Kodaň - Kastrup (CPH)

Kodaň – Kastrup (CPH)

Letiště Kastrup se nachází na jihovýchodním okraji Kodaně poblíž mostu Oresund. Disponuje 3 terminály, terminál 1 je využíván primárně pro vnitrostátní lety, východní cíp terminálu 3 pak pro nízkonákladové společnosti. Z Prahy se do Kodaně létá ČSA, SAS, Ryanair a Norwegian.
  • WIFI zdarma
  • Obchod s potravinami
  • Vzdálenost od centra 8 km
  • Oficiální web letiště cph.dk

Letenky do Kodaně

Letiště Kastrup se nachází na jihovýchodním okraji Kodaně poblíž mostu Oresund. Své lety zde provozují jak klasičtí tak nízkonákladoví dopravci. Svou základnu zde mají aerolinky Norwegian, SAS, Thomas Cook Scandinavia, Tui Fly, Ryanair a Danish Air Transport. Z Prahy se do Kodaně můžete dostat na palubách letadel dopravců ČSA, SAS, Ryanair a Norwegian. Cena zpátečních letenek se pohybuje mezi 2 500 – 3 000 Kč, avšak v akcích není problém sehnat zpáteční letenky i pod hranicí 1 000 Kč. Let Praha – Kodaň trvá přibližně 1 hodinu a 12 minut.

Doprava do centra

Doprava ve dne

Nejlepší volbou dopravy do centra je linka metra M2, která odjíždí přímo z budovy terminálu. Spoje jezdí v intervalu 4 – 6 minut, za jízdenku (platnou ve 3 zónách v celé síti MHD) zaplatíte 36 DKK. S dospělou osobou mohou cestovat 2 děti do 12 let zcela zdarma. Cesta do centra zabere 10 – 15 minut (záleží, kam máte namířeno).

K transportu z letiště lze využít také linky autobusů nebo vlaků.

Z letiště jezdí také každých cca 20 minut vlaky do švédského města Malmö. Cesta zabere 29 minut a vyjde vás na 91 DKK/směr.

Doprava v noci

I v noci je nejlepším způsobem dopravy do centra linka metra M2. Ta v noci jezdí po intervalech 15 – 20 minut.

Pro jednoduché cestování po Kodani můžete využít tento šikovný plánovač MHD.

Přestup na letišti

Letiště Kodaň Kastrup disponuje třemi terminály. Terminál 1 je využíván primárně pro vnitrostátní lety, východní cíp terminálu 3 pak výhradně pro nízkonákladové společnosti. Obecně letiště v Kodani je hodně dobře značené a není problém zvládnout přestup i za 20 minut. Pro pohodlný přesun však doporučujeme vyhradit si dobu alespoň 35 minut. 

Další užitečné tipy

Wi-Fi připojení je bez omezení a zdarma
Úschovna zavazadel se nachází naproti Terminálu 2, na parkovišti P4. Za uschování klasického zavazadla na 4 hodiny zaplatíte 80 DKK, za 24 hodin 100 DKK.
Pokud rádi koukáte na letadla nebo fotíte, mrkněte na mapu těch nejlepší spotterských míst.

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 27. 7. 2020
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)