Icelandair

Icelandair

Icelandair (FI) je hlavní islandská letecká společnost se základnou na letišti v Keflavíku (KEF). Svou činnost zahájila již v roce 1937. Specializuje se na transatlantická lety do Severní Ameriky svými menšími úzkotrupými letadly.

Od června 2023 se na Icelandair budeme těšit také v Praze!
  • Příruční zavazadlo příruční zavazadlo (max. rozměry 55 × 40 × 20 cm a hmotnost 10 kg) + osobní věc (max. rozměry 40 × 30 × 15 cm)
  • Občerstvení občerstvení v ceně pouze u vyšších tarifů
  • Hodnocení
  • Oficiální web https://www.icelandair.com/

Check-in a seating

Online check-in je dostupný 24 hodin před odletem. Odbavení na letišti je zdarma.

Seating pro cestovatele s letenkami v nejnižším tarifu „Economy Light“ je zpoplatněn a začíná na 8 €/let. Vyšší tarify obsahují výběr sedadla zdarma.

Naše recenze

Průměrná aerolinka, která vás dopraví do Severní Ameriky alternativním routingem s přestupem na Islandu. Velké plus dostává dopravce za možnost rozdělit si cestu do USA nebo Kanady několikadenním stopoverem na Islandu zdarma. Horší už je to s pohodlím na palubě. Jelikož jsou všechny lety operovány úzkotrupými letouny, dokáže být segment z Islandu do USA pěkně dlouhý. A to i díky absenci občerstvení zdarma (tzn. doporučujeme vlastní svačinu s sebou).

PS: Pokud má váš let zpoždění nebo dojde k úplnému zrušení letu, můžete získat odškodnění až 600 €!

Zavazadla

Všechny tarify mají v základní ceně minimálně příruční zavazadlo (max. rozměry 55 × 40 × 20 cm a hmotnost 10 kg) a osobní věc (max. rozměry 40 × 30 × 15 cm). V případě „Saga Premium Flex“ pak dokonce dva kusy příručních zavazadel (2 × 10 kg).

Co se týče odbavených zavazadel, tarif „Economy Light“ je v základní ceně neobsahuje. Tarify „Economy Standard“ a „Economy Flex“ obsahují 1 ks s hmotnostním limitem 23 kg, zatímco businessové tarify „Saga Premium“ a „Saga Premium Flex“ pak dokonce 2 ks s hmotnostním limitem 32 kg.

Nákup letenek

Letenky letecké společnosti Icelandair kupujte přes náš rezervační systém.

Kontakt

Letecká společnost Icelandair bohužel na území České republiky nemá své zastoupení. Jelikož nejpravděpodobnější využití služeb tohoto dopravce bude při odletu z německých letišť, můžete využít callcentrum lokalizované u našich západních sousedů – tel. kontakt: +49 (0) 69 29 9978. Callcentrum je zákazníkům k dispozici v pracovní dny (od 07:00 do 17:00) a o víkendu (od 07:00 do 16:00).

V případě specifických požadavků se podívejte na další možnosti přímo na web dopravce.

Služby

Všichni cestující si mohou bezplatně vybrat z nabídky nealkoholických nápojů. Jídlo si můžete zakoupit na palubě, resp. objednat předem s 10% slevou. Děti do 11 let mají občerstvení (jídlo + ovocný džus) zdarma na všech letech.

Na palubě letadel společnosti Icelandair je k dispozici Wi-Fi připojení. Pro cestující v ekonomické třídě je zpoplatněno (od 6 €), zatímco cestující v business třídě ho mají zdarma.  Čas si můžete také zkrátit díky systému palubní zábavy se širokou nabídkou filmů, seriálů, hudby a her. Potřeba ovšem budou vlastní sluchátka – pokud je nemáte, můžete si je pořídit za 8 €.

Destinace

Aerolinka Icelandair momentálně do Prahy (PRG) nelétá. To se ale brzo změní! Od 1. června 2023 zahájí provoz na pravidelné lince z Prahy do Reykjavíku.

Nejbližší letiště, odkud na jejích křídlech můžete v současnosti vyrazit do světa, jsou ta německá – Berlín (BER) a Mnichov (MUC). Zajímavější nežli přímé spojení na Island jsou letenky do Severní Ameriky s možností stopoveru právě na „ostrově ohně a ledu“.

Flotila

Ve flotile letecké společnosti Icelandair naleznete výhradně letouny od amerického výrobce Boeing. Aerolinky disponuje typy 757-200, 757-300, 767-300ER a 737 MAX.

Podívejte se na kompletní informace o flotile aerolinky.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)