Bulgaria Air

Check-in
Online check-in k dispozici 24 – 2 h před plánovaným časem odletu; check-in na letišti je zdarma
Bulgaria Air
Příruční zavazadlo
Dvě příruční zavazadla, velké o rozměrech max. 55 x 40 x 23 cm a hmotnosti 10 kg, druhé malé, např. kabelka
  • Seating při check-inu zdarma; prémiová sedadla od 10 EUR
  • Občerstvení lehké občerstvení vždy zdarma
  • Hodnocení
  • Oficiální web www.air.bg

Info o aerolince Bulgaria Air

Bulgaria Air je vlajkovou leteckou společností Bulharska. Založena byla roku 2002 jako nástupce společnosti Balkan Bulgarian Airlines a roku 2006 byla privatizována. Svou hlavní základnu má tato společnost na letišti v Sofii s bázemi také v Burgasu a Varně. Bulgaria Air obsluhuje evropské a ruské destinace a destinace Blízkého východu. Ročně tento dopravce přepraví přes milion cestujících.

Naše hodnocení

Aerolinka z 90. let se všemi výhodami i nevýhodami, které to přináší. Oceňujeme nabídku občerstvení zdarma i během krátkých letů, naopak palec dolů dáváme za pomalou komunikaci ze strany aerolinky. Pro Čechy zajímavé je přímé spojení z Prahy do bulharské Sofie.

Zavazadla

Cestující si s sebou na palubu letadla mohou vzít dvě příruční zavazadla – jedno velké o maximálních rozměrech 55 x 40 x 23 cm a hmotnosti 10 kg a druhé malé v podobě kabelky nebo brašny na notebook. Cestující business class mohou mít jedno velké příruční zavazadlo navíc.

Nejnižší tarif třídy economy nezahrnuje odbavené zavazadlo v ceně letenky, takové zavazadlo podléhá poplatku 15 EUR na vnitrostátních linkách a 20 EUR na linkách mezinárodních. Ostatní tarify zahrnují odbavené zavazadlo o hmotnosti až 23 kg. Cestující business class mohou mít dvě taková zavazadla.

Nákup letenek

Bulgaria Air

Letenky Bulgaria Air kupujte přes náš rezervační systém >>

Kontakt

Společnost můžete kontaktovat telefonicky na +359 2 402 04 00 každý den od 8 do 22 h východoevropského času. Dále můžete využít e-mailovou adresu callfb@air.bg. Další možností jak kontaktovat tuto leteckou společnost je vyplnění kontaktního formuláře.

Služby

Na všech letech se bezplatně podává občerstvení, a to v podobě obloženého sandwiche, čokoládového dezertu a nealkoholických, alkoholických i teplých nápojů. Teplé občerstvení se servíruje pouze v business class.

Destinace

Tato letecká společnost obsluhuje širokou škálu destinací napříč Evropou a dále také Dubaj (DXB), Libanon (BEY) a Tel Aviv (TLV). Pro Čechy jsou zajímavá přímá spojení z Prahy (PRG), Berlína (BER) a Vídně (VIE) do Sofie (SOF). Aerolinka provozuje také vnitrostátní linky mezi Sofií (SOF), Varnou (VAR) a Burgasem (BOJ).

Flotila aerolinky

Bulgaria Air

Flotila se skládá pouze z 10 letadel, a to letadel typu Airbus A319, Airbus A320 a Embraer 190.

Chcete se dozvědět více o flotile Bulgaria Air?

 

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 24. 3. 2021
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)