Air Baltic

Air Baltic

Air Baltic (BT) je lotyšským vlajkovým dopravcem, jehož za národní aerolinku považují i v Estonsku a Litvě. Dopravce byl založen roku 1995. Hlavní letovou základnu této aerolinky najdeme na mezinárodním letišti Starptautiskā lidosta (RIX) v obci Mārupe západně od Rigy. Další lety Air Baltic vypravuje také ze svých bází na letištích v Tallinnu (TLL) a Vilniusu (VNO). Se svými téměř čtyřiceti letadly dnes tato lotyšská aerolinka létá do 80+ destinací především napříč Evropou a Blízkým východem.
  • Příruční zavazadlo dva příručáky: 55 × 40 × 20 cm a 40 × 30 × 10 cm (celková hmotnost max. 8 kg)
  • Občerstvení za poplatek
  • Hodnocení
  • Oficiální web www.airbaltic.com

Info o aerolince

Online check-in je k dispozici 36 až 1 hodinu před plánovaným časem odletu, v případě zakoupení služby „rezervace sedadla“ se pro vás online check-in otevře již pět dní před plánovaným odletem. Online check-in najdete na stránkách aerolinky. Check-in na letištní přepážce je zpoplatněn částkou 35 €.

Výběr sedadla podléhá poplatku od 2 € (dle konkrétního místa a destinace).

Naše recenze

Jedná se o velice příjemnou aerolinku, která sází na svou časovou přesnost. V roce 2019 získala status nejdochvilnější aerolinky světa, kdy téměř 90 % jejích letů přilétlo načas. S velice krátkými přestupy v Rize se lze dostat nejen po Evropě za poměrně slušné ceny.

PS: Pokud má váš let zpoždění nebo dojde k úplnému zrušení letu, můžete získat odškodnění až 600 €!

Zavazadla

V základním tarifu najdeme 2 příruční zavazadla, která dohromady nesmí přesáhnout váhový limit 8 kg. Větší je limitováno rozměry 55 × 40 × 20 cm a menší velikostí 40 × 30 × 10 cm.

Odbavené zavazadlo, s limitem 20 kg, je za příplatek 40 €/ks/směr.

Nákup letenek

Letenky kupujte v našem rezervačním systému.

Kontakt

Telefonní linka +371 6700 6006; v anglickém jazyce; k dispozici po7:00 – 22:00, so – ne 8:00 – 20:00.

 

Služby

Pokud letíte v ekonomické třídě, jsou všechny nápoje a občerstvení zpoplatněné. Cestující business třídy obdrží občerstvení zdarma.

Rezervace oblíbeného místa k sezení stojí od 2 € (cca 54 Kč).

Destinace

Air Baltic provozuje přímé linky z Rigy do Prahy, případně i do nedaleké Vídně či Mnichova. Poměrně levnější letenky než konkurence nabízí aerolinka také do skandinávských a středoasijských destinací.

Patrně nejzajímavější destinací, je pro našince, město Almaty (ALA) v jižním Kazachstánu. Nejvzdálenější destinací, kterou Air Baltic obsluhují, je pak Abú Dhabí ve Spojených arabských emirátech.

Flotila

Letový park čítá 38 letadel. 22 moderních letounů A220, 12 turbovrtulových Bombardierů Dash8-Q400 a 4 Boeingy staré generace B737-300, které budou ovšem brzy vyřazeny.

Průměrné stáří letadel ve flotile je 6 nebo 7 let.

Podívejte se na kompletní informace o flotile dopravce Air Baltic.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)