• Příruční zavazadlo příruční zavazadlo (max. 40 × 30 × 20 cm) + druhé zavazadlo (max. 55 × 40 × 20 cm & 10 kg), které je nutné odevzdat na check-in přepážce
  • Občerstvení pouze na prodej
  • Hodnocení
  • Oficiální web www.vueling.com

Info o aerolince

Vueling (VY) je španělská nízkonákladová aerolinka, dceřiná společnost Iberie. Relativně mladá letecká společnost byla založena v roce 2004. Jako jedna z mála lowcost aerolinek nabízí lety s garantovanými přestupy.

Naše recenze

Jedna z nejlepších lowcost aerolinek na evropském trhu. Body od nás získává za příjemný personál, check-in na letišti zdarma a garantované přestupy. Ceny letenek jsou o něco vyšší než u ostatních lowcostů, ovšem poplatky za zavazadla a extra seating zase podstatně nižší, v závěru se tak Vueling může finančně vyplatit. Ze své základny v Barceloně létá do skvělých destinací, mimo jiné do Banjulu v Gambii. Takhle daleko do Afriky se s žádným jiným lowcostem nedostanete!

Zavazadla

NOVÉ PODMÍNKY (platí od 23/11/2021): Základní tarif „Basic“ bude obsahovat pouze jedno malé příruční zavazadlo s max. rozměry 40 × 30 × 20 cm. Nárok na druhý a větší příručák bude pouze v případě zakoupení letenek ve vyšším tarifu nebo dokoupení služby „Priority boarding“.

Základní tarif „Basic“ vás opravňuje k přepravě 2 ks „příručních zavazadel“. Osobní věc s max. rozměry 40 × 30 × 20 cm si s sebou smíte vzít na palubu. Větší zavazadlo (dříve také příruční) s limitem 55 × 40 × 20 cm a hmotností max. 10 kg ovšem nově musíte odevzdat u odbavovací přepážky. Pokud tak neučiníte, zaplatíte u „gate“ extra poplatek 25 €.

Pokud si s sebou potřebujete vzít na palubu obě zavazadla, lze tuto službu dokoupit během nákupního procesu společně s „Priority boardingem“ za 10 €/směr.

Poplatek za 15kg odbavené zavazadlo začíná na 15 €/ks/směr, 20kg začíná na 18 €, 25kg na 24 € a 30kg na 34 € při zakoupení online.

Nákup letenek

Letenky kupujte přímo na stránkách dopravce. Vueling nabízí lety s garantovanými přestupy, proto kupujte všechny úseky letu dohromady, v rámci jedné rezervace.

Kontakt

Telefonní linka +34 931 518 158, po–ne, 9:00–22:00.

Kontaktní formulář pod tímto odkazem.

Služby

Žádné extra služby Vueling nenabízí.

Destinace

Z Prahy (PRG): do Barcelony (BCN), Florencie (FLR), Paříže (CDG) a od 3. prosince 2021 nově také do Amsterdamu (AMS).

Do široké škály destinací z letišť v blízkosti českých hranic: Berlín (TXL), Norimberk (NUE), Krakov (KRK), Vídeň (VIE), Budapešť (BUD).

Z Barcelony (BCN) mj. do exotičtějších destinací: Alžír (ALG), Banjul (BJN), Bejrút (BEY), Fes (FEZ), Nador (NDR) a široká škála dalších destinací.

Flotila

Ve flotile aerolinky naleznete tato letadla: Airbus A319-100, Airbus A320-200, A320neo, Airbus 321-200.

guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)