Vueling

Vueling

Vueling (VY) je španělská nízkonákladová aerolinka, dceřiná společnost Iberie. Relativně mladá letecká společnost byla založena v roce 2004. Jako jedna z mála lowcost aerolinek nabízí lety s garantovanými přestupy.
  • Příruční zavazadlo malé zavazadlo (max. 40 × 30 × 20 cm)
  • Občerstvení pouze na prodej
  • Hodnocení
  • Oficiální web www.vueling.com

Check-in a seating

Online check-in je k dispozici od 7 dnů do 1 hodiny před plánovaným časem odletu (v případě vybraných letišť se online check-in uzavírá již 4 hodiny před odletem). Na letišti v Barceloně se můžete zdarma odbavit také u samoobslužného kiosku přímo na letišti.

Seating je zpoplatněn a jeho cena závisí na konkrétním místě v letadle a trase letu. Počítejte s částkou v řádu jednotek €. Pokud si sedadlo nezvolíte, bude vám náhodně a zdarma přiděleno během online odbavení.

Naše hodnocení

Jedna z nejlepších lowcost aerolinek na evropském trhu. Body od nás získává za příjemný personál, check-in na letišti zdarma a garantované přestupy. Ceny letenek jsou o něco vyšší než u ostatních lowcostů, ovšem poplatky za zavazadla a extra seating zase podstatně nižší, v závěru se tak Vueling může finančně vyplatit.

Ze své základny v Barceloně létá do skvělých destinací, mimo jiné do Banjulu v Gambii. Takhle daleko do Afriky se s žádným jiným lowcostem nedostanete!

PS: Pokud má váš let zpoždění nebo dojde k úplnému zrušení letu, můžete získat odškodnění až 600 €!

Zavazadla

NOVÉ PODMÍNKY (platí od 23/11/2021):

Základní tarif „Basic“ obsahuje pouze jedno malé příruční zavazadlo s max. rozměry 40 × 30 × 20 cm. Nárok na druhý a větší příručák (á 10 kg a max. rozměry: 55 × 40 × 20 cm)  mají cestovatelé pouze v případě zakoupení letenek ve vyšším tarifu nebo dokoupení služby „Priority boarding“. Tuto službu lze dokoupit během rezervačního procesu – ceny začínají na 10 €/os./směr.

Poplatek za 15kg odbavené zavazadlo začíná na 15 €/ks/směr, 20kg začíná na 18 €, 25kg na 24 € a 30kg na 34 € při zakoupení online.

Nákup letenek

Letenky kupujte přímo přes náš vyhledávač. Vueling nabízí lety s garantovanými přestupy, proto kupujte všechny úseky letu dohromady, v rámci jedné rezervace.

Kontakt

Telefonní linka +34 931 518 158, po–ne, 9:00–22:00.

Kontaktní formulář pod tímto odkazem.

Služby

Žádné extra služby Vueling nenabízí.

Destinace

Z Prahy (PRG): do Barcelony (BCN), Florencie (FLR) a Paříže (ORY). V zimě 2021/2022 létala také do Amsterdamu (AMS).

Do široké škály destinací z letišť v blízkosti českých hranic: Berlín (TXL), Norimberk (NUE), Krakov (KRK), Vídeň (VIE), Budapešť (BUD).

Z Barcelony (BCN) mj. do exotičtějších destinací: Alžír (ALG), Banjul (BJN), Bejrút (BEY), Fes (FEZ), Nador (NDR) a mnoha dalších destinací.

Flotila

Ve flotile aerolinky naleznete tato letadla: Airbus A319-100, Airbus A320-200, A320neo, Airbus 321-200.

Podívejte se na kompletní přehled o flotile dopravce.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)