Letiště East Midlands

Letiště East Midlands (EMA)

Mezinárodní letiště East Midlands (EMA) je letecký přístav v oblasti Leicestershire ve Velké Británii. Nachází se mezi městy Loughborough, Derby a Nottingham. Letiště původně sloužilo k vojenským účelům, civilním se stalo v roce 1965. Svou základnu zde mají aerolinky Jet2, Ryanair a TUI Airways. V roce 2022 letištěm prošlo přes 3 miliony cestujících.
  • WIFI zdarma
  • Obchod s potravinami
  • Vzdálenost od centra 10 km km
  • Oficiální web letiště eastmidlandsairport.com

Letenky do East Midlands

Letenky z Prahy (PRG) do East Midlands pořídíte na přímých letech operovaných společnostmi Jet2 a Ryanair. Průměrná cena letenek se pohybuje okolo 4 000 Kč, akční letenky ulovíte i za polovinu. Délka letu z Prahy do East Midlands je 2 hodiny 10 minut.

Do East Midlands se létá také z několika letišť v blízkém okolí České republiky:

Letenky do East Midlands rezervujte přes náš vyhledávač.

Doprava z letiště

Doprava ve dne

Autobus

Autobusové spojení propojuje letiště s okolními městy jako Nottingham, Leicester, Derby, Loughborough, Long Eaton atd. Autobusy společnosti Skylink jezdí 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Cena jízdenky se liší dle způsobu, kde si ji koupíte. Nejlevněji vás to vyjde přes aplikaci Mango, kde za jízdenku zaplatíte 6,8 GBP. Detailní jízdní řád ve směru na Nottingham a Long Eaton naleznete na oficiálních stránkách dopravce, jízdní řád ve směru na Loughborough a Derby naleznete zde.

Autobus my15 vás odveze z letiště do Ilkestonu, Staplefodru a Long Eatonu. Autobusy jezdí od 5:07 do půlnoci a detailní jízdní řád naleznete pod tímto odkazem.

Několikrát denně jezdí také Airway 9 z letiště East Midlands do Melbourne, Ashby, Swadlincote a Burtonu. Tohoto spojení lze využít od 4:20 do 23:00, každý den. Za jízdenku před 9:00 zaplatíte 4,80 GBP a přes den 4,50 GBP. Detailní jízdní řád najdete na stránkách dopravce.

Půjčené auto

Na letišti East Midlands se nachází několik mezinárodních autopůjčoven. Super auto pro vaši dovolenou ve Spojeném království si rezervujte předem přes naši autopůjčovnu.

Taxi

Taxíky společnosti Arrow Cars jsou k dispozici 24 hodin denně. Jízdu si zarezervujte v kiosku v příletové hale. Alternativou k taxíkům je služba Uber nebo Bolt.

Nedaleko letiště je také několik vlakových nádraží, nejezdí tam však žádná hromadná doprava. Pokud se tedy chcete dostat do přilehlých měst vlakem, vezměte si taxi na vlakové nádraží East Midlands Parkway a odtud pokračujte dál.

 

Doprava v noci

Autobus Skylink jezdí i v noci s hodinovým intervalem (jízdní řád viz výše). Další možností je vzít si taxi, Uber nebo Bolt.

Přestup na letišti

Během přestupu můžete zamířit do letištního salónku Escape, kde za vstup zaplatíte 35 GBP. Rezervaci si udělejte předem online. V případě delšího layoveru využijte zázemí některého z blízkých hotelů.

Minimální doporučený čas na přestup na letišti East Midlands je 30 minut. 

Další užitečné tipy

Letiště East Midlands je otevřeno 24 hodin denně.

Na letišti najdete několik obchodů s módou, kosmetikou a také duty-free. Hlad utišíte v některém z fastfoodů, kaváren nebo restaurací.

Hotovost si jednoduše vyměníte v letištní směnárně.

Pokud se vám na letišti něco ztratí, vyplňte tento formulář.

V blízkosti letiště se nachází také East Midlands Aeropark, kde najdete letecké muzeum a další atrakce.

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 30. 5. 2023
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)