easyJet

EasyJet

EasyJet (U2) je britský nízkonákladový dopravce se sídlem na letišti Londýn-Luton (LTN). Založen byl v roce 1995. V současné době EasyJet operuje více než 1 000 linek napříč 30 státy a je tak druhým největším low-cost dopravcem v Evropě. Z Prahy EasyJet létá do Amsterdamu, Benátek, Edinburghu, Londýna, Milána, Ženevy a dalších evropských destinací.
  • Příruční zavazadlo 45 × 36 × 20 cm
  • Občerstvení pouze na prodej
  • Hodnocení
  • Oficiální web www.easyjet.com

Check-in a seating

Online check-in k dispozici 30 dní až 2 hodiny před plánovaným časem odletu  – dostupný na webu aerolinky a také v mobilní appce. Check-in na letišti je zdarma.
Rezervace sedadla dle osobní preference začíná na 2 EUR.
Test na COVID-19: dle cílové destinace. Více informací na stránkách aerolinky.

Naše recenze

Nejlepší low-cost aerolinka v Evropě! Palec nahoru za online check-in otevřený už měsíc před odletem a odbavení na letišti je navíc zdarma. Těšit se můžete pohodlné sedačky a příjemný interiér letadla. EasyJet má minimum zpoždění. Již minulostí je bohužel velký příručák s neomezenou hmotností zdarma.
Cestovat s ním je zkrátka radost, škoda jen, že jeho ceny jsou o něco vyšší než u konkurenčních aerolinek.

Zavazadla

NOVÁ ZAVAZADLOVÁ POLITIKA (platná od 10. února 2021): Základní letenka obsahuje pouze malé příruční zavazadlo (max. rozměry 45 × 36 × 20 cm a neomezená hmotnost). Při nákupu prémiového sedadla (v první řadě nebo nad křídly) k tomu navíc velké příruční zavazadlo (max. rozměry 56 × 45 × 25 cm).

Poplatek za 15kg odbavené zavazadlo je 204–1020 CZK. Poplatek za 23kg odbavené zavazadlo činí 277–1093 CZK (dle destinace).

Nákup letenek

Letenky kupujte přímo na stránkách dopravce.

Kontakt

Telefonní linka v angličtině +44 330 365 5454; po-ne, 8-20 hod.; běžná sazba mezinárodního hovoru.

Kontaktní formulář a live chat pod tímto odkazem.

Služby

Žádné extra služby EasyJet nenabízí.

Storno letenky je za poplatek možné jen do 24 hodin od provedení rezervace letenky.

Změna letenky je nyní u easyJetu ZDARMA! Toto nové opatření se vztahuje na změny provedené v období od 28. dubna do 31. března 2022. Původní letenku lze přebookovat na jakýkoliv let do jakékoliv destinace v letovém řádu aerolinky. Změna musí být provedena nejpozději dvě hodiny před plánovaným odletem. Bude-li cena nové letenky vyšší než původní, je cestovatel povinen doplatit tento rozdíl. Více informací na stránkách aerolinky.

Destinace

Z Prahy: Amsterdam (AMS), Basilej (BSL), Bristol (BRS), Edinburgh (EDI), Londýn Gatwick (LGW), Manchester (MAN), Milán Malpensa (MXP), Neapol (NAP), Ženeva (GVA).

Z Berlína (BER):  Agadir (AGA), Aqaba (AQJ), Bastia (BIA), Fuerteventura (FUE), Gran Canaria (LPA), Hurghada (HRG),  Lanzarote (ACE), La Palma (STC), Madeira (FNC), Marsa Alam (RMF), Tenerife (TFS) a široká škála dalších atraktivních destinací.

Flotila

EasyJet má ve své flotile tato letadla: Airbus A319-100, Airbus A320-200, Airbus A320neo, Airbus A321neo.

Podívejte se na kompletní flotilu aerolinky. 

guest
150 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)