EasyJet

Check-in
online check-in k dispozici 30 dní až 2 hod. před plánovaným časem odletu; check-in na letišti zdarma
easyJet
Příruční zavazadlo
max. rozměry 45 × 36 × 20 cm, hmotnost neomezená
  • Seating zvolení sedadla od 2 €
  • Občerstvení pouze na prodej
  • Hodnocení
  • Oficiální web www.easyjet.com

Info o aerolince

EasyJet (U2) je britský nízkonákladový dopravce se sídlem na letišti Londýn-Luton (LTN). Založen byl v roce 1995. V současné době je EasyJet druhým největším low-cost dopravcem v Evropě.

Naše recenze

Nejlepší low-cost aerolinka v Evropě! Palec nahoru za online check-in otevřený už měsíc před odletem a odbavení na letišti je navíc zdarma. Těšit se můžete pohodlné sedačky a příjemný interiér letadla. EasyJet má minimum zpoždění. Již minulostí je bohužel velký příručák s neomezenou hmotností zdarma.
Cestovat s ním je zkrátka radost, škoda jen, že jeho ceny jsou o něco vyšší než u konkurenčních aerolinek.

Zavazadla

NOVÁ ZAVAZADLOVÁ POLITIKA (platná od 10. února 2021): Základní letenka obsahuje pouze malé příruční zavazadlo (max. rozměry 45 × 36 × 20 cm). Při nákupu prémiového sedadla (v první řadě nebo nad křídly) k tomu navíc velké příruční zavazadlo (max. rozměry 56 × 45 × 25 cm).

Poplatek za 15kg odbavené zavazadlo je 204–1020 CZK. Poplatek za 23kg odbavené zavazadlo činí 277–1093 CZK (dle destinace).

Nákup letenek

Letenky kupujte přímo na stránkách dopravce.

Kontakt

Telefonní linka v angličtině +44 330 365 5454; po-ne, 8-20 hod.; běžná sazba mezinárodního hovoru.

Kontaktní formulář a live chat pod tímto odkazem.

 

Služby

Žádné extra služby EasyJet nenabízí.

Storno letenky je za poplatek možné jen do 24 hodin od provedení rezervace letenky.

Destinace

Z Prahy: Amsterdam (AMS), Basilej (BSL), Benátky (VCE), Bristol (BRS), Edinburgh (EDI), Londýn Gatwick (LGW), Londýn Luton (LTN), Manchester (MAN), Milán Malpensa (MXP), Neapol (NAP), Ženeva (GVA).

Z Berlína (BER):  Agadir (AGA), Aqaba (AQJ), Bastia (BIA), Fuerteventura (FUE), Gran Canaria (LPA), Hurghada (HRG),  Lanzarote (ACE), La Palma (STC), Madeira (FNC), Marsa Alam (RMF), Tenerife (TFS) a široká škála dalších atraktivních destinací.

Flotila

EasyJet má ve své flotile tato letadla: Airbus A319-100, Airbus A320-200, Airbus A320neo, Airbus A321neo.

Podívejte se na kompletní flotilu aerolinky. 

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 12. 2. 2021
guest
20 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Karolina Machová

Dobry den, pokud let bude od easyjet zrušen, v jakem případě dojde ke vracení peněz a v jakem k vystaveni voucheru? Pokud by let easy jet ( v mem případě do Skotska) letěl, ale Skotsko by nepřijímalo cizince nebo osoby, kteří nemají očkováni apod a já bych byla donucena zrušit let, mám nárok na voucher nebo peníze za letenku úplně propadnou?

Dekuji za odpoved,

Machová

GeorGo

Dobrý den,

vrátí do 7 dnů peníze na účet a nebo dostanete obratem voucher, platný rok. Je to zcela nezávislé na restrikci (typu Skotsko nebude přijímat cizince apod). Viz https://www.easyjet.com/en/help/preparing-to-fly/latest-travel-information

Jirka

Sara Stopkova

Dobrý den,

Potřebovala bych radu ohledně letenek s Easyjet, měli jsme letět z Berlína, kam se ale kvůli uzavřeným hranicím nedostaneme.
Nevíte, jaká je nejlepší cesta jak získat alespoň voucher v ceně letenky?
Refund peněz nám zamítli.

Děkuji.

Antonin

Dobrý den, Sáro,

hranice CZ/DE jsou za účelem tranzitu na letiště od 28. března opět propustné. 🙂 Postačí splnit vstupní podmínky Vaší cílové destinace. Více se dočtete v našem průvodci o berlínském letišti.

