Letiště Basilej

Letiště Basilej-Mylhúzy-Freiburg (BSL, MLH, EAP)

Mezinárodní letiště Basilej-Mylhúzy-Freiburg (BSL, MLH, EAP) či také Euroletiště Basilej-Mylhúzy-Freiburg, je letiště ležící na trojmezí Švýcarska, Francie a Německa. Spadá pod švýcarsko-francouzskou správu a řízeno je dle Mezinárodní konvence z roku 1949.Letiště slouží jako základna pro easyJet Switzerland a Corendon Airlines Europe. Letištěm v roce 2021 prošlo více než 3,6 milionů cestujících.
  • WIFI zdarma
  • Obchod s potravinami
  • Vzdálenost od centra 3,5 km
  • Oficiální web letiště euroairport.com

Letenky do Basileje

Letenky z Prahy (PRG) do Basileje na přímém letu pořídíte u aerolinky easyJet. Průměrná cena letenek z Prahy na letiště Basilej-Mýlhúzy-Freiburg se pohybuje okolo 3 000 Kč.  Akční letenky ulovíte i za ceny nižší 1 500 Kč. Doba letu z Prahy do Basileje je 1 hodina 20 minut.

Do Basileje se létá také z několika letišť v blízkém okolí České republiky:

Letenky do Basileje rezervujte přes náš vyhledávač.

Doprava z letiště

Doprava ve dne

Autobus

Do Švýcarska

Míříte-li do Basileje, naskočte na linku 50 společnosti BVB, která vás doveze na vlakové nádraží v centru města. Do centra se dostanete asi 20 minut a autobusy jezdí od 4:32 do 0:36. Jízdenku si koupíte v automatu na autobusové zastávce na letišti (před příletovou halou) a připravte si 6,10 CHF (asi 146 Kč).

Do Francie

Autobus vás odveze do francouzského města Saint Louis, konkrétně na jeho vlakové nádraží, odkud se pohodlně dostanete například do nedalekých Mylhúz. Jedná se o linku 11 společnosti Distribus a za jízdenku zaplatíte 2,5 €. Cesta vám zabere přibližně 10 minut. Autobusy jezdí od 5:30 do 23:45 (po – pá), od 6:20 do 23:45 (so) a od 5:50 do 23:45 (ne a svátky). Jízdenku si kupte online či přímo u řidiče.

Do dalších francouzských měst jako je například Štrasburk či Colmar se dostanete z letiště i přímým spojením společnosti Flixbus. Jízdenky si klasiky kupte přes stránky dopravce.

Do Německa

Do německého města Freiburg se z letiště také dostanete Flixbusem.

Půjčené auto

Na letišti naleznete několik mezinárodních autopůjčoven. Skvělé auto pro objevování regionu si rezervujte předem přes naši autopůjčovnu.

Taxi

Z letiště se můžete dostat taxíkem díky několika společnostem. Cena taxíku z letiště do francouzských Mylhúz se pohybuje okolo 50 € ve dne a 60 € v noci. Cena jízdy do Freiburgu je ve dne okolo 125 € a v noci okolo 160 € (z francouzského sektoru letiště) a okolo 340 CHF ze švýcarského sektoru letiště. Jízda do centra Basileje vyjde na 50 CHF (asi 1 197 Kč). Detailní výčet společností včetně kontaktů naleznete na stránkách letiště.

Alternativně využijte společnost Uber.

Pěšky

Do měst Saint Louis a Basilej dojdete také pohodlně pěšky.

 

Doprava v noci

Dorazíte-li na letiště Basilej v nočních hodinách, budete si muset vzít taxi či Uber.

Přestup na letišti

Letiště má jeden terminál, který je rozdělen do několika hal. Gaty 22 – 32 jsou vyhrazeny pro lety mimo Schengenský prostor. Letištní budova je rozdělena na švýcarskou a francouzskou část.

Přestupující cestující musí znovu projít bezpečnostní kontrolou. Na přestup v Basileji si nechte alespoň 1 hodinu času.

Během přestupu zamiřte do letištního salónku „Skyview“, který získal hned několik ocenění. Otevřen je od 5:00 do 20:30 a rezervovat si jej můžete i online. Za vstup zaplatíte přibližně 900 Kč.

Další užitečné tipy

Letištní terminál je otevřen 24 hodin denně. Mapu letiště včetně zón naleznete na stránkách letiště.

Na letišti se nachází několik restaurací, kaváren a bufetů. Dále jsou zde i duty-free obchody, obchody s módou a další.

Mimo obchody tu najdete i směnárnu a několik bankomatů.

Pokud se vám na letišti něco ztratí, kontaktujte příslušnou kancelář na čísle +33 (0)3 89 90 31 11 či +41 (0)61 325 31 11.

Jelikož je letiště spravováno Švýcarskem i Francií, používá více IATA kódů: BSL je švýcarský kód, MLH je francouzský kód a EAP (EuroAirport) je neutrální kód.

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 29. 11. 2023
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)