• Příruční zavazadlo dvě příruční zavazadla – velké o rozměrech max. 55 × 40 × 23 cm a hmotnosti 10 kg, druhé malé (např. kabelka)
  • Občerstvení lehké občerstvení vždy zdarma
  • Hodnocení
  • Oficiální web www.air.bg

Info o aerolince

Bulgaria Air (FB) je vlajkovou leteckou společností Bulharska. Založena byla roku 2002 jako nástupce společnosti Balkan Bulgarian Airlines a roku 2006 byla privatizována. Svou hlavní základnu má tato společnost na letišti v Sofii s bázemi také v Burgasu a Varně. Bulgaria Air obsluhuje evropské a ruské destinace a destinace Blízkého východu. Ročně tento dopravce přepraví přes milion cestujících.

Test na COVID-19: dle cílové destinace. Více informací na stránkách aerolinky.

Naše recenze

Aerolinka z 90. let se všemi výhodami i nevýhodami, které to přináší. Oceňujeme nabídku občerstvení zdarma i během krátkých letů, naopak palec dolů dáváme za pomalou komunikaci ze strany aerolinky. Pro Čechy je zajímavé přímé spojení z Prahy do bulharské Sofie. A speciální podmínky mají mladí cestovatelé (do 26 let).

Zavazadla

Cestující si s sebou na palubu letadla mohou vzít dvě příruční zavazadla – jedno velké o maximálních rozměrech 55 × 40 × 23 cm a hmotnosti 10 kg a druhé malé v podobě kabelky nebo brašny na notebook. Cestující business class mohou mít jedno velké příruční zavazadlo navíc.

Nejnižší tarif třídy economy nezahrnuje odbavené zavazadlo v ceně letenky, takové zavazadlo podléhá poplatku 15 € na vnitrostátních linkách a 20 € na linkách mezinárodních. Ostatní tarify zahrnují odbavené zavazadlo o hmotnosti až 23 kg. Cestující business class mohou mít dvě taková zavazadla.

Novinkou je tarif pro mladé (do 26 let): „Economy Youth“, který v základní ceně obsahuje rovnou 2 ks odbavených zavazadel á 23 kg/ks.

Nákup letenek

Letenky Bulgaria Air kupujte přes náš rezervační systém >>

Kontakt

Společnost můžete kontaktovat telefonicky na +359 2 402 04 00 každý den od 8 do 22 h východoevropského času. Dále můžete využít e-mailovou adresu [email protected] Další možností jak kontaktovat tuto leteckou společnost je vyplnění kontaktního formuláře.

Služby

Na všech letech se bezplatně podává občerstvení, a to v podobě obloženého sandwiche, čokoládového dezertu a nealkoholických, alkoholických i teplých nápojů. Teplé občerstvení se servíruje pouze v business class.

Mladí cestovatelé (do 26 let) mají v rámci tarifu „Economy Youth“ povolenou jednu bezplatnou změnu termínu cesty. Případně mohou letenku stornovat za poplatek 50 €.

Destinace

Tato letecká společnost obsluhuje širokou škálu destinací napříč Evropou a dále také Dubaj (DXB), Libanon (BEY) a Tel Aviv (TLV). Pro Čechy jsou zajímavá přímá spojení z Prahy (PRG), Berlína (BER) a Vídně (VIE) do Sofie (SOF). Aerolinka provozuje také vnitrostátní linky mezi Sofií (SOF), Varnou (VAR) a Burgasem (BOJ).

Flotila aerolinky

Flotila se skládá pouze z 10 letadel, a to letadel typu Airbus A319, Airbus A320 a Embraer 190.

Chcete se dozvědět více o flotile Bulgaria Air?

 

guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)