Letiště Varna

Letiště Varna (VAR)

Mezinárodní letiště Varna (VAR) je letiště obsluhující stejnojmenné oblíbené město a letovisko Zlaté Písky v Bulharsku. Jedná se o třetí největší letiště v Bulharsku. Leží 10 km od centra Varny. Slouží jako základna pro aerolinky BH Air, Bulgaria Air, European Air Charter, Voyage Air a Wizz Air. V roce 2019 letiště odbavilo přes 2,2 milionu pasažérů.
  • WIFI zdarma
  • Obchod s potravinami
  • Vzdálenost od centra 10 km
  • Oficiální web letiště varna-airport.bg

Letenky do Varny

Z Prahy (PRG) se do bulharské Varna dopravíte letecky na křídlech aerolinky Wizz Air a sezónně také se Smartwings. Tuzemský dopravce sezónně létá do Varny také z dalších českých letišť, a to Brna (BRQ) a Ostravy (OSR). Průměrná cena letenek od Smartwings se pohybuje okolo 6 000 Kč. Díky nízkonákladovce Wizz Air ale můžete ulovit i daleko levnější letenky (během hlavní sezony do 4 tisíc Kč a mimo sezonu klidně i do tisícovky). Délka letu z Prahy do Varny je 2 hodiny 5 minut.

Do Varny se létá také z několika letišť v blízkém okolí České republiky:

Letenky do Varny naleznete v našem vyhledávači.

Doprava z letiště Varna

Doprava ve dne

Autobus

Z letiště vás odveze autobusová linka 409. Cesta do centra města vám zabere 20 minut. Na Zlaté Písky trvá cesta asi 50 minut. Intervaly přes den jsou 15 minut. Prvním autobusem můžete vyjet v 6:11 a posledním v 23:11. Jízdenky si můžete koupit u řidiče a za jednosměrnou jízdenku zaplatíte 1 LV.

Taxi

Pokud nechcete jet autobusem, můžete si z letiště vzít taxík. Taxíky společnosti Triumf Taxi jsou dostupné 24 hodin denně a naleznete je před příletovou halou. Můžete si je zarezervovat i dopředu online.

Půjčené auto

Na letišti naleznete několik mezinárodních i lokálních autopůjčoven, jejichž přepážky naleznete v příletové hale. Auto na dovolenou v Bulharsku si můžete jednoduše zarezervovat přes naši autopůjčovnu. 

Doprava v noci

Pokud do Varny přiletíte v nočních hodinách, budete si z letiště do města muset vzít taxík.

Přestup na letišti

Na letišti Varna naleznete jeden VIP salónek. Zarezervovat si ho můžete na čísle +359 884 156 077 nebo emailem na [email protected].

Minimální doporučený čas na přestup ve Varně je 60 minut.

Další užitečné tipy

Na letišti naleznete duty-free obchody, kavárny, restaurace i fastfoody. Po příletu si můžete směnit peníze ve směnárně, kterou naleznete u výdeje zavazadel. V pracovních hodinách je k dispozici i banka a vybrat peníze si případně můžete z bankomatu.

Kouření je povoleno pouze na vyhrazeném místě – terase v odletovém salónku. Letiště je jinak nekuřácké.

Pokud se vám na letišti ve Varně něco ztratí, zkontaktujte příslušnou kancelář přes tento formulář.

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 23. 5. 2023
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)