkové vzdálenosti, mezi terminálem 1 a 2 navíc jezdí zdarma shuttle bus. Je-li je váš přestup garantovaný, nemáte se tedy čeho bát. Pokud máte přestup negarantovaný, určitě doporučujeme časovou rezervu alespoň hodinu. 

Letiště ve Vídni není nejmenší. Pokud se chcete zorientovat kudy kam ještě před odletem, můžete si prohlédnout jejich velice dobře zpracovanou mapu letiště.

Jak se dostat na letiště

Doprava na letiště Vídeň

Autem

Nejpohodlněji se do Vídně dostanete vlastním autem, a to po silnici A4. Cesta z Prahy trvá asi 4 hodiny, z Brna 2 hodiny a z Ostravy asi 3,5 hodiny. Přímo na letišti a v jeho okolí pohodlně zaparkujete, více informací o parkování se dočtete níže.

Přesná adresa letiště: 1300 Schwechat, Rakousko.

Vlakem a autobusem

Na letiště Vídeň se také dostanete přímým spojem z několika míst v Česku. Z Prahy a Brna se přímo do Vídně dostanete vlakem či autotousem RegioJetu, kdy za jízdenku zaplatíte od 600 Kč (v případě odjezdu z Prahy).

Na letiště Vídeň z Prahy i Brna jezdí také Flixbus, jehož jízdenka vás vyjde od 500 Kč. Další variantou z Brna a Břeclavi je Gepard Express, který vás vyjde na 430 Kč.

Další variantou je dojet na hlavní nádraží ve Vídni a odtud na letiště pokračovat vlakem Na stanici Wien Haupbahnhof se dostanete výše zmíněným RegioJetem nebo vlaky Českých Drah. Jízdenka ČD vás vyjde asi na 600 Kč, přískok ÖBB na 4,4 €.

Taxíkem

Z centra Vídně se dostanete pohodlně na letiště taxíkem. Taxík je také alternativou pro cestující z jižní Moravy, kteří se chtějí pohodlně dostat na letiště a nechtějí jet vlastním autem. Další možností je využít služby Uber či Bolt.

Doprava do centra

Doprava z letiště Vídeň ve dne

Vlak

Nejrychlejší variantou jak se dostat z letiště do centra Vídně je vlak CAT. Cesta vám zabere pouhých 16 minut a vystoupíte na nádraží Wien Mitte v samotném srdci Vídně. CAT jezdí denně mezi 5:37 a 23:38. Jízdenka vás vyjde na 14,9 € a koupíte si ji v kiosku na letišti nebo online.

Levnější spojení z letiště anebo naopak je městská železnice S-Bahn. Naskočte na linku S7 až do stanice Wien Mitte, na hlavní nádraží vás odveze vlak Railjet. Vlak jezdí jednou za 30 minut a cesta do centra trvá 15 – 25 minut. Jízdenku koupíte v automatu na letišti nebo online za 4,40 € pro jednoho cestujícího. Vlaky jezdí v čase od 4:49 do 1:19.

Autobus

Autobusy Vienna Airport Lines spojují letiště Vídeň s hlavními uzly ve městě a se stanicemi metra. Jízdenka vás vyjde na 9,5 € a koupíte si ji online, v jízdenkových automatech na letišti a nebo přímo u řidiče. Linka 1 jede na hlavní nádraží a Wien Westbahnhof, a to i v nočních hodinách. Na zastávku Wien Morzinplatz/Schwedenplatz vás odveze linka 2 v čase mezi 4:15 a 23:45. Linka 3 míří na Wien Kaisermühlen a Donauzentrum od 6:00 do 20:00.

Půjčené auto

Na letišti Vídeň má své pobočky celá řada autopůjčoven. Perfektní auto pro vaši dovolenou v hlavním městě Rakouska a jeho okolí najdete v naší autopůjčovně.

Alternativně využijte casharingových společností Share Now a nebo Ufodrive.

Taxi

Pohodlnou, ale nejdražší variantou je samozřejmě taxi. Seznam společností najdete na stránkách letiště. Déle je k dispozici služba Uber nebo Bolt.

V noci

V noci se z letiště Vídeň dostanete autobusem Vienna Airport Lines, a to linkou 1, která jezdí s hodinovým intervalem.

Parkování na letišti Vídeň

Nejpohodlněji zaparkujete přímo na letišti, kde cena začíná na 106 € za týden. Na výběr máte z krytých i nekrytých stání. Cena je závislá na délce parkování, sezóně a typu parkování. Rezervaci si udělejte přímo na stránkách letiště v dostatečném předstihu. Jak se kam dostat a kde je jaké parkoviště, si prohlédněte na mapě letiště.

Levné parkování rezervujte přes ParkViu. V nabídce je hned několik parkovišť pouhých 10 minut jízdy od letiště s transferem zdarma. Nejlevněji z celé nabídky pak vyjde Parktiger, který ale nenabízí transfer k terminálu, proto budete muset jet vlakem. Jedna jízda vlakem stojí 1,80 €. Parktiger se i přes tento výdaj navíc cenově vyplatí.

Podrobné informace a srovnání možností parkování, včetně jejich cen a tipu na parkování zdarma, najdete v našem průvodci.

Další užitečné tipy

Letiště Vídeň je otevřeno 24 hodin denně.

Nákupy a občerstvení

Letiště Vídeň nabízí širokou škálu všech druhů obchodů, včetně těch duty-free. Hlady trpět nebudete, jelikož nechybí ani nabídka fastfoodů, restaurací, kaváren a barů. Potraviny nakoupíte v Bille.

Seznam všech obchodů najdete na stránkách letiště.

Salónky

K dispozici máte dva letištní salónky – Vienna Lounge a Sky Lounge. Na obou je k mání nabídka nápojů a občerstvení, nechybí ani sprchy. Vienna Lounge vás vyjde na 35 € a nachází se na terminálu 1. Sky Lounge najdete na terminálu 3 a vyjde vás na 39 €.

Ubytování a spaní na letišti Vídeň

Přímo v areálu letiště Vídeň najdete hotely NH Hotel Vienna a Moxy Vienna Airport, kde pohodlně přečkáte noc. Pokud se vám nechce utrácet za hotel, určitě projděte bezpečnostní kontrolou – napříč letištěm se nachází pohodlná odpočívadla, kde si odpočinete či vyspíte přes noc. Najdete je například i F gatů na terminálu 3 či B gatů na terminálu 1.

Další možností odpočinku je relaxační místnost na terminálu 3.

Zavazadla

Pokud se vám na letišti Vídeň cokoliv ztratí, nezapomeňte vyplnit tento online formulář.

Na terminálu 3 letiště Vídeň se nachází úschovna zavazadel, která je otevřená denně od 5:30 do 23:30. Za úschovu kabinového zavazadla zaplatíte 5 € na den, u odbaveného je poplatek ve výši 10 €.

Za poplatek 15 € je k mání služba balení zavazadel. Najdete ji na terminálu 1 a 3.

Další informace

Informace o aktuálních příletech a odletech na letiště Vídeň (VIE) naleznete na oficiálních stránkách letiště.

Pro věřící jsou k dispozici modlitebny.

Náhražkou live webkamery může být webová kamera letiště.

Na střeše letiště se nachází vyhlídková terasa, dospělé vstupné činí 5 € a dětské 2 €.

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 10. 11. 2023
Subscribe
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)