Eurowings

Eurowings

Eurowings (EW) je německá nízkonákladová aerolinka patřící do rodiny Lufthansa Group. Letecká společnost svůj provoz zahájila v roce 1994 a její sídlo se nachází v Düsseldorfu. Po transformaci aerolinky v roce 2014 Eurowings prakticky pohltily dalšího regionálního dopravce spadajícího pod Lufthansu, a to aerolinku Germanwings.

Dnes se dopravce soustředí především na vnitrokontinentální lety ze svých bází na německých a rakouských letištích (významné jsou zejména Düsseldorf, Kolín nad Rýnem, Stuttgart a Vídeň). A od října 2021 také v Praze!

V roce 2021 se vyčlenila dceřiná společnost Eurowings Discover (4Y) – později přejmenovaná na Discover Airlines – která postupně začala přebírat dálkové lety po mateřské Lufthansa. Jedná se především o linky do vyloženě dovolenkových destinací (Karibik, Keňa, Mauricius, Namibie či Zanzibar) a také do USA.
  • Příruční zavazadlo malé příruční zavazadlo á 40 × 35 × 25 cm (nejnižší tarif "Basic")
  • Občerstvení vše za poplatek
  • Hodnocení
  • Oficiální web www.eurowings.com

Check-in a seating

Online check-in se otevírá 72 hodin před plánovaným časem odletu a uzavírá 3 hodiny před odletem (v případě německých letišť až 40 minut před odletem). Online check-in pro lety operované aerolinkou Eurowings Discover se otevírá 23 hodin před plánovaným časem odletu.

POZOR: Cestující s letenkami v tarifu „Basic“ se musí odbavit on-line. Check-in na letišti je pro ně zpoplatněn.

Seating je v ceně letenky zahrnut pouze v případě vyšších tarifů. S letenkami v základní tarifu „Basic“ si své oblíbené sedadlo můžete rezervovat za ceny začínají na 230 Kč/let (dle konkrétní trasy).

Naše recenze

Eurowings je lepší evropskou nízkonákladovou aerolinkou. Na jejich palubě najdeme přijatelné místo na nohy, na dálkových letech má každé sedadlo vlastní obrazovku se zábavním systémem. Některá letadla jsou vybavena Wi-Fi připojením, které je ovšem dostupné jen za poplatek.

Zajímavé cenovky do exotických destinací se dají ulovit na transkontinentálních letech do Karibiku nebo Afriky u Eurowings Discover.

Potlesk si dopravce zaslouží také za otevření báze na Letišti Praha. Např. ceny letenek na Kanárské ostrovy či na Madeiru díky tomu spadly na polovinu standardní ceny dříve nabízené společností Smartwings.

PS: Pokud má váš let zpoždění nebo dojde k úplnému zrušení letu, můžete získat odškodnění až 600 €!

Zavazadla

Cestující v tarifu „Basic“ si s sebou na palubu smí zdarma vzít pouze malé příruční zavazadlo (max. rozměry 40 × 30 × 25 cm). Standardní příručák á 55 × 40 × 23 cm s max. hmotností 8 kg je zpoplatněn. Cena balíčku „2. příruční zavazadlo + přednostního odbavení“ začíná na 10 € (dle trasy).

Cestující s letenkami ve vyšším tarifu „Smart“ mohou zdarma přepravit 1 ks příručního zavazadla o maximálních rozměrech 55 × 40 × 23 cm a hmotnostním limitu 8 kg. Dále si s sebou na palubu smí vzít také extra příruční zavazadlo s max. rozměry 40 × 30 × 10 cm.

Základní tarif „Basic“ neobsahuje odbavené zavazadlo. To si musíte dokoupit za 25 €/směr (lety po Evropě) nebo za 60 €/směr (lety mimo Evropu). Jeho hmotnost nesmí přesáhnout 23 kg. Vyšší tarif „Smart“ již 1 ks odbaveného zavazadla zahrnuje v ceně.

Nákup letenek

Letenky od společnosti Eurowings snadno přes náš rezervační systém.

Kontakt

Německý dopravce nemá své vlastní zastoupení v Praze.

Aerolinka můžete kontaktovat na telefonním čísle +49 (0)221 599 882 22 – každý den od 08:00 do 22:00 (pro volání z ČR lze využít i číslo +49 221 59988260) nebo prostřednictvím tohoto kontaktního formuláře.

Pokud se váš dotaz týká letu s novou společností Eurowings Discover (číslo letu začíná 4Y), využijte ke kontaktování telefonní číslo +49 (0) 30 915 88 620.

Služby

Jedná se o nízkonákladovou společnost, proto není překvapením, že v případě letenek zakoupených v „ekonomické třídě“ nedostanete na palubě žádné občerstvení. Je však možné ho zakoupit na palubě.

Na dálkových letech lze za poplatek 3,90 € využívat systém palubní zábavy na integrovaných obrazovkách. Na palubách letadel je také možnost připojení svého zařízení k síti WiFi. Detaily o jednotlivých balíčcích naleznete na webu aerolinky.

Aerolinka umožňuje 1× změnit letenku bez extra poplatku (potenciálně doplatíte pouze rozdíl v ceně mezi starou a novou letenkou) všem cestovatelům, kteří disponují službou „Flex Light“. Zdarma si ji do rezervace přidají cestovatelé s registrovaným účtem „myEurowings“. Pro ostatní zákazníky je k dispozici za 10 € / směr.

Destinace

Aktuálně aerolinka provozuje z Prahy (PRG) přímé linky do těchto destinací:  Athény (ATH), Barcelona (BCN), Birmingham (BHX), Düsseldorf (DUS), Kodaň (CPH), Larnaka (LCA), Madeira (FNC), Malaga (AGP), Řím (FCO), Stockholm (ARN), Ženeva (GVA).

Během letní sezony můžete z Prahy letět také do: Alicante (ALC), Fara (FAO), Heraklionu (HER), na Korfu (CFU),  Mykonos (JMK), Mallorcu (PMI) či Rhodos (RHO).

Po dobu platnosti letního letového řádu 2024 počítá dopravce také s novými linkami z Prahy do Nice (NCE), Tallinnu (TLL) a Valencie (VLC).

Významné základny aerolinky nalezneme v Düsseldorfu (DUS), Kolíně na Rýnem (CGN), Stuttgartu (STR) a Vídni (VIE). Z prvně dvou zmiňovaných bází aerolinka provozuje také dálkové lety do Střední Ameriky, Karibiku, USA i např. jižní Afriky.

Flotila

Flotila aerolinky se víceméně unifikovaná a naleznete v ní letouny z rodiny Airbus. Nejpočetněji je zastoupen typ A320-200, následován A319-100. Dálková letadla Airbus A330 provozuje na svých letech společnost Eurowings Discover.

Aerolinka dále vlastní dva Boeingy 737-800 po zkrachovalé společnosti Air Berlin. S těmito letadly však operuje na svých letech společnost TUIfly.

Více informací o flotile dopravce naleznete na těchto stránkách, zatímco více informací o jednotlivých typech provozovaných letadel přímo na webu dopravce.

Subscribe
Upozornit na
guest
217 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)