Aegean

Aegean Airlines

Aegean Airlines (A3) je řecká letecká společnost, která byla založena v roce 1987. Své hlavní sídlo má na letišti v Athénách. Další základny lze nalézt na letištích v Soluni, Chanii, Rhodosu, Heraklionu, Kalamatě, v makedonském Skopje a kyperské Larnace, kde se uchytil po krachu Cyprus Airways. Létá do 20 domácích a více jak 90 mezinárodních destinací v 51 zemích. V roce 1999 odkoupil aerolinku Air Greece a roku 2010 převzal moc nad krachujícími Olympic Airways.  Od roku 2009 je členem Star Alliance.
  • Příruční zavazadlo 56 × 45 × 25 cm (max. 8 kg)
  • Občerstvení teplé jídlo v ceně letenky
  • Hodnocení
  • Oficiální web www.aegeanair.com

Check-in a seating

Online check-in je k dispozici 48 hodin až 30 minut před plánovaným odletem, u vybraných destinací se online check-in zavírá dříve. Online check-in je k dispozici na webu aerolinky, u vybraných destinací si lze zvolit také mobilní check-in skrze aplikaci Aegean App. Check-in na letišti je zdarma.

U letenek vystavených v tarifu „Light Fare“ podléhá rezervace preferovaného sedadla poplatku. Částky za zvolení standardního sedadla začínají na 3 € (dle letu a destinace). Poplatky za zvolení prémiového sedadla začínají na 9 € (opět dle letu a destinace). Vyšší tarify již zahrnují rezervaci sedadla v ceně letenky.

 

Naše recenze

Aegean Airlines se řadí mezi nadprůměrné evropské aerolinky. Dlouhodobě si drží slušný standard, v historii se aerolinka několikrát stala držitelem ceny Skytrax za nejlepší evropskou aerolinku. Aegean těží ze spolupráce s regionálními Olympic Airways, díky čemuž nabízí i množství letů mezi řeckými ostrovy. Aegean Airlines je jednou z posledních evropských aerolinek, na jejichž palubě dostanou cestují zdarma teplé občerstvení. Jakožto příznivci ochrany životního prostředí, oceňujeme tohoto dopravce i za téměř 100% produkci tříděného odpadu.

PS: Pokud má váš let zpoždění nebo dojde k úplnému zrušení letu, můžete získat odškodnění až 600 €!

Zavazadla

V nejlevnějším tarifu si cestující smí vzít pouze 1 ks příručního zavazadla s váhovým limitem 8 kg o rozměrech 56 × 45 × 25 cm. Odbavené zavazadlo do 23 kg je za poplatek 23 €/let.

Pokud váš let operují Olympic Airways svými vrtulovými letadly, je povoleno přepravovat příruční zavazadlo o max. rozměrech 55 × 40 × 23 cm.

V business třídě si lze vzít 2 ks příručních zavazadel, větší (56 × 45 × 25 cm) do 8 kg  a druhé menší (45 × 35 × 20 cm) do 5 kg.

Nákup letenek

Letenky s Aegean Airlines nejvýhodněji koupíte přes náš rezervační systém.

Kontakt

K dispozici je telefonní linka  +30 21 0626 1000 v anglickém jazyce. 

Popřípadě lze komunikovat přes kontaktní formulář.

Služby

Na všech linkách je poskytováno teplé občerstvení v rámci ceny letenky. Drobnou pozorností je také bonbón podávaný na uvítanou a před přistáním.

Na všech domácích letech je na palubě letadel k dispozici připojení k síti Wi-Fi zdarma (viz info na webu dopravce).

Při online check-inu si můžete zdarma vybrat sedadlo, s výjimkou sedadel s větším prostorem pro nohy a sedadel určených pro vyšší tarif.

Online check-in je k dispozici 48 hodin – 30 minut před plánovaným odletem. Doporučujeme nahlédnout do tabulky dostupnosti online check-inu. Například v Praze se online odbavení uzavírá 40 minut před plánovaným odletem.

Možnosti storna letenek se řídí podmínkami tarifu, v němž byly vystaveny.

Destinace

Aegean létá téměř do celé Evropy. Jejich síť destinací je hustá především v domovském Řecku. Létají totiž téměř na každý ostrov, kde se nachází alespoň malé letiště se zpevněnou dráhou.

S letadly Aegean Airlines se setkáme i v Praze (PRG), kam létá pravidelně z Athén. V letní sezóně také v provozuje charterové lety z Heraklionu a Soluně.

Flotila

Ve flotile aerolinky najdeme pouze letadla typu A320 Family. Těch Aegean provozuje celkem 53, má však objednáno dalších 32 kusů Airbusů A320 Neo a 10 A321 Neo.

Olympic Airways, které spadají pod Aegean Airlines, provozují celkem 12 turbovrtulových letadel typu ATR 42 a Bombardier Dash8 Q100 a Q400.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)