• Příruční zavazadlo o rozměrech 55 × 40 × 20 cm; v případě letu s ATR pak "jen" 35 × 30 × 20 cm
  • Občerstvení lehké občerstvení v ceně letenky
  • Hodnocení
  • Oficiální web www.tarom.ro/

Info o aerolince

TAROM (RO), neboli také TAROM Airlines, je vlajkovým a národním dopravcem Rumunska. Letecká společnost byla založena roku 1920 pod názvem CFRNA, svého současného jména dostála až roku 1954. Svou hlavní bázi má na letišti Henriho Coandy v Bukurešti (OTP). Aerolinka je také členem letecké aliance SkyTeam.

Naše recenze

TAROM vnímáme podobně jako domovskou aerolinku ČSA. Strukturou letadel si jsou obě aerolinky také velice podobné. Hlavním rozdílem je, že u TAROMu se nachází odbavené zavazadlo a volba sedadla v ceně i nejlevnějšího tarifu. Rozdíly najdeme i v servisu během letu. Na palubě rumunské aerolinky dostanete alespoň na výběr z nápojů a bagetu se sušenkou. Na vybraných letech je také skrz chytré telefony dostupný zábavní systém. Na druhou stranu, jejich letadla nejsou nejnovější a tomu odpovídá i interiér.

Zavazadla

Příruční zavazadlo o rozměrech 55 × 40 × 20 cm, v případě letu s ATR pak „jen“ 35 × 30 × 20 cm + klasické odbavené zavazadlo do 23 kg zdarma.

Nákup letenek

Nejlevnější letenky společnosti TAROM kupujte přímo přes náš vyhledávač.

Kontakt

Call centrum je dostupné nonstop na telefonním čísle +40 212046464.

Aerolinku lze kontaktovat také emailem na [email protected]

Služby

Servis během letu (lehké občerstvení a nápoj) v ceně. Volba oblíbeného sedadla zdarma. Na některých letech je dostupný zábavní systém skrz chytré telefony. Online check-in je dostupný 30 hodin až 1 hodinu před plánovaným odletem.

 

Destinace

Aerolinka provozuje pouze kratší a středně dlouhé lety po Evropě a Blízkém východě.

TAROM můžete znát také z Prahy, kam létá každý den v ranních hodinách z Bukurešti. Na pražském Letišti Václava Havla  (PRG) však bojuje i s konkurencí, neboť linka Praha-Bukurešť je obsluhována také Českými aeroliniemi (s nimiž si lety vzájemně codesharuje) a maďarským Wizz Airem.

Flotila

V letovém parku aerolinky se nachází 29 letadel, průměrného věku 14,5 let. Ve flotile se nachází 4 Airbusy A318, 13 turbovrtulových ATR a 12 Boeingů B737 staré i nové generace. V nedávné historii také aerolinka provozovala, dnes již raritní, Airbus A310, se kterým létala také do Prahy.

Dříve TAROM provozoval i letouny sovětské výroby jako například Tupolev TU-154.

guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)