Frankfurt (FRA)

Frankfurt (FRA)

Kdysi základna pro vzducholodě, dnes je letiště Frankfurt největší německé letiště a čtvrté největší v Evropě. Disponuje dvěma velkými terminály, jedním malým exkluzivním First Class terminálem a čtyřmi run-wayemi. Ročně obslouží více než 60 milionů cestujících. Je základnou pro letecké společnosti Lufthansa a Condor. Z Frankfurtu se létá do celého světa, proto můžeme využít frankfurtské letiště nejen jako cílovou stanici pro návštěvu Německa, ale také jako výchozí bod pro další cestu.
  • WIFI zdarma
  • Obchod s potravinami
  • Vzdálenost od centra 14 km
  • Oficiální web letiště frankfurt-airport.com

Letenky do Frankfurtu

Do Frankfurtu nad Mohanem se z Prahy dostanete na křídlech ČSA nebo Lufthansy. Letenky rezervujte v našem vyhledávači >>

Zpáteční lety ČSA lze zakoupit za ceny od 2 000 Kč, na takovou částku ale dosáhnete pouze při včasné rezervaci a mimo sezónu. Při rezervaci méně než měsíc před odletem zpravidla zaplatíte za letenku dvojnásobek. Letět s Lufthansou bývá dražší. Na letišti ve Frankfurtu postupně začíná růst low-cost aerolinka Ryanair, momentálně odtud ale nenabízí žádné lety do ČR ani na Slovensko. Pokud byste se tedy rádi dopravili do Frankfurtu nad Mohanem za lidovější ceny, budete muset po zemi. Více info najdete v odstavci Jak se dostat na letiště.

Letenky z Frankfurtu

Z Frankfurtu se létá de facto do celého světa. Mezi akčními letenkami na našich stránkách můžete často vidět levné lety z Frankfurtu do USA, dále třeba také na Azorské ostrovy nebo do Namibie. Sledujte naše akční letenky a už vám nikdy žádná neunikne.

Přestup na letišti Frankfurt nad Mohanem

Minimální čas na přestup mezi lety v rámci jednoho terminálu je 45 minut a mezi terminály 75 minut. Nevíte, na který terminál letíte a z kterého odlétáte? Terminál 1 slouží Lufthanse, jejím partnerským aeroliniím a členským aeroliniím Star Alliance. Těmi jsou například Eurowings, LOT, TAP Portugal a Turkish Airlines. Terminál 2 používají ostatní letecké společnosti, mezi nimi i ČSA. Mezi terminály jezdí automatický vláček. Při negarantovaném přestupu doporučujeme dostatečnou časovou rezervu, letiště je to přeci jenom nesmírně veliké.

Jak přesně vypadá letiště a jednotlivé terminály si můžete prohlédnout na mapě na stránkách letiště. Mapu si můžete stáhnout také do telefonu.

Jak se dostat na letiště

Pokud na frankfurtském letišti vaše cesta do světa teprve začíná, a vy se rozhodli, že pro ušetření úspor se sem vydáte po zemi, čtěte dál.

Z ČR do Frankfurtu se dá jet autem, doba jízdy z Prahy je přibližně 5 hodin, z Brna 6 a půl hodiny. Samozřejmě záleží na aktuálním provozu na silnici.

Z Prahy a Plzně jezdí přímo na letiště autobusy Flixbus a RegioJet. RegioJet nabízí noční spoj každý den, resp. noc. Flixbus jezdí vícekrát denně. Ceny se u obou dopravců pohybují od 1200 Kč za zpáteční jízdenku. Autobusy vás dovezou na parkoviště, odkud k terminálům jezdí letištní autobus zdarma.

Pokud radši jezdíte vlakem, z Prahy můžete jet na frankfurtské letiště vlakem Českých drah, toto ale vyžaduje přestupování a nákup jízdenky je trochu komplikovaný. Je třeba zadat Frankfurt(M) Flughafen Fernbf jakožto cílovou stanici, kliknout na tlačítko přidat přes a tam zadat Cheb anebo Drážďany. Neučiníte-li tak, ceny jízdenek se vyšplhají na astronomické částky.

