Letiště Funchal

Madeira (FNC)

Mezinárodní letiště Madeira - Funchal se nachází na východě ostrova Santa Cruz. Od roku 2017 je letiště pojmenováno po fotbalistovi Cristianu Ronaldovi, který se zde narodil. Na ostrově mohou přistávat pouze letadla se speciálně vyškolenými piloty.
  • WIFI zdarma
  • Obchod s potravinami
  • Vzdálenost od centra 18 km
  • Oficiální web letiště aeroportomadeira.pt

Letenky do Funchalu

Poslední dobou se objevuje hodně akčních nabídek od společnosti TAP z Prahy nebo z Vídně na portugalský ostrov Madeira. V akci se ceny pohybují do 4 tisíc, normálně letenky ale stojí okolo 6 tisíc. Navíc můžete často využít denního stopoveru v Lisabonu a podívat se i do hlavního portugalského města. Tudíž – win win.
Další variantou, jak se dostat na Madeiru, je letět přímým letem z Prahy do Funchalu s českými ČSA. ceny se ale pohybují okolo 8 tisíc.Letenky ať už se TAPem nebo s ČSA kupujte u nás v rezervačním systému.

Doprava do centra

Asi nejlepší způsob jak se z letiště Madeira (FNC) dostat do centra Funchalu je využití autobusu (aerobusu). Ten jede z letiště až na Formosa beach za Funchalem, cesta trvá cca 40 – 50minut. Bus jezdí od 4:15 – 0:45. V případě zpoždění letu na vás autobus počká maximálně 1 hodinu.  jízdenka vás vyjde na 5 €/směr. Více informací najdete na stránkách dopravce.
Využít můžete z letiště samozřejmě i dopravu místními autobusy (linka 113, 20, 208, 53, 78). Jízdní řády a trasy hledejte na webu dopravce.

Další variantou je samozřejmě vzít si taxi. Sice se jedná o nejpohodlnější, ale také o nejdražší variantu přepravy.

Další užitečné tipy

Na letišti funguje úschovna zavazadel.

Letiště ve Funchalu patří mezi jedno z nejnebezpečnějších letišť na světě, společně s Gibraltarem, Luklou v Nepálu, nebo Courchevelem ve Francii. Čím je tak výjimečné se můžete dočíst například na tomto webu cestovatelů.

Informace o aktuálních příletech a odletech na letišti ve Funchalu můžete sledovat na webových stránkách letiště.

Přesná adresa letiště: 9100-105 Santa Cruz, Madeira, Portugalsko

 

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 6. 5. 2020
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)