• Příruční zavazadlo 1 ks o rozměrech 40 × 35 × 25 cm (nejnižší tarif "Basic")
  • Občerstvení vše za poplatek
  • Hodnocení
  • Oficiální web www.eurowings.com

Info o aerolince

Eurowings (EW) je německá nízkonákladová aerolinka patřící do rodiny Lufthansa Group. Letecká společnost svůj provoz zahájila v roce 1994 a její sídlo se nachází v Düsseldorfu. Po transformaci aerolinky v roce 2014 Eurowings prakticky pohltily dalšího regionálního dopravce spadajícího pod Lufthansu, a to aerolinku Germanwings.

Dnes se dopravce soustředí především na vnitrokontinentální lety ze svých bází na německých a rakouských letištích (významné jsou zejména Düsseldorf, Kolín nad Rýnem, Stuttgart a Vídeň). Základny dopravce ale nalezneme i na Mallorce či v kosovské Prištině. A od října 2021 také v Praze!

V roce 2021 se vyčlenila dceřiná společnost Eurowings Discover, která postupně začala přebírat dálkové lety po mateřské Lufthansa. Jedná se především o linky do vyloženě dovolenkových destinací (Karibik, Keňa, Mauricius, Namibie či Zanzibar) a také do USA.

Naše recenze

Eurowings je lepší evropskou nízkonákladovou aerolinkou. Na jejich palubě najdeme přijatelné místo na nohy, na dálkových letech má každé sedadlo vlastní obrazovku se zábavním systémem. Některá letadla jsou vybavena Wi-Fi připojením, které je ovšem dostupné jen za poplatek.

Tradičně zajímavé cenovky se daly u Eurowings ulovit na transkontinentálních letech do Karibiku nebo Afriky. Uvidíme, jestli bude v tomto trendu pokračovat i Eurowings Discover.

Potlesk si dopravce zaslouží také za otevření báze na Letišti Praha. Např. ceny letenek na Kanárské ostrovy (Fuerteventura a Tenerife) díky tomu spadly na polovinu standardní ceny dříve nabízené společností Smartwings.

Zavazadla

Cestující v tarifu „Basic“ si s sebou na palubu smí zdarma vzít pouze malé příruční zavazadlo (max. rozměry 40 × 30 × 25 cm). Standardní příručák á 55 × 40 × 23 cm s max. hmotností 8 kg je zpoplatněn. Cena balíčku „2. příruční zavazadlo + přednostního odbavení“ začíná na 10 € (dle trasy).

Cestující s letenkami ve vyšším tarifu „Smart“ mohou zdarma přepravit 1 ks příručního zavazadla o maximálních rozměrech 55 × 40 × 23 cm a hmotnostním limitu 8 kg. Dále si s sebou na palubu smí vzít také extra příruční zavazadlo s max. rozměry 40 × 30 × 10 cm.

Základní tarif „Basic“ neobsahuje odbavené zavazadlo. To si musíte dokoupit za 25 €/směr (lety po Evropě) nebo za 60 €/směr (lety mimo Evropu). Jeho hmotnost nesmí přesáhnout 23 kg. Vyšší tarif „Smart“ již 1 ks odbaveného zavazadla zahrnuje v ceně.

Nákup letenek

Letenky od společnosti Eurowings kupujte přes náš rezervační systém.

Kontakt

Německý dopravce nemá své vlastní zastoupení v Praze.

Aerolinka můžete kontaktovat na telefonním čísle +49 (0)221 599 882 22 – každý den od 08:00 do 22:00 (pro volání z ČR lze využít i číslo +49 221 59988260) nebo prostřednictvím tohoto kontaktního formuláře.

Pokud se váš dotaz týká letu s novou společností Eurowings Discover (číslo letu začíná 4Y), využijte ke kontaktování telefonní číslo +49 (0) 30 915 88 620.

Služby

Jedná se o nízkonákladovou společnost, proto není překvapením, že v případě letenek zakoupených v „ekonomické třídě“ nedostanete na palubě žádné občerstvení. Je však možné ho zakoupit na palubě.

POZOR: Cestující s letenkami v tarifu „Basic“ se musí odbavit on-line. Check-in na letišti je pro ně zpoplatněn.

Seating je v ceně letenky zahrnut pouze v případě vyšších tarifů. S letenkami v základní tarifu „Basic“ si své oblíbené sedadlo můžete rezervovat za ceny začínají na 230 Kč/let (dle konkrétní trasy).

Na dálkových letech lze za poplatek 3,90 € využívat systém palubní zábavy na integrovaných obrazovkách. Na palubách letadel je také možnost připojení svého zařízení k síti WiFi. Detaily o jednotlivých balíčcích naleznete na webu aerolinky.

Storno letenky je možné pouze u těch, k nimž byla zakoupena služba „Flex“.

Destinace

Aktuálně aerolinka provozuje z Prahy (PRG) přímé linky do těchto destinací: Alicante (ALC), Athény (ATH), Barcelona (BCN), Birmingham (BHX), Düsseldorfu (DUS), Faro (FAO),  Heraklion (HER), Kodaň (CPH), Larnaka (LCA), Malaga (AGP), Mykonos (JMK), Palma de Mallorca (PMI), Řím (FCO), Stockholmu (ARN).

V zimní sezoně 2021/2022 létala také z Prahy na Kanárské ostrovy – Fuerteventura (FUE) a Tenerife (TFS). V létě 2022 byla z provozních důvodů dočasně pozastavena linka do Hamburgu (HAM) a zcela zrušena linka do Bristolu (BRS).

Od zimního letového řádu 2022/23 přidá dopravce do Prahy další 4 nové linky: egyptská letoviska Hurghada (HRG) a Marsam Alam (RMF) a také Madeiru (FNC) a norské Oslo (OSL)

Významné základny aerolinky nalezneme v Düsseldorfu (DUS), Kolíně na Rýnem (CGN), Stuttgartu (STR) a Vídni (VIE). Z prvně dvou zmiňovaných bází aerolinka provozuje také dálkové lety do Střední Ameriky, Karibiku, USA i např. jižní Afriky.

Flotila

Flotila aerolinky se víceméně unifikovaná a naleznete v ní letouny z rodiny Airbus. Nejpočetněji je zastoupen typ A320-200, následován A319-100. Dálková letadla Airbus A330 provozuje na svých letech společnost Eurowings Discover.

Aerolinka dále vlastní dva Boeingy 737-800 po zkrachovalé společnosti Air Berlin. S těmito letadly však operuje na svých letech společnost TUIfly.

Více informací o flotile dopravce naleznete na těchto stránkách, zatímco více informací o jednotlivých typech provozovaných letadel přímo na webu dopravce.

guest
57 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)