Oslo – Gardermoen (OSL)

Oslo – Gardermoen (OSL)
Oslo Gardermoen
Letiště Gardermoen se nachází asi 51 km severovýchodně od Osla. Průměrná cena zpáteční letenky z Prahy s aerolinkami ČSA, SAS nebo Norwegian se pohybuje kolem 2 500 Kč. Mnohem více se vám vyplatí letět například z Vídně nebo Katowic. Tranzitní zóna se na noc zavírá.
  • WIFI zdarma
  • Obchod s potravinami
  • Vzdálenost od centra 51 km
  • Oficiální web letiště avinor.no

Letenky do Osla

Letiště Gardermoen se nachází asi 51 km severovýchodně od Osla. Lety zde provozují jak klasičtí tak i nízkonákladoví dopravci. Svou základnu zde mají aerolinky Norwegian, SAS a Winderoe. Z Prahy se do Osla dostanete aerolinkami SAS, ČSA a Norwegian. Průměrná cena zpáteční letenky se pohybuje kolem 2 500 Kč. Mnohem více se vám vyplatí využít služeb nízkonákladových aerolinek Wizz Air a Ryanair z Vídně nebo Katowic, kde se ceny zpátečních letenek často pohybují kolem 500 Kč. Let Praha – Oslo Gardermoen trvá přibližně 2 hodiny.

Doprava do centra

Doprava ve dne

Letiště Oslo – Gardermoen je napojeno na železnici. Na trase jezdí norská státní železnice NSB a FlyToGet. U dopravce NSB zaplatíte za jízdenku 109 NOK, u FlyToGet (express) 198 NOK (studenti a senioři 99 NOK). Oba dopravci jezdí v intervalu 20 minut, cesta zabere 20 – 25 minut.

Doprava v noci

Letiště se na noc zavírá. Poslední vlak z letiště jede v 0:50, první pak v 5:30. Z centra vyjíždí poslední vlak v 00:00, první pak ve 4:40.

Přestup na letišti

Oslo má 1 rozlehlý terminál, který je v tranzitní zóně oddělen na vnitrostátní a mezinárodní část. Na přestup vám v klidu stačí 40 minut. Pokud zde budete přestupovat v noci, tranzitní zóna se od půlnoci do 4:00 zavírá.

Další užitečné tipy

Wi-fi je zdarma pouze na 30 minut, není však problém se po uplynutí doby odhlásit a znovu přihlásit a surfovat dál zadarmo.
Úschova zavazadel je k dispozici v příletové hale od 5:00 do 22:00. Za kufr zaplatíte 115 NOK, za menší ostatní věci pak 83 NOK.
Pokud rádi koukáte na letadla nebo fotíte, mrkněte na mapu těch nejlepší spotterských míst.
Poslední aktualizace: 29. 7. 2020
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)