LOT

Check-in
Online check-in k dispozici 36 až 2 h před plánovaným časem odletu. K dispozici také automatický check-in a mobilní palubní vstupenka. Check-in na letišti je zdarma.
Logo aerolinky LOT
Příruční zavazadlo
2 příruční zavazadla, velké o max. rozměrech 55 x 40 x 23 cm a váze 8 kg, malé o max. rozměrech 40 x 35 x 12 cm a neomezené váze.
  • Seating rezervace sedadla od 5 EUR, při check-inu zdarma
  • Občerstvení teplé občerstvení na dálkových letech a malý snack na krátkých linkách
  • Hodnocení
  • Oficiální web www.lot.com

Info o aerolince

Polskie Linie Lotnicze LOT neboli Polské aerolinie LOT jsou polským národním dopravcem se základnou ve Varšavě. Založeny roku 1928, jsou jedněmi z nejstarších aerolinií na světě. Kromě regionálních linek LOT expanduje i na trh dálkových letů, polská flotila létá na východ do Asie i na západ do Severní Ameriky. LOT jsou členskými aeroliniemi Star Alliance.

Naše hodnocení

Rychle expandující společnost, zvlášť na dálkových letech. Díky velkému množství rotací z Prahy, a nově i z Ostravy, lze létat do Tokia, Soulu, Chicaga, Moskvy a dalších destinací s krátkými přestupy a za poměrně slušné ceny. Letadla jsou zbrusu nová, ale luxus neočekávejte, servis LOTu je spíše průměrný.

Zavazadla

Dvě příruční zavazadla ke každé letence zdarma. Jedno velké o rozměrech max. 55 x 40 x 23 cm a hmotnosti max. 8 kg, druhé malé o rozměrech max. 40 x 35 x 12 cm a neomezené hmotnosti.

Poplatek za 23kg odbavené zavazadlo činí 25 EUR na vnitrostátních a mezinárodních letech a 55 EUR na mezikontinentálních letech, při tarifu Economy Saver. Vyšší tarify zahrnují odbavené zavazadlo již v ceně letenky.

Nákup letenek

Letenky LOT kupujte přes náš rezervační systém.

Kontakt

Telefonní linka +420 239 018 293, v českém jazyce, 24/7.

Nebo vyplňte kontaktní formulář.

Služby

Na krátkých letech (do 6 hodin) se podává malá svačina, voda, kafe a čaj.

Na letech delších 6 hodin a na letech z/do Bejrútu a Nursultanu se podává teplé jídlo. Na dálkových letech je také k dispozici palubní zábava inflight entertainment s nabídkou filmů, seriálů, hudby a her.

Destinace

Z Prahy (PRG) do Varšavy (WAW) a Budapešti (BUD). Z Ostravy (OSR), Katowic (KTW) a Košic (KSC) do Varšavy (WAW).

Dále do Tokia (NRT), Soulu (ICN), Chicaga (ORD), Miami (MIA), Kolomba (CMB), Moskvy (DME + SVO), Kišiněva (KIV), Tbilisi (TBS), Jerevanu (EVN), Nursultanu (TSE)…

LOT nabízí také vnitrostátní spoje po celém Polsku.

Flotila

Flotila LOTu neustále roste. Zatímco před 3 lety společnost vlastnila pouze 40 letadel, nyní vlastní 94.

Boeing 737, Boeing 737 MAX 8, Boeing 787 Dreamliner, Bombardier CRJ700, Bombardier CRJ900, De Havilland Dash 8, Embraer 170, Embraer 175, Embraer 190, Embraer 195.

 

 

Zapoj se do diskuze

avatar
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)