letiště Bodrum

Letiště Bodrum (BJV)

Letiště Bodrum (BJV), oficiálním názvem Milas–Bodrum Airport, je mezinárodním letištěm v západním Turecku a zároveň vstupní branou na Egejskou riviéru. Nachází se mezi městy Bodrum a Milas na pobřeží Egejského moře. Díky své vhodné poloze je využíváno primárně přes letní sezonu, kdy sem míří doslova davy turistů z celé Evropy i Blízké východu, kteří se následně přesouvají do jednotlivých letovisek na riviéře. Celoročně sem létá pouze několik dopravců a mimo sezónu míří nejvíce spojení pochopitelně do Istanbulu.

Letenky do Bodrumu

Přímé spojení z Prahy (PRG) do Bodrumu (BJV) provozuje během letní sezony letecká společnost Smartwings, a to ve formě charterových letů od českých cestovních kanceláří ze skupiny DER Touristik (např. CK Fischer) a CK Čedok. Samostatné letenky se do prodeje ale dostávají jen velmi zřídka.

V rámci zájezdů nabídnou cestovní kanceláře, tradičně ve spolupráci se Smartwings, také přímé lety do Bodrumu z Brna (BRQ)Ostravy (OSR).

Individuální cestovatelé využijí letů z Prahy s přestupem – nejčastěji s Lufthansou, Pegasus Airlines, Swiss International Air Lines či Turkish Airlines. Cena takových letenek se pohybuje od 5 tisíc Kč výše.

Do Bodrumu se létá také z několika letišť v blízkém okolí České republiky:

Letenky do Bodrumu rezervuj přes náš vyhledávač.

Doprava z letiště

Doprava ve dne

Autobus

Míříš-li do Bodrumu nebo do některého z přilehlých letovisek na Egejské riviéře s cestovní kanceláří, ta se postará také o tvůj transfer z letiště do hotelu. Po příletu stačí  v příletové hale najít delegáta, který tě už k autobusu nasměruje.

Pokud cestuješ individuálně, můžeš využít veřejné shuttle autobusy společnosti Muttas, které zajišťují kyvadlovou dopravu mezi letištěm Bodrum a centrem města.

 • Jedná se o linku autobusu 48-24 s cílovou destinací „Autobusový terminál Bodrum Torba“.
 • Zastávku autobusu nalezneš před příletovou halou.
 • Cílovou stanici má tato linka na křižovatce Torba, u výstupu stanice metra Güvercinlik.
 • Autobusové spoje jsou plánovány kyvadlově vždy 2 hodiny před časem daného odletu.
 • Jízdenky koupíš přímo na palubě autobusu a můžeš je uhradit v hotovosti i platební kartou.
 • Cena jedné jízdenky je 90 TRY (cca 65 Kč).
 • Jízda do centra města trvá zhruba 40 minut.

Půjčené auto

Na letišti se nachází několik lokálních i mezinárodních autopůjčoven. Auto pro svou dovolenou na západě Turecka si jednoduše rezervuj předem přes naši autopůjčovnu.

Taxi

Bezpečnou a pohodlnou dopravu z letiště Bodrum v jakoukoliv denní dobu zprostředkují také vozidla místní taxi služby.

 

Doprava v noci

Na charterové lety vždy navazuje svoz cestovních kanceláří. Taxi je případně k dispozici 24/7.

Přestup na letišti

Letiště Bodrum není primárně přestupním letištěm. Pokud tě zde čeká transfer na další spoj, máš pravděpodobně zakoupené dvě separátní letenky, čemuž bys měl/a uzpůsobit také čas ponechaný na negarantovaný přestup. Při každém přestupu je nutné opustit tranzitní zónu, vyzvednout si odbavená zavazadla a případně je znovu odbavit + projít bezpečnostní kontrolou.

Orientace na letišti není složitá (nejedná se o velký letecký přístav), ale skládá se ze dvou terminálů: terminál pro vnitrostátní a terminál pro mezinárodní lety. Ty jsou od sebe vzdáleny v docházkové vzdálenosti 250 metrů.

Za účelem lepší orientace po areálu omrkni mapu letiště Bodrum.

Na letišti nalezneš také prémiové salónky. Dvojice salónků Primeclass Lounge je šikovně rozmístěna na obou dvou terminálech.

 • Po celou dobu pobytu v salónku máš k dispozici neomezené Wi-Fi připojení stejně jako možnost používání tabletů.
 • Bufetové občerstvení a výběr nealkoholických i alkoholických nápojů si můžeš vychutnávat v pohodlí prostorného interiéru nebo na otevřené terase.
 • Vstup do salónku je vždy omezen na 3 hodiny.
 • Primeclass Lounge pro mezinárodní terminál se nachází hned za bezpečnostní kontrolou, v mezipatře nad koutkem s občerstvením a za vstup zaplatíš 65 (cca 1 650 Kč).
 • Salónek Primeclass Lounge pro vnitrostátní lety nalezneš, když se po bezpečností kontrole vydáš směrem doleva. Vstupní poplatek je 45 € (cca 1 150 Kč).

Další užitečné tipy

Ve veřejné části letiště Bodrum není k dispozici bezplatné Wi-Fi připojení. Toho můžeš využít u stánků s občerstvením a v obchodech.

Ačkoli zdejší nákupní možnosti nejsou zrovna dvakrát rozmanité, bát se nemusíš – o nákup levných cigaret v Duty free obchodech ochuzen/a nebudeš, stejně tak o možnost zakoupit lokální suroviny a další suvenýry.

Něco k snědku se tu taky najde. Vybírat můžeš z lokální kuchyně nebo z klasických fast foodů. A kafíčko se jménem ze Starbucksu je při cestování samozřejmostí!

✈️ Přílety/Odlety

Přílety – letiště Bodrum

Odlety – letiště Bodrum

Pokud má tvůj let zpoždění nebo dojde k úplnému zrušení letu, můžeš získat odškodnění až 600 €!

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 14. 5. 2024
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)