Oslo Gardermoen

Oslo – Gardermoen (OSL)

Letiště Gardermoen se nachází asi 51 km severovýchodně od Osla. Průměrná cena zpáteční letenky z Prahy s aerolinkami ČSA, SAS nebo Norwegian se pohybuje kolem 2 500 Kč. Mnohem více se vám vyplatí letět například z Vídně nebo Katowic. Tranzitní zóna se na noc zavírá.
  • WIFI zdarma
  • Obchod s potravinami
  • Vzdálenost od centra 51 km
  • Oficiální web letiště avinor.no

Letenky do Osla

Letiště Gardermoen se nachází asi 51 km severovýchodně od Osla. Lety zde provozují jak klasičtí tak i nízkonákladoví dopravci. Svou základnu zde mají aerolinky Norwegian, SAS a Winderoe. Z Prahy se do Osla dostanete aerolinkami SAS, ČSA a Norwegian. Průměrná cena zpáteční letenky se pohybuje kolem 2 500 Kč. Mnohem více se vám vyplatí využít služeb nízkonákladových aerolinek Wizz Air a Ryanair z Vídně nebo Katowic, kde se ceny zpátečních letenek často pohybují kolem 500 Kč. Let Praha – Oslo Gardermoen trvá přibližně 2 hodiny.

Doprava do centra

Doprava ve dne

Letiště Oslo – Gardermoen je napojeno na železnici. Na trase jezdí norská státní železnice NSB a FlyToGet. U dopravce NSB zaplatíte za jízdenku 109 NOK, u FlyToGet (express) 198 NOK (studenti a senioři 99 NOK). Oba dopravci jezdí v intervalu 20 minut, cesta zabere 20 – 25 minut.

Doprava v noci

Letiště se na noc zavírá. Poslední vlak z letiště jede v 0:50, první pak v 5:30. Z centra vyjíždí poslední vlak v 00:00, první pak ve 4:40.Přestup na letišti

Oslo má 1 rozlehlý terminál, který je v tranzitní zóně oddělen na vnitrostátní a mezinárodní část. Na přestup vám v klidu stačí 40 minut. Pokud zde budete přestupovat v noci, tranzitní zóna se od půlnoci do 4:00 zavírá.

Další užitečné tipy

Wi-fi je zdarma pouze na 30 minut, není však problém se po uplynutí doby odhlásit a znovu přihlásit a surfovat dál zadarmo.
Úschova zavazadel je k dispozici v příletové hale od 5:00 do 22:00. Za kufr zaplatíte 115 NOK, za menší ostatní věci pak 83 NOK.
Pokud rádi koukáte na letadla nebo fotíte, mrkněte na mapu těch nejlepší spotterských míst.

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 29. 7. 2020
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)