Poslední variantou je svézt se jako spolujezdec s BlaBlaCar.

Doprava do centra

Nejlevnější a nejrychlejší doprava z letiště Frankfurt nad Mohanem do centra města Frankfurt nad Mohanem je linka S8 a S9 městské železnice S-Bahn. Jezdí přímo od terminálu každou čtvrthodinu a doba jízdy do centra je lehce přes 10 minut. S-Bahn z letiště do centra města jezdí 24/7, pouze od půlnoci do páté hodiny ranní má delší intervaly (30 – 60 min). Vystoupit můžete na hlavním nádraží (Frankfurt (Main) Hauptbahnhof), nebo pokračovat dál, záleží na vašem bodu zájmu. Jednosměrná jízdenka na S-Bahn stojí 4,80 €. Celodenní jízdné stojí 9,10 € a platí kromě S-Bahn i na metro, tramvaje a autobusy. Jízdenky zakoupíte v automatu na stanici. Uber z letiště do centra stojí přibližně 30 € a taxi 35 €.

Aktuální dopravu do centra najdete na mapce. Čas spojení můžete změnit v levém horním rohu mapky.

Parkování na letišti

Nejpohodlnějším parkováním je Terminal Parking přímo u terminálu. Cena za týden parkování je ale vysoká, přibližně 3000 Kč, dle sezóny a obsazenosti. Levnějším, ale méně pohodlným řešením je Holiday Parking. Je vzdálený 10 km od letiště, po zaparkování vás na letiště zdarma doveze autobus. Cena za týden parkování je přibližně 2000 Kč, opět dle sezóny a obsazenosti. Obě tyto parkoviště rezervujte zavčasu na webových stránkách parkoviště. Nejlevnější parkování v okolí frankfurtského letiště nabízí ParkVia. Tato parkoviště se nacházejí v širším okolí letiště, zpravidla ale mají transfer na letiště v ceně. Celková cena těchto parkovišť klesá k pouhým 1000 Kč za týden.

Mapu parkovišť okolo letiště si můžete prohlédnout na webu letiště.

Další užitečné tipy

Pro dopravu mezi terminály letiště Frankfurt využijte automatický vláček bez řidiče. Je to nejen rychlé a pohodlné, ale díky vyhlídkové jízdě vysoko nad zemí také super zábavné. Vláček je zdarma.

Na letišti se nachází tři úschovny zavazadel, dvě na na terminálu 1 a jedna na terminálu 2. Úschovna zavazadel v příletové části terminálu 1 má otevřeno 24/7, úschovna zavazadel v odletové části terminálu 1 má otevřeno od 6:00 do 22:00 a úschovna zavazadel v příletové hale terminálu 2 má otevřeno také od 6:00 do 22:00. Jednodenní úschovné činí 7 €.

Sledovat ruch a shon na letištní ploše můžete z fajn terasy v nejvyšším patře terminálu 2. Vstupné je 3 € a platí celý den, můžete i opakovaně odejít a vrátit se.

Hledáte-li luxus, na tomto obrovském letišti se s kartičkou Priority Pass dostanete až do pěti salónků. Na terminálu 2 naleznete všechny vytoužené oázy odpočinku v neveřejné zóně a nám se zde nejvíce líbí Primeclass Lounge. Naleznete ho ve druhém patře u gatu E7. Na terminálu 1 panuje jednoznačně monopol. Luxxlounge naštěstí nemá žádné zřetelné vady a pro nenáročné cestovatele na několik desítek minut rozhodně postačí.

Hledáte levné jídlo? Kromě klasických smažených výdejen McDonald’s a Burger Kingu bychom rádi doporučili pěknou restauraci Asia Snack Box, kam si můžete přijít polechtat žaludek nebo se pořádně rozšoupnout a přece nepřijdete na mizinu. Hlavní chody vyjdou na ceny okolo 7 €.

Informace o aktuálních příletech a odletech z letiště ve Frankfurt naleznete na oficiálních webových stránkách letiště.

Přesná adresa letiště: 60547 Frankfurt, Německo

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 26. 11. 2021
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)