Šárka Petrásková

Dobrý den. Měla jsem letenky do Londýna 07/20. Let byl zrušen a já dostala voucher platný do 06/2021, který díky covid nemohu využít. Chtěla bych vrátit peníze, ale Easyjet nekomunikuje( telefon, email).

GeorGo
Martina Musilová

Dobrý den, měla jsem zrušeny let do Londýna a vyplnila na stránkách formulář o vrácení peněz zpet na ucet, ale stále nic, vrátí mi peníze, popř za jak dlouho? Je to už měsíc. Děkuji za odpověď

Antonin

Dobrý den, Martino,

měsíc není z hlediska refundace nikterak zdlouhavá doba, aerolinky toho mají skutečně mraky. Přesný časový horizont Vám neřekne bohužel nikdo. Máte-li ovšem starost, není nic snazšího než zavolat na infolinku a zkusit konkrétní záležitost trochu urgovat. 🙂

Kateřina Chlumská

Zdravím, kupovala jsem letenky úplně poprvné, tak prosím popřípadě omluvte „stupidní“ dotazy 🙂 Dnes jsme zaplatili zpáteční letenku do Londýna, všechno ok, do emailu přišlo potvrzení rezervace. Chtěla jsem to pro přítele k narozeninám (v lednu) a letenky jsou na srpen. Asi mu budu muset dát tu rezervaci, že? 😀
Ještě jeden dotaz .. odbavení. Jelikož letenky jsou až za víc jak půl roku, odbavení online je možné cca červen-červenec, to dorazí email, kde online odbavím?
Moc díky 🙂

MireK

Ahoj Katko,

easyjet je jako nízkonákladovka trochu netypický a hodně věci zde funguje jinak. Opravdu nedostaneš nic jiného než tuto potvrzenou rezervaci. Pokud chceš, můžeš si ji klidně nějak upravit, aby vypadala lépe. Jediné, co je tam důležité, je rezervační číslo.

Online odbavení je možné už 30 dní před odletem, což je velká výjimka. U většiny aerolinek to lze udělat až 2 dny před odletem nebo dokonce 24 hodin před odletem. Po odbavení už většinou s letenku nelze vůbec nic dělat, takže ideální podle mě je odbavit se v klidu třeba 2-3 dny před odletem.

Užijte si výlet. 🙂
Mirek

Kateřina Chlumská

No téda, moc děkuju za takhle rychlou odpověď 🙂
Moc díky, dám na Vaše rady a odbavíme pár dní před odletem. Easyjet posílá email? Stáhla jsem si aplikaci, kde šlo vyplnit cestovní doklady, tak jsem to udělala, jsem si jistá že je měnit ani jeden nebudeme.
Takže teď počkat na mail, který až dorazí, bude mít odkaz na odbavení?
Díky díky ještě jednou 🙂
Hezký den

MireK

Katko, myslím, že upozornění nechodí, protože je odbavení na letišti zdarma. Upozornění na online check in často chodí u aerolinek, které mají odbavení na letišti za poplatek. U toho zbytku je to tak 50:50. 🙂

Lukáš

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na vrácení peněz v případě opatření v souvislosti s koronavirem. Chtěl bych chtěl koupit letenky na příští léto, nicméně v dnešní době člověk neví, kdy zas co zakážou. Na webových stránkách Easyjet píše, že jsou letenky nevratné, nicméně v obchodních podmínkách je prozměnu informace, že se částka v případě stornování vrátí (samozřejmě minus poplatek za storno). Jak to tedy je? Nechtěl bych, aby to kvůli zákazům propadlo.

GeorGo

Dobrý den, pokud budete mít let zrušený, Easyjet vám vrátí peníze. Pokud to budete chtít stornovat vy a normálně se bude lítat, tak se uplatní podmínky letenky (nevrátí obvykle nic). Jestli letenky stojí nějakou malou částku, klidně bych to koupil, u vyšších částek bych raději počkal.

Romana

Dobrý den, mám zaplaceny let do Neapole 5.10. A to i se zpáteční leteckou. Je stoprocentní, že opravdu letadlo poletí a já odletim ? Mockrát děkuji za odpověď Romana

Antonin

Dobrý den,

dle rezervačního systému aerolinky by linka easyJetu mezi Prahou a Neapolí měl být obnovena s příchodem zimního letového řádu, tj. od 25. října 2020.

jan

ahoj sou obnovene lety s bristol do prahy

GeorGo

Ahoj Honzo, až od 11 září, 2x týdně, od konce října pak snad už denně.

Petr

Stránka chatu, na kterou je zde odkaz sice exiszuje,ale nezdá se, že by fungovala.

GeorGo

Nám funguje, jen to někdy chvilku trvá. 🙂

Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)