Air Baltic

Air Baltic

Air Baltic je lotyšským vlajkovým dopravcem, založen roku 1995. Hlavní letovou základnu této aerolinky najdeme na mezinárodním letišti Starptautiskā lidosta v obci Mārupe západně od Rigy, další lety Air Baltic vypravuje také ze svých bází na letištích v Tallinnu a Vilniusu. Se svými téměř čtyřiceti letadly dnes tato lotyšská aerolinka létá do 80+ destinací především napříč Evropou a Blízkým východem.
  • Příruční zavazadlo 55 x 40 x 20 cm a další 40 x 30 x 10 cm, dohromady do 8 kg
  • Občerstvení za poplatek
  • Hodnocení
  • Oficiální web www.airbaltic.com

Info o aerolince

Online check-in je k dispozici 36 až 1 hodinu před plánovaným časem odletu, v případě zakoupení služby rezervace sedadla se pro vás online check-in otevře již pět dní před plánovaným odletem. Online check-in najdete na stránkách aerolinky. Check-in na letištní přepážce je zpoplatněn částkou 35 EUR.

Výběr sedadla podléhá poplatku od 2 EUR, dle sedadla a destinace.

Naše recenze

Jedná se o velice příjemnou aerolinku, která sází na svou časovou přesnost. V roce 2019 získala status nejdochvilnější aerolinky světa, kdy téměř 90 % jejích letů přilétlo načas. S velice krátkými přestupy v Rize se lze dostat nejen po Evropě za poměrně slušné ceny.

Zavazadla

V základním tarifu najdeme 2 příruční zavazadla, která dohromady nesmí přesáhnout váhový limit 8 kg. Větší je limitováno rozměry 55 x 40 x 20 cm a menší velikostí 40 x 30 x 10 cm.

Odbavené zavazadlo, s limitem 20 kg, je za příplatek 40 €/ks/směr.

Nákup letenek

Nejlevnější letenky v základní tarifu kupujte přímo na webu společnosti Air Baltic. Letenky s odbaveným zavazadlem pak vyjdou srovnatelně v našem rezervačním systému.

Kontakt

Telefonní linka +371 6700 6006; v anglickém jazyce; k dispozici po7:00 – 22:00, so – ne 8:00 – 20:00.

 

Služby

Pokud letíte v ekonomické třídě, jsou všechny nápoje a občerstvení zpoplatněné. Cestující business třídy obdrží občerstvení zdarma.

Rezervace oblíbeného místa k sezení stojí od 2 € (cca 54 Kč).

Destinace

Air Baltic provozuje přímé linky z Rigy do Prahy, případně i do sousední a Vídně či Mnichova. Poměrně levnější letenky než konkurence nabízí aerolinka do Ruska, Švédska nebo Finska.

Patrně nejzajímavější destinací, je pro našince, město Almaty v jižním Kazachstánu. Nejvzdálenější destinací, kterou Air Baltic obsluhují, je pak Abú Dhabí ve Spojených arabských emirátech.

Flotila

Letový park čítá 38 letadel. 22 moderních letounů A220, 12 turbovrtulových Bombardierů Dash8-Q400 a 4 Boeingy staré generace B737-300, které budou ovšem brzy vyřazeny.

Průměrné stáří letadel ve flotile je 6 nebo 7 let.

 

guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)