SCAT

SCAT Airlines

SCAT Airlines (DV) je kazašská aerolinka se základnou na letišti v Šymkentu (CIT) a s bázemi v Aktau (SCO), Nur-Sultanu (NQZ) a na letišti Almaty (ALA). Založena byla roku 1997. Dnes aerolinka létá se svými 20 letadly do 30+ destinací především napříč Kazachstánem, Ruskem, Čínou a přilehlými státy. SCAT Airlines provozují také dceřinou společnost Sunday Airlines zaměřující se na charterové lety do dovolenkových destinací.

Od května 2024 je možné letadla SCAT Airlines opět potkávat v Praze, odkud nabídnou přímé lety do kazašské Astany.
  • Příruční zavazadlo o rozměrech až 55 x 40 x 20 cm a hmotnosti až 5 kg
  • Občerstvení ZDARMA
  • Hodnocení
  • Oficiální web www.scat.kz

Check-in a seating

Online check-in se otevírá 24 hodin před plánovaným odletem a zavírá 1 hodinu před odletem. Odbavení na letišti je zdarma.

Výběr sedadla při check-inu je zdarma. Přednostní seating podléhá poplatku, jehož výše záleží na konkrétní sedačce a spoji.

Naše recenze

SCAT je spíše podprůměrná aerolinka s častými zpožděními, staršími letadly a úzkými a nepohodlnými sedadly. Na palubě chybí obrazovky s filmy nebo seriály. Potěší vás naopak občerstvení podávané zdarma i na krátkých letech. Hlavní výhodou této aerolinky jsou nízké ceny, a to především na vnitrostátních linkách.

Zavazadla

Cestující si mohou vzít s sebou na palubu letadla příruční zavazadlo o rozměrech až 55 × 40 × 20 cm a o hmotnosti až 5 kg. Výjimkou jsou lety z/do Baku, kde příruční zavazadlo může vážit až 8 kg.

V ceně každé letenky je také přeprava odbaveného zavazadla, a to o hmotnosti až 20 kg rozložených do neomezeného počtu zavazadel. Výjimkou jsou lety z/do Baku, kde může mít každý cestující pouze jedno odbavené zavazadlo a to o hmotnosti až 23 kg.

Nákup letenek

Letenky společnosti SCAT Airlines kupujte přímo v našem vyhledávači.

Kontakt

Aerolinku můžete kontaktovat na telefonním čísle +7 7252 99 88 80 nebo +7 7252 300 509, případně se můžete na aerolinku obrátit skrze e-mailovou adresu [email protected].

SCAT Airlines můžete kontaktovat také skrze Facebook.

Služby

Na všech letech se podávají nápoje a studené či teplé občerstvení zdarma.

Ke čtení je k dispozici výběr magazínů a denního tisku.

Destinace

Ze svých bází v Šymkentu (CIT), Aktau (SCO), Nur-Sultanu (NQZ) a Almaty (ALA) provozuje tato aerolinka vnitrostátní lety napříč celým Kazachstánem. Aerolinka dále provozuje letecké spojení do okolních zemí Ruska, Číny, Kyrgyzstánu a Uzbekistánu – a do dovolenkových destinací v Asii, jako jsou Thajsko, Vietnam, SAE, Turecko a mnoho dalších.

V květnu 2024 se SCAT Airlines po čtyřleté pauze vrátí na pravidelnou linku mezi Prahou (PRG) a Astanou (NQZ). Podrobnosti naleznete v našem magazínu.

Flotila

Tato aerolinka provozuje své lety letadly Boeing 737, Boeing 737 MAX 8, Boeing 737 MAX 9, Boeing 757 a Bombardier CRJ200.

Chcete vědět více o flotile SCAT Airlines?

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)