Logo aerolinky LOT

LOT

Polskie Linie Lotnicze – LOT (LO) neboli Polské aerolinie LOT (či LOT Polish Airlines) jsou polským národním dopravcem se základnou ve Varšavě (WAW). Aerolinka byla založena roku 1928, jsou jedněmi z nejstarších aerolinií na světě. Kromě regionálních linek LOT expanduje i na trh dálkových letů, polská flotila létá na východ do Asie i na západ do Severní Ameriky.

LOT jsou členem letecké aliance Star Alliance.
  • Příruční zavazadlo 2 příruční zavazadla – velké o max. rozměrech 55 × 40 × 23 cm a váze 8 kg, malé o max. rozměrech 40 × 35 × 12 cm a neomezené váze
  • Občerstvení teplé občerstvení na dálkových letech; malý snack na krátkých linkách
  • Hodnocení
  • Oficiální web www.lot.com

Check-in a seating

Online odbavení se otevírá 36 hodin před plánovaným časem odletu a zavírá 2 hodiny před odletem. Odbavení na letišti je zdarma.

Seating je zpoplatněný a cena za výběr oblíbeného sedadla začíná na 5 €. Během check-inu je možné vybrat si místo zdarma.

Test na COVID-19: dle cílové destinace. Více informací na stránkách aerolinky.

Naše recenze

 

Rychle expandující společnost, zvlášť na dálkových letech. Díky velkému množství rotací z Prahy, a nově i z Ostravy, lze létat do Tokia, Soulu, Chicaga, Moskvy, na Srí Lanku a dalších destinací s krátkými přestupy a za poměrně slušné ceny. Letadla jsou zbrusu nová, ale luxus neočekávejte, servis LOTu je spíše průměrný.

PS: Pokud má váš let zpoždění nebo dojde k úplnému zrušení letu, můžete získat odškodnění až 600 €!

Zavazadla

Dvě příruční zavazadla ke každé letence zdarma. Jedno velké o rozměrech max. 55 × 40 × 23 cm a hmotnosti max. 8 kg, druhé malé o rozměrech max. 40 × 35 × 12 cm a neomezené hmotnosti.

Poplatek za 23kg odbavené zavazadlo činí 25 EUR na vnitrostátních a mezinárodních letech a 55 EUR na mezikontinentálních letech, při tarifu „Economy Saver“. Vyšší tarify zahrnují odbavené zavazadlo již v ceně letenky.

Nákup letenek

Letenky LOT kupujte přes náš rezervační systém.

Kontakt

Telefonní linka +420 239 018 293, v českém jazyce, 24/7.

Nebo vyplňte kontaktní formulář.

Služby

Na krátkých letech (do 6 hodin) se podává malá svačina, voda, kafe a čaj.

Na letech delších 6 hodin a na letech z/do Bejrútu a Nursultanu se podává teplé jídlo. Na dálkových letech je také k dispozici palubní zábava inflight entertainment s nabídkou filmů, seriálů, hudby a her.

Destinace

Z Prahy (PRG) do Varšavy (WAW) a Budapešti (BUD). Z Ostravy (OSR), Katowic (KTW) a Košic (KSC) do Varšavy (WAW).

Levné letenky čas od času seženete do Tokia (NRT), Soulu (ICN), Chicaga (ORD), Miami (MIA), Kolomba (CMB), Moskvy (DME + SVO), Kišiněva (KIV), Tbilisi (TBS), Jerevanu (EVN), Nursultanu (TSE)…

LOT nabízí také vnitrostátní spoje po celém Polsku.

Polský dopravce mj. zajišťuje charterové lety z Prahy do exotických destinací pro českou cestovní kancelář Čedok.

Flotila

Flotila LOTu neustále rozrůstá a naleznete v ní letadla typu Boeing 737, Boeing 737 MAX 8, Boeing 787 Dreamliner, Bombardier CRJ700, Bombardier CRJ900, De Havilland Dash 8, Embraer 170, Embraer 175, Embraer 190, Embraer 195.

Podívejte se na kompletní informace o flotile aerolinky.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)