FlyOne

FlyOne

FlyOne (5F) je mladá moldavská letecká společnost, která byla založena teprve v roce 2015. O rok později oficiálně zahájila svou činnost. Její bázi nalezneme na letišti v Kišiněvě (KIV), odkud létá do západní Evropy a Ruska.

V roce 2021 byla založena dceřiná společnost FlyOne Armenia (3F) se sídlem v arménském Jerevanu (EVN)
  • Příruční zavazadlo max. rozměry 40 × 30 × 20 cm
  • Občerstvení zpoplatněno
  • Hodnocení
  • Oficiální web https://flyone.eu/en/

Check-in a seating

Online check-in se otevírá 24 hodin a zavírá 4 hodiny před plánovaným časem odletu. Pokud si zakoupíte sedadlo, je možné odbavení okamžitě. Odbavení na letišti podléhá poplatku.

POZOR! Pokud zmeškáte online check-in, odbavení na letišti vás vyjde na dodatečných 30 €. Zpoplatněno je také vytištění palubního lístku (nemáte-li ho v papírové nebo online formě), a to částkou 5 €.

Seating je zpoplatněn. Cena konkrétního sedadla začíná na 4 €/let (liší se dle dané trasy). Pokud si své místo nezakoupíte, bude vám automaticky přiřazeno během check-inu. Nárok na výběr sedadla zdarma mají pouze cestovatelé s letenkami vystaveným v nejvyšším tarifu „Flex“.

PS: Cestovatelé s letenkami v nejvyšším tarifu „Advantage“ mají výhodu bezplatného odbavené na letišti i možnosti vybrat si sedadlo zdarma.

Naše recenze

Mladá nízkonákladová aerolinka z Moldavska. Cestovatele přepraví z „bodu A“ do „bodu B“, ale ničím extra se jim pod kůži nevryje. V roce 2023 chystá poměrně smělou expanzi, v jejímž rámci začne v červnu létat také na sezonní lince z Prahy do Kišiněva. Ceny letenek jsou na první pohled velice příznivé a strčí do kapsy i nabídku konkurenčního národního dopravce Air Moldova a Wizz Airu.Vlastní zkušenost s tímto dopravcem nemáme, proto budeme rádi když se o ni případně podělíte v komentářích.

Zavazadla

Všichni cestující jsou oprávněni bezplatně přepravovat příruční zavazadla o max. rozměrech 40 × 30 × 20  cm. Cestovatelé s letenkami ve vyšším tarifu „Advantage“ mohou zdarma navíc cestovat s druhým příručním zavazadlem (max. rozměry 50 × 40 × 25 cm a hmotnost 10 kg).

Větší příruční zavazadlo si lze také dokoupit v balíčku společně s přednostním nástupem do letadla. Cena této služby začíná na 15 €/směr (dle konkrétní linky).

Nárok na přepravu odbaveného zavazadla se liší dle tarifu, v němž jsou letenky vystaveny:

  • Standard – není nárok na odbavené zavazadlo;
  • Loyal – odbavené zavazadlo á 20 kg;
  • Advantage – 2 ks odbavených zavazadel (1. á 20 kg & 2. á 10 kg).

 

Nákup letenek

Letenky od letecké společnosti FlyOne rezervujte přímo přes náš vyhledávač.

Kontakt

Aerolinka FlyOne nemá v České republice své vlastní zastoupení. Můžete ji kontaktovat skrze následující kanály:

Kompletní informace o kontaktech na dopravce najdete zde.

 

Služby

Aerolinka FlyOne nabízí pravidelným cestovatelům možnost zakoupit si členství ve věrnostním programu. Základní členství „FLYONE Club“ vyjde na 19 € / rok – využít ho může člen + 1 další osoba a garantuje minimální slevu 5 € na jednosměrné letence. K dispozici jsou také varianty pro více cestovatelů: „FLYONE Club+“, „Family Club“ a „Family Club+“. Podívejte se na více informací o věrnostním programu dopravce.

Přehled všech potenciálních poplatků naleznete na této stránce.

Destinace

FlyOne ze své základny v Kišiněvě (KIV) provozuje lety do celkem 11 destinací. V roce 2023 plánuje expanzi na dalších 9 linkách. Jednou z nich bude také pravidelné sezonní spojení z Prahy (PRG) do Kišiněva (viz tento článek).

Dceřiná společnost FlyOne Armenia provozuje z Jerevanu (EVN) dohromady 18 spojení do západní Evropy, Ruska, Gruzie, Izraele, Libanonu a Spojených arabských Emirátů.

Flotila

 

Ve flotile aerolinky aktuálně nalezneme jeden Airbus A320. Dalšími třemi letadly (1× Airbus A319 a 2× Airbus A320) disponuje dceřiná letecká společnost FlyOne Armenia. Vzhledem k plánované expanzi v roce 2023 se očekává další rozšíření leteckého parku (objednané jsou moderní Airbusy A321).

Na kompletní informace o flotile dopravce se můžete podívat na této stránce.
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)