Letiště Abú Dhabí

Letiště Abú Dhabí (AUH)

Mezinárodní letiště Abú Dhabí (AUH) (neboli také Mezinárodní letiště Abú Zabí) je druhým největším letištěm ve Spojených arabských emirátech. Otevřeno bylo v roce 1982 a slouží jako základna pro aerolinky Air Arabia Abu Dhabi, Etihad Airways, Etihad Cargo a Wizz Air Abu Dhabi. Momentálně je v plánu rozšíření letiště o střední terminál. V roce 2021 letištěm prošlo přes 5,2 milionů cestujících.
  • WIFI zdarma
  • Obchod s potravinami
  • Vzdálenost od centra 30 km
  • Oficiální web letiště abudhabiairport.ae

Letenky do Abú Dhabí

Z Prahy (PRG) se přímo do Abú Dhabí nelétá, s jedním přestupem se do Abú Dhabí dostanete nejčastěji s přestupem v Istanbulu (SAW) nebo Dauhá (DOH). Cena takové letenky se průměrně pohybuje okolo 10 000 Kč. O poznání levnější letenky do největšího z arabských emirátů ulovíte u Wizz Airu na přímých letech z Vídně či Polska.

Do Abú Dhabí se létá také z několika letišť v blízkém okolí České republiky:

Letenky do Abú Dhabí rezervujte přes náš vyhledávač.

Doprava z letiště

Doprava ve dne

Autobus

Městky autobus do centra Abú Dhabí jezdí ze všech letištních terminálů. Autobusy jezdí 24 hodin denně a jednosměrná jízdenka vás vyjde na 4 AED (asi 24 Kč).

  • A1: spojuje letištní terminály 1 a 2 s centrem města (jezdí až na Abu Dhabi City Terminal).
  • 490: tato linka míří na autobusové nádraží Al Ain.
  • 211: tento autobus jezdí z terminálu 1 do zastávky Mussafah Dalam Mall a Al Rahba Hospital.
  • 240: míříte-li do zastávek Al Rahba Hospital nebo Al Wathba Worker City, naskočte na tuto linku.
  • X81: jezdí mezi letištěm a autobusovou zastávkou Ruwais ADNOC.

Do Dubaje se z letiště Abú Dhabí dostanete kyvadlovým autobusem, který jezdí každou hodinu. Jízdenku si zakoupíte u kiosků v příletové hale a zaplatíte za ni 35 AED (asi 210 Kč). Jízdu také můžete zarezervovat předem online.

Půjčené auto

Na letišti Abú Dhabí naleznete několik mezinárodních autopůjčoven, které jsou otevřeny 24 hodin denně. Nachází se ve Skypark Plaza, kam za chvíli dojdete z terminálu 1 a 3. Auto pro vaši dovolenou ve Spojených arabských emirátech si rezervujte předem přes naši autopůjčovnu.

Taxi

Taxíky jsou na letišti k dispozici 24 hodin denně. Alternativně využijte služby Uber.

 

Doprava v noci

V nočních hodinách jezdí autobusy do centra Abú Dhabí i do Dubaje. Dále jsou k dispozici taxíky nebo si zavolejte Uber.

Přestup na letišti

Letiště Abú Dhabí mí celkem tři terminály. Terminály 2 není s ostatními terminály propojen a je využíván především nízkonákladovými dopravci. Nachází se asi 2 kilometry od terminálu 1, který je spojen s terminálem 3. Terminál 3 je vyhrazen pro aerolinku Etihad Airways. Přesun mezi terminály vám nezabere více než 20 minut.

Při nočním přestupu využijte letištního hotelu. Na výběr máte z Abú Dhabí Airport Hotel, který se nachází v příletové hale terminálu 1. Za pokoj pro jednoho zaplatíte asi 1 735 Kč a za pokoj pro dva přibližně 3 120 Kč. Druhou možností k přespání na letišti je Premier Inn Hotel, který je spojen s terminály 1 a 3.

Na terminálech 1 a 3 naleznete několik letištních salónků, které vám dlouhý přestup jistě zpříjemní. Více informací o salóncích najdete na stránkách letiště.

Veřejné sprchy naleznete mezi gaty 32 a 37. Využít je můžete zcela zdarma.

Minimální doporučený čas na přestup na letišti v Abú Dhabí je 1 hodina.

Další užitečné tipy

Letiště Abú Dhabí je otevřeno 24 hodin.

Letiště nabízí širokou škálu obchodů, kde si zakoupíte šperky, oblečení či doplňky. Po nákupech utište hlad v některé z letištních kaváren, restaurací či fasfoodů.

Na terminálu 1 (po pasové kontrole) se nachází zóna pro děti.

Nechybí zde ani bankomaty a bankovní služby.

Kuřácké zóny najdete na všech terminálech, na letišti je i modlitebna.

Na letišti nejsou akceptovány mobilní boarding passy od Wizz Airu. Cestovatelé se musí odbavit online a posléze se dostavit k dedikovaným letištním přepážkám (nejsou řazeny dle konkrétních cílových destinací, nýbrž pelmel dle operujících dopravců). Zde vám agent zkontroluje cestovní doklady a teprve následně vydá palubní lístky. Tvoří se časté a dlouhé fronty, ale s blížícím se časem odletu daných letů jsou přednostně odbaveni právě cestující na nich.

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 28. 12. 2023
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)