EasyJet

Check-in
online check-in k dispozici 30 dní až 2 hod. před plánovaným časem odletu; check-in na letišti zdarma
easyJet
Příruční zavazadlo
max. rozměry 56 × 45 × 25 cm, hmotnost neomezená -> POZOR ZMĚNA OD 10. ÚNORA 2021 (viz níže)
  • Seating zvolení sedadla od 2 €
  • Občerstvení pouze na prodej
  • Hodnocení
  • Oficiální web www.easyjet.com

Info o aerolince

EasyJet je britský low-cost dopravce se sídlem na letišti Londýn-Luton. Založen byl v roce 1995. V současné době je EasyJet druhým největším low-cost dopravcem v Evropě.

Naše recenze

Nejlepší low-cost aerolinka v Evropě! Palec nahoru za online check-in otevřený už měsíc před odletem a odbavení na letišti je navíc zdarma. Také máme rádi velký příručák s neomezenou hmotností, pohodlné sedačky a příjemný interiér letadla. EasyJet má minimum zpoždění. Cestovat s ním je zkrátka radost, škoda jen, že jeho ceny jsou o něco vyšší než u konkurenčních aerolinek.

Zavazadla

Velké příruční zavazadlo o rozměrech max. 56 × 45 × 25 cm a neomezené hmotnosti je ke každé letence zdarma. Při nákupu prémiového sedadla (v první řadě nebo nad křídly) k tomu navíc malé příruční zavazadlo o rozměrech max. 45 × 36 × 20 cm zdarma.

ZMĚNA ZAVAZADLOVÉ POLITIKY (od 10. února 2021): Základní letenka bude obsahovat pouze malé příruční zavazadlo (max. rozměry 45 × 36 × 20 cm). Při nákupu prémiového sedadla (v první řadě nebo nad křídly) k tomu navíc velké příruční zavazadlo (max. rozměry 56 × 45 × 25 cm).

Poplatek za 15kg odbavené zavazadlo je 204–1020 CZK. Poplatek za 23kg odbavené zavazadlo činí 277–1093 CZK (dle destinace).

Nákup letenek

Letenky kupujte přímo na stránkách dopravce.

Kontakt

Telefonní linka v angličtině +44 330 365 5454; po-ne, 8-20 hod.; běžná sazba mezinárodního hovoru.

Kontaktní formulář a live chat pod tímto odkazem.

 

Služby

Žádné extra služby EasyJet nenabízí.

Storno letenky je za poplatek možné jen do 24 hodin od provedení rezervace letenky.

Destinace

Z Prahy: Amsterdam (AMS), Basilej (BSL), Belfast (BFS), Benátky (VCE), Bristol (BRS), Edinburgh (EDI), Londýn Gatwick (LGW), Londýn Southend (SEN), Londýn Stansted (STN), Manchester (MAN), Milán Malpensa (MXP), Neapol (NAP), Ženeva (GVA).

Z Berlína (BER):  Agadir (AGA), Aqaba (AQJ), Bastia (BIA), Fuerteventura (FUE), Gran Canaria (LPA), Hurghada (HRG),  Lanzarote (ACE), La Palma (STC), Madeira (FNC), Marsa Alam (RMF), Tenerife (TFS) a široká škála dalších destinací.

Flotila

EasyJet má ve své flotile tato letadla: Airbus A319-100, Airbus A320-200, Airbus A320neo, Airbus A321neo

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 1. 12. 2020
guest
12 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Petr

Stránka chatu, na kterou je zde odkaz sice exiszuje,ale nezdá se, že by fungovala.

GeorGo

Nám funguje, jen to někdy chvilku trvá. 🙂

jan

ahoj sou obnovene lety s bristol do prahy

GeorGo

Ahoj Honzo, až od 11 září, 2x týdně, od konce října pak snad už denně.

Romana

Dobrý den, mám zaplaceny let do Neapole 5.10. A to i se zpáteční leteckou. Je stoprocentní, že opravdu letadlo poletí a já odletim ? Mockrát děkuji za odpověď Romana

Antonin

Dobrý den,

dle rezervačního systému aerolinky by linka easyJetu mezi Prahou a Neapolí měl být obnovena s příchodem zimního letového řádu, tj. od 25. října 2020.

Lukáš

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na vrácení peněz v případě opatření v souvislosti s koronavirem. Chtěl bych chtěl koupit letenky na příští léto, nicméně v dnešní době člověk neví, kdy zas co zakážou. Na webových stránkách Easyjet píše, že jsou letenky nevratné, nicméně v obchodních podmínkách je prozměnu informace, že se částka v případě stornování vrátí (samozřejmě minus poplatek za storno). Jak to tedy je? Nechtěl bych, aby to kvůli zákazům propadlo.

GeorGo

Dobrý den, pokud budete mít let zrušený, Easyjet vám vrátí peníze. Pokud to budete chtít stornovat vy a normálně se bude lítat, tak se uplatní podmínky letenky (nevrátí obvykle nic). Jestli letenky stojí nějakou malou částku, klidně bych to koupil, u vyšších částek bych raději počkal.

Kateřina Chlumská

Zdravím, kupovala jsem letenky úplně poprvné, tak prosím popřípadě omluvte „stupidní“ dotazy 🙂 Dnes jsme zaplatili zpáteční letenku do Londýna, všechno ok, do emailu přišlo potvrzení rezervace. Chtěla jsem to pro přítele k narozeninám (v lednu) a letenky jsou na srpen. Asi mu budu muset dát tu rezervaci, že? 😀
Ještě jeden dotaz .. odbavení. Jelikož letenky jsou až za víc jak půl roku, odbavení online je možné cca červen-červenec, to dorazí email, kde online odbavím?
Moc díky 🙂

MireK

Ahoj Katko,

easyjet je jako nízkonákladovka trochu netypický a hodně věci zde funguje jinak. Opravdu nedostaneš nic jiného než tuto potvrzenou rezervaci. Pokud chceš, můžeš si ji klidně nějak upravit, aby vypadala lépe. Jediné, co je tam důležité, je rezervační číslo.

Online odbavení je možné už 30 dní před odletem, což je velká výjimka. U většiny aerolinek to lze udělat až 2 dny před odletem nebo dokonce 24 hodin před odletem. Po odbavení už většinou s letenku nelze vůbec nic dělat, takže ideální podle mě je odbavit se v klidu třeba 2-3 dny před odletem.

Užijte si výlet. 🙂
Mirek

Kateřina Chlumská

No téda, moc děkuju za takhle rychlou odpověď 🙂
Moc díky, dám na Vaše rady a odbavíme pár dní před odletem. Easyjet posílá email? Stáhla jsem si aplikaci, kde šlo vyplnit cestovní doklady, tak jsem to udělala, jsem si jistá že je měnit ani jeden nebudeme.
Takže teď počkat na mail, který až dorazí, bude mít odkaz na odbavení?
Díky díky ještě jednou 🙂
Hezký den

MireK

Katko, myslím, že upozornění nechodí, protože je odbavení na letišti zdarma. Upozornění na online check in často chodí u aerolinek, které mají odbavení na letišti za poplatek. U toho zbytku je to tak 50:50. 🙂

Